automn

Learning It

automnRight
social
about درباره وبلاگ
#

Learning It

۱۴ نکته خواندنی کدهای T-SQL

در اینجا ۱۴ نکته خواندنی که می توانید در پرس و جو های خود بکار ببرید تا مطمئن شوید که کدهای T-SQL شما در بهینه ترین حالت ممکن هستند،موجود است:

1. سعی کنید نتایج querieهای خود را با دستوراتWHERE محدودتر کنید .

این کار باعث بهبود کارآیی می شود.چرا کهSQL Server تنها ردیفهای مورد نیاز را به client بر می گرداند نه همه ردیفهای موجود در جدول(ها). این کار باعث کاهش ترافیک شبکه و بهبود کامل کارآیی query می شود .


2. سعی کنید نتایج حاصل از querieها را با  برگرداندن ستونهای خاص (بجای تمام ستونهای جدول)از جدول محدود کنید.

این امر به خوبی در نتیجه بهینه سازی قابل مشاهده است, چون SQL Server تنها ستونهایی خاص را به جای همه ستونها به client  برمی گرداند. این کار باعث کاهش ترافیک شبکه و بهبود کامل کارآیی query می شود .


3. از viewها و stored procedureها بجای querieهای سنگین استفاده کنید.

این کار باعث کاهش ترافیک شبکه شما می شود؛ چرا که client تنها نام  stored procedure یا view را در عوض متن سنگین query به server ارسال می کند (احتمالا با چند پارامتر) . اینکار همچنین مدیریت permission ها را ساده تر می کند. چرا که دسترسی کاربران به ستونهای جداولی که امکان رویتشانبرای آنها فراهم نیست محدود می شود.


4. هرجا که امکانپذیر است، از بکار بردن cursorهای SQL Server خودداری کنید.

cursorهایSQL Server  در تنزل کارآیی نتیجه در مقایسه با دستورات selectبسیار موثرند. تلاش کنید که از subqueryهای همبسته و یا  جداولی که ایجاد می کنید ، جهت عملیات ردیف به ردیف استفاده کنید.


5. اگر می خواهید که تعداد نهایی ردیفهای جدول را برگردانید ، می توانیدبجای SELECT COUNT(*) statement از راه دیگری استفاده کنید.

بدلیل اینکه SELECT COUNT(*) statement جهت برگرداندن تعداد ردیفهای کل جدول، باعث بررسی کامل جدول می شود،  هنگام اعمال بر روی جدوال بزرگ ، زمانبشدت طولانی را خواهد گرفت. راه دیگری هم برای این کار موجود است. شما می توانید از جدول سیستمی sysindexes  استفاده کنید. در این جدول ستونی بنام ROWS وجود دارد.

این ستون  شامل تعداد ردیفهای هر جدول موجود در DB شما می باشد.. در نتیجه شما می توانید از دستور  select زیر بجای  SELECT COUNT(*)statement بهره برید:

SELECT rows FROM sysindexes WHERE id = OBJECT_ID('table_name') AND indid < 2

برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید از این مقاله دیدن کنید: Alternative way to get the table's row count. 


6. سعی کنید از constraintها بجای triggerها ، در جایی که مقدور است ، استفاده کنید.

Constraintها بسیار کارآ تر از triggerها هستند و  می توانند در افزایش کارآیی کمک کنند.


7. از متغییرهای tableی بجای temporary tableها استفاده کنید.

متغییرهای از نوع Table نسبت به temporary tableها احتیاج کمتری به lockکردن و logg کردن به منابع دارند، این انواع تنها در نسخه Sql Server 2000 موجودند.


8. هرجا که امکانپذیر است، از بکار بردن دستورات HAVING خودداری کنید.

دستور HAVING جهت محدود کردن نتیجه حاصل از دستور GROUP BY می شود. هنگامی که شما از  GROUP BY همراه با دستور HAVING , استفاده می کنید،دستور  GROUP BY ردیفها را به مجموعه های گروهبندی شده تقسیم می کند وداده های آنها را با هم جمع می بندد و سپس  دستور HAVING گروه های نامطلوبرا حذف می کند. در بسیاری موارد شما می توانید دستورات select خود را با استفاده از where و group by و بدون استفاده از دستور    HAVING بنویسید کهباعث افزایش کارآیی query شما می شود.


9. هرجا که امکانپذیر است، از بکار بردن دستورات DISTINCT خودداری کنید.

چرا که استفاده از دستور DISTINCT در پایین آوردن میزان کارآیی در برخی موارد تاثیر دارد., تنها زمانی که واقعا به آن نیاز است استفاده کنید.


10.دستور SET NOCOUNT ON  را در ابتدای stored procedureهای خود قرار دهید تا پس از اجرای procedure شما پیغامی مبنی بر تعداد ردیفهای حاصل از اجرای دستور T-SQLرا برنگرداند، که این امر می تواندمانع افزایش ترافیک شبکه بجهت عدم دریافت این پیغام توسط سرویس گیرنده هایشما شود.


11.از دستور Select  با استفاده از کلمه کلیدی Top و یا دستور SET ROWCOUNT در هنگامی که نیاز به دریافت n رکورد اولیه را دارید، استفاده کنید.این امر می تواند کارایی پرس و جو های شما را بهبود بخشد، چراکه مجموعه جواب کوچکتری برگردانده می شود که بر ترافیک شبکه بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده هم تاثیرگذار خواهد بود.


۱۲.از اشاره گر FAST number_rows مربوط به جدول جهت برگرداندن سریع  مقدار number_rows  استفاده کنید.در این حالت شما قادرید با نتیجه بدست آمده کار کنید، در حالیکه هنوز پرس و جو و یا procedure مشغول کار کردن بر روی نتیجه کامل خود هستند.


13. سعی کنید که از جملات UNION ALL بجای UNION در هر جا که امکان پذیر است استفاده کنید.

جمله UNION ALL بسیار سریعتر از UNION, است، چون جمله UNION ALL بدنبال ردیفهای تکراری نمی گردد در حالیکه جمله UNION بدنبال ردیفهای تکراری می گردد که آیا موجودند یا خیر.


14. از optimizer hintsدرqueriy های خود استفاده نکنید.

چون بهینه ساز query در sql serverبسیار باهوش است ،ابدا از optimizer hints در بهینه سازی کدهای خود استفاده نکنید، چه بسا باعث بدتر شدن آن شوید!!

(0) نظر

آموزش خارج شدن از ریپورت با ربات رسمی تلگرام Spam Info Bot

تلگرام پس از مشاهده سو استفاده های بسیار و ارسال پیام های تبلیغاتی گسترده افراد به شماره های ناشناس قابلیتی افزود که اگر ۲۰ نفر کسی که به حریمشان آمده است را ریپورت کنند فرد دیگر نمیتواند در برنامه با کسانی که جزو مخاطبینش نیستند ارتباط برقرار کند ولی برای بسیاری از افراد اقدامات دیگری موجب شد که ریپورت شوند و به دنبال روش های مختلفی برای رفع ریپورت باشند. روش هایی مانند ارسال ایمیل به پشتیبانی شرکت تلگرام و… که باعث شد ایمیل های بسیاری به پشتیبانی تلگرام ارسال شود و این شرکن نتواند با سرعت لازم به این ایمیل ها پاسخ دهد در نتیجه تلگرام در آپدیت جدید خود باتی به نام Spam Info Bot را معرفی کرد در این پست ما به آموزش کار با این بات و رفع ریپورت شدن خواهیم پرداخت – با ما همراه باشید.

شروع آموزش:

ابتدا از طریق @SpamBot وارد بات شوید و همانند تصویر بر روی گزینه Start کلیک کنید.

1
گزینه This is a mistake را انتخاب کنید.

2

سپسگزینه yes را انتخاب کنید.

3

گزینه No! Never did that! را بزنید.

4
متن زیر را را کپی و ارسال کنید.

Dear Telegram Support

My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter
Kindly help to fix the issue and remove the spam report

Best Regards

در پایان ربات دقیقا اعلام می کند که به چه علت شما را اسپم شناسایی کرده است و اگر محدودیت شما دائمی نباشد تاریخ رفع ریپورت را به شما اعلام خواهد شد.

(0) نظر

گلبانگ اذان

http://royansoft.tebyan.net

(0) نظر

فهرستی از بهترین اپ‌های آی‌اواس

 اپل هم  به رسم هر سال، در آغاز سال ۲۰۱۶فهرستی از بهترین اپ‌های آی‌اواس را منتشر کرده است. فهرست اپل شامل بهترین اپ‌ها و نرم‌افزارهای آیفون، آیپد، اپل واچ و سیستم‌عامل مک در سال ۲۰۱۵ است. شاید برخی از این اپ‌ها را بشناسید، شاید هم برخی از آن‌ها برایتان تازه باشند. فهرست بهترین اپ‌های آیفون از نظر خود اپل را با هم مرور می‌کنیم.

PeriscopeLogo

‌ Priscope

پریسکوپ
پریسکوپ اپی خوش‌اقبال است که توانسته در ابتدای فهرست بهترین اپ‌های آیفون در سال ۲۰۱۵ قرار بگیرد. پریسکوپ اپ ساده‌ای است و نصب و استفاده از آن هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. کار پریسکوپ استریم کردن ویدئوی هر گونه رویداد زنده در گوشه گوشه‌ جهان به آیفون کاربران است. انتخاب چنین اپی به عنوان بهترین اپ سال، به خوبی اهمیت روزافزون استریم آنلاین ویدئو را نشان می‌دهد. پریسکوپ بدون شک یکی از اپلیکیشن‌های متفاوت و آینده‌دار دنیای موبایل‌ها خواهد بود.
قیمت: رایگان
لینک در آیتونز:
https://goo.gl/vWEPBq

Enlight

Enlight

اِنلایت
مقام دوم بهترین اپ‌های ۲۰۱۵ به یک اپ ویرایش عکس به نام اِنلایت رسیده است. این ویرایشگر عکس که امکانات و ویژگی‌های هوشمندانه‌ای دارد، به شما اجازه می‌دهد دست‌کاری‌های جالبی در عکس‌ها انجام بدهید. اِنلایت، با رابط کاربری دل‌چسب و ساده‌ای که دارد، ابزارهای مختلفی برای تنظیم رنگ، نور و جزئیات دیگر در اختیارتان می‌گذارد. ویژگی مهم اِنلایت این است که رابط کاربری و ابزارهای آن برای استفاده‌ی لمسی بهینه‌سازی شده است. در واقع اِنلایت یک ویرایشگر تصویر همه فن حریف است.
‌قیمت: ۳٫۹۹ دلار
لینک در آیتونز:
https://goo.gl/iJWWnM

Robinhood

Robinhood

رابین‌هود
مقام سوم در این فهرست به یک اپ تجاری رسیده است. رابین‌هود اپی برای معامله‌ی سهام است که هیچ کمیسیونی از کاربرانش دریافت نمی‌کند. البته توجه داشته باشید که این اپ تنها با حساب‌های بانکی آمریکا کار می‌کند و احتمالا به دردِ بسیاری از کاربران ایرانی نمی‌خورد، ولی مدل و مکانیسم کار آن شاید مورد توجه ایرانی‌ها قرار بگیرد. رابین‌هود در واقع یک اپلیکیشن مالی است که اجازه‌ی دسترسی به داده‌های بازار را به شما می‌دهد و همیشه می توانید به راحتی با استفاده از ویجت آن در سریع‌ترین زمان ممکن در جریان امور مالی قرار بگیرید.
قیمت: رایگان
لینک آیتونز:
https://goo.gl/hwxZyj

Workflow

Workflow

ورک‌فلو
مقام چهارم به یک ابزار اتوماسیون شخصی به نام ورک‌فلو رسیده است. این اپ که عنوان «خلاقانه‌ترین اپ» را هم کسب کرده، در واقع امکانات اپ‌های مختلف را با هم ترکیب کنید و به تمامیِ این امکانات از یک جا دسترسی داشته باشید، بدون این‌که نیاز باشد تک‌تکِ آن اپ‌ها را باز کنید. به طور ساده می‌توان گفت که این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تا با ترکیب چند عمل مختلف، برای یک کار مشخص فرمولی طراحی کنید. از این به بعد به جای این‌که این اعمال را به صورت دستی انجام دهید، انجام کارها را به این اپ خواهید سپرد تا خودکار انجام شود.
قیمت: ۲٫۹۹ دلار
لینک در آیتونز:
https://goo.gl/AJaCnP

Instagram

Instagram

اینستاگرام
پنجمین اپ در این فهرست، اپ آشنا و مشهور اینستاگرام است. اینستاگرام توانسته در سال ۲۰۱۵ عنوان «بهترین اپ برای آیفون ۶ اس» را از اپل دریافت کند. دلیل چنین انتخابی، استفاده‌ی خلاقانه‌ی اینستاگرام از قابلیت «لمس سه بُعدی» آیفون ۶ اس بوده است. به‌روزرسانی جدید اینستاگرام ویژگی‌های مرتبط با فناوری لمس سه بعدی آیفون‌ها را به گوشی‌های اندرویدی نیز آورده است. هر چند این تغییرات انقلابی نیستند اما اضافه شدن آن‌ها کاربرد زیادی برای کاربران اندروید خواهد داشت.
قیمت: رایگان
لینک در آیتونز:
https://goo.gl/CLpgOS

Lara Croft Go

Lara Croft Go

لارا کرافت گو
در رتبه‌ی ششم بهترین اپ‌های ۲۰۱۵ اپل، می‌رسیم به «بهترین بازی سال آیفون». این بازی «لارا کرافت گو» نام دارد و سبک و سیاق خاص آن به بازی‌های معمایی و رمزآلود می‌ماند. بدون تردید، گرافیک فوق‌العاده و مرحله‌های خلاقانه و هیجان‌انگیز لارا کرافت گو، باعث چنین انتخابی بوده است. در این بازی شما با شخصیت دوست‌داشتنی و معروف لاارا کرافت همراه می‌شوید و در پنج فصل مختلف اقدام به ماجراجویی می‌کنید و یکی از بهترین بازی‌های سبک پازل-ماجراجویی را تجربه خواهید کرد.
قیمت: ۴٫۹۹ دلار
لینک در آیتونز:
https://goo.gl/NFm7aQ

Fallout Shelter

Fallout Shelter

فال‌اوت شل‌تر
دومین بازی سال آیفون، چیزی نیست جز بازی جذاب «فال‌ا‌وت شل‌تر». همان‌طور که از عنوان بازی برمی‌آید، در فال‌اوت شل‌تر مدیریت یک پناهگاه زیرزمینی به شما سپرده می‌شود. ابتدا این خانه‌ی زیرزمینی بسیار کوچک است و تعداد اندکی ساکن آن هستند، اما رفته رفته و با پیشرفت در بازی می‌توانید پناهگاه خود را بزرگ‌تر کرده و افراد بیشتری را در آن جای بدهید. فال‌‌اوت شل‌تر یکی از بهترین بازی‌های استراتژیکی است که برای پلتفرم‌های موبایلی معرفی شده است.
قیمت: رایگان
لینک در آیتونز:
https://goo.gl/Drlho9

Mr Jump

Mr Jump

مستر جامپ
مستر جامپ که در رده‌ی سوم بهترین بازی‌های سال آیفون قرار گرفته، سبک و سیاقی شبیه به فلپی برد (Flappy Bird) دارد. مستر جامپ از آن بازی‌های اعتیادآوری است که رسیدن به امتیازهای بالای آن بسیار دشوار است. در این بازی باید از روی موانع مختلف بپرید و هر بار که موفق نشوید، پاداش‌تان مرگ است! مستر جامپ با داشتن تنها ۱۲ مرحله باید ساده‌ترین بازی دنیا باشد، در حالی که این طور نیست. تنها کاری که شخصیت بازی از پس آن بر‌می‌آید پریدن است که کار سختی به نظر نمی‌رسد.
قیمت: رایگان
لینک آیتونز:
https://goo.gl/cl9EAu

Dark Echo

Dark Echo

دارک اِکو
مقام چهارم بهترین بازی‌های ۲۰۱۵ اپل به «دارک اِکو» رسیده است. دارک اِکو که عنوان «خلاقانه‌ترین اپ ۲۰۱۵» را هم به خودش اختصاص داده، شما را در محیطی تاریک قرار می‌دهد و از شما می‌خواهد با استفاده از صدا راه خروج را پیدا کنید. صداهایی که ایجاد می‌کنید، به موانع مختلف می‌خورد و برمی‌گردد و با بازگشت صدا، باید مسیرتان را پیدا کنید. یک بازی معماگرایانه و کوچک که در آن با استفاده از صدا به جست‌وجو در محیط مرموزانه‌ی آن مشغول شده و باید از شیطانی ناپیدا در هشتاد مرحله‌ی سخت فرار کنید.
قیمت: ۱٫۹۹ دلار
لینک آیتونز:
https://goo.gl/nKurWP

Warhammer 40000 Freeblade

Warhammer 40000 Freeblade

وارهَمر ۴۰۰۰۰ ‌فری‌بلید

دهمین رتبه در این فهرست به نسخه‌ای موبایلی از «وارهمر» رسیده است. در این بازی می‌توانید با بازیکنان سرتاسر دنیا هم رقابت کنید . ماموریت‌های روزانه نیز وجود دارد. تلاش کنید و بالاترین امتیازات را در دنیا به دست آورید و به همگان ثابت کنید که Freeblade شما بهترین است. این وارهمرِ موبایلی، توانسته است به عنوان بهترین بازی برای آیفون ۶ اس نیز انتخاب شود. گرافیک جذاب، گیم‌پلی عالی و مرحله‌های متفاوت این بازی می‌تواند ساعت‌ها سرگرم‌تان کند.
قیمت: رایگان
لینک آیتونز:
https://goo.gl/HfVLC5

(0) نظر

بهترین اپ‌ها و بازی‌های سال 2015

سال نوی میلادی گوگل به روش خودش بهترین اپ‌ها و بازی‌های سال را انتخاب کرده است. گوگل به مناسبت آغاز سال ۲۰۱۶، به فروشگاه اپ خود یا همان گوگل‌پلی بخش تازه‌ای اضافه کرده و ۱۷ اپلیکیشن با موضوع‌ها و کاربردهای متنوع در آن گذاشته است. هرچند همه‌ی این اپ‌ها در سال ۲۰۱۵ معرفی نشده‌اند و سابقه‌ی طولانی‌تری دارند، اما گوگل به دلایلی تشخیص داده که این اپ‌ها باید در فهرست بهترین‌های ۲۰۱۵ قرار بگیرند. در این جا ۱۰ نمونه از این اپ‌ها را که بیشتر به کار کاربران ایرانی می‌آیند، انتخاب و معرفی کرده‌ایم.

Backgrounds HD

Backgrounds HD

بهترین پس‌زمینه‌ها
تصویر پس‌زمینه‌ی خوب یکی از چیزهایی است که گوشی هوشمند اندرویدی‌ ما را زیبا و دوست‌داشتنی می‌کند. به جرأت می‌توان گفت Backgrounds HD بهترین اپلیکیشن رایگانی است که برای دریافت تصویرهای پس‌زمینه‌ی خوب می‌توان پیدا کرد. این اپ بیش از ۸۰ میلیون بار از گوگل‌پلی دانلود شده و یکی از محبوب‌ترین اپ‌های اندروید به حساب می‌آید. این اپ تصویرهای پس‌زمینه‌ی باکیفیت را در دسته‌بندی‌های موضوعی مختلف (ماشین، حیوانات، مکان‌ها، طبیعت و غیره) در اختیار کاربران می‌گذارد تا بتوانند متناسب با سلیقه‌ی خودشان، به راحتی تصویر پس‌زمینه‌ی دلخواهی برای خود انتخاب کنند.
قیمت: رایگان
گوگل‌پلی: https://goo.gl/LD1RNi

Candy Camera

Candy Camera

سلفی ‌های بی‌نقص
زمانه، زمانه‌ی عکس‌های سلفی است و برای گرفتن این نوع عکس‌های محبوب، راه و رسم خاصی وجود دارد و کیفیت دوربین و گوشی هم تا حدودی مهم است، اما اپ‌هایی مانند «کندی کمرا» هم هستند که به علاقمندان به این نوع عکس‌ها کمک کنند تا سلفی‌هایی بی‌نقص بگیرند. به نظر می‌رسد ده‌ها میلیون نفر به این اپ اعتماد و آن را از گوگل‌پلی دانلود کرده‌اند. کندی کمرا فیلترهای مختلفی دارد که به طور خاص برای عکس‌های سلفی طراحی شده‌اند. به طور کلی بیش از صد افکت جذاب و زیبا و فیلترهای مناسب در این برنامه گنجانده شده تا کاربر به‌راحتی بتواند افکت یا فریم موردنظر را روی عکس قرار بدهد . این اپ به تازگی برای اندروید ۶ بهینه‌سازی شده است.
قیمت: رایگان
گوگل‌پلی:https://goo.gl/EFEmzl

Colorfy

Colorfy

دفتر نقاشی آنلاین
کالرفای شکل و ظاهری شبیه به کتاب‌های نقاشی و رنگ‌آمیزی کودکان دارد، اما ظاهر این اپ نباید شما را به اشتباه بیندازد. این اپ برای بزرگ‌سالان طراحی شده است تا پس از یک روز کاری طولانی و خسته‌کننده، بنشینند و با رنگ‌ها بازی و از اضطراب درونی‌شان کم کنند. گرچه خردسالان و نوجوانان هم می‌توانند به کمک این اپ رنگ‌بازی کنند و لذت ببرند. در این برنامه شما با عکس‌ها و طرح‌های گوناگونی سر و کار خواهید داشت که باید تا می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید. راحتی در رنگ آمیزی و رابط کاربری آسان از مشخصات اصلی این برنامه است. با یک لمس ساده روی تلفن همراه خود به آرامش می‌رسید.
قیمت: رایگان
گوگل‌پلی: https://goo.gl/wmT6u4

djay Free

djay Free

گوشی، ساز می‌شود
اپ djay Free جزو اپ‌های خلاقانه در زمینه‌ی موسیقی است و به کاربر اجازه می‌دهد گوشی هوشمند خود را به یک دستگاه دی‌جی کوچک تغییر کاربری بدهد. به کمک این اپ می‌‌توانید موسیقی‌های موجود روی گوشی‌تان را ریمیکس کنید و جلوه‌های صوتی مختلفی به آن‌ها اضافه کنید. یا این‌که چند قطعه موسیقی را به هم بچسبانید و از دل آن‌ها قطعه‌ی جدیدی بیرون بکشید. یکی دیگر از امکانات جالب این اپ، پشتیبانی از کی‌بورد میدی (MIDI) است، به‌عبارت دیگر می‌توانید به گوشی‌تان کی‌بورد وصل کنید و از djay Free به عنوان افکت استفاده کنید.
قیمت: رایگان، پرداخت درون‌برنامه‌ای
گوگل‌پلی:https://goo.gl/vA2m9r

Dubsmash

Dubsmash

دوبله دوباره
دابسمش یکی از محبوب‌ترین اپ‌های این روزها در میان کاربران ایرانی است. این اپ را چندین میلیون نفر دانلود و نصب کرده‌اند و با استفاده از آن کلیپ‌های طنز ساخته‌اند. اپ دابسمش به کاربرانش این امکان را می‌دهد که ویدئوی کوتاهی از خودشان بگیرند و روی آن صدایی دلخواه (معمولا صدایی آشنا) بگذارند و کلیپ نهایی را با دیگران به اشتراک بگذارند. بعضی از این کلیپ‌ها به سرعت محبوب و چندین هزار بار دیده می‌شود. در بخش ضبط ویدئو، به طور پیش‌فرض دوربین جلوی گوشی اجرا خواهد شد با این حال اگر گوشی شما دوربین دوم با کیفیتی ندارد، می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ای که بالای تصویر قرار گرفته است، اقدام به تعویض آن با دوربین پشت کنید.
قیمت: رایگان
گوگل‌پلی:https://goo.gl/dT9Rf4

Busuu

Busuu

زبان دوم داشته باشید 
اگر می‌خواهید زبان جدیدی یاد بگیرید، یک راهش استفاده از اپ‌های مخصوص این کار است. بوسو یکی از این اپ‌هاست و می‌توانید به کمک آن زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، لهستانی، ترکی، چینی، ژاپنی و روسی یاد بگیرید. بوسو بخشی هم به عنوان تمرین دارد که با استفاده از بخش‌های مختلف آن (واژگان، دستور زبان، بخش‌های تعاملی، گفت‌وگوهای صوتی و غیره) می‌توانید توانایی‌های زبانی‌تان را تقویت کنید. وقتی این اپلیکیشن را نصب کنید و زبان را انتخاب کنید، بلافاصله کلاس آغاز می‌شود و همه چیز به راحتی در دسترس شماست. در پایان هر مرحله می‌توانید در آزمون‌ها شرکت و مجوز حضور در ترم‌ بعدی را دریافت کنید.
قیمت: رایگان، پرداخت درون‌برنامه‌ای
گوگل‌پلی:https://goo.gl/vpPrMU

Microsoft Word

Microsoft Word

وردِ همراه
مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت و به ویژه نرم‌افزار ورد را سال‌هاست که روی کامپیوترها و لپ‌تاپ‌هامان می‌شناسیم و استفاده می‌کنیم. اکنون اپ مایکروسافت ورد به دستگاه‌های اندرویدی آمده تا اندرویدبازها را هم در نوشتن، ویرایش و ذخیره کردن متن‌ها یاری کند. فقط دقت داشته باشید که نسخه‌ی اندرویدی مایکروسافت ورد نسبتا سنگین است و حجم به نسبت زیادی دارد. برای اجرای خوب آن به دستگاهی با حداقل یک گیگابایت رم و اندرویدی بالاتر از اندروید ۴٫۴ نیاز دارید.
قیمت: رایگان، پرداخت درون‌برنامه‌ای
در گوگل‌پلی:https://goo.gl/uIXBNe

Retrica

Retrica

عکس‌ها را ویرایش کنید
رتریکا در دسته‌ی اپ‌های عکاسی و ویرایش عکس قرار می‌گیرد. با ورود به این اپلیکیشن، صفحه‌ای آشنا مانند اکثر برنامه‌های ویرایشگر تصویر خواهید دید که در نوار پایینی دکمه‌ی عکاسی و گزینه‌هایی برای اعمال تغییرات روی تصویر دارد. رتریکا هم مانند بسیاری دیگر از اپ‌های این حوزه، کاربردی آسان دارد و فیلترها و لایه‌های مختلف و رنگارنگی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. یکی از قابلیت‌های اختصاصی رتریکا، پیام‌رسان عکس داخلی آن است. گرچه این اپ به کاربر اجازه می‌دهد عکس‌هایش را در اینستاگرام و شبکه‌های دیگر به اشتراک بگذارد.
قیمت: رایگان، پرداخت درون‌برنامه‌ای
در گوگل‌پلی:https://goo.gl/aFJB9n

Skype

Skype

ارتباط تصویری
اسکایپ دومین اپ از مایکروسافت است که در فهرست بهترین‌های گوگل‌پلی قرار گرفته است. اسکایپ را بسیاری از کاربران اینترنت می‌شناسند و نسخه‌ی اندرویدی آن هم برای این دسته از کاربران آشنا خواهد بود. در هر صورت، اسکایپ اپی برای برقراری تماس صوتی و تصویری و هم‌چنین متنی در بستر اینترنت است. اسکایپ برای برقراری گفت‌وگوی صوتی نیازی به پهنای باند بالا ندارد و با اینترنت‌های کم‌جان نیز کار می‌کند. همین موضوع باعث شده طیف گسترده‌ای از کاربران برای گفت‌وگوهای راه دور سراغ این اپ بیایند.
قیمت: رایگان
گوگل‌پلی:https://goo.gl/39arpY

Wikipedia

Wikipedia

یک دیتابیس همراه
شاید بهترین اپ برای یک دانستنیهایی، چیزی مانند ویکی‌پدیا باشد. هر زمان که دنبال اطلاعاتی درباره‌ی موضوع خاصی می‌گردیم، یکی از بهترین گزینه‌هامان صفحه‌ی ویکی‌پدیای مربوط به آن موضوع است. اپلیکیشن اندرویدی ویکی‌پدیا که به دیتابیس اصلی ویکی‌پدیا وصل است، روش ساده‌ و سریعی است برای دسترسی به مقاله‌های مختلف ویکی‌پدیا از طریق گوشی یا تبلت اندرویدی. با استفاده از این اپ می‌توانید علاوه بر خواندن مقاله‌های ویکی‌پدیا، آن‌ها را ذخیره کنید یا با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.
قیمت: رایگان
گوگل‌پلی:https://goo.gl/e2OQwC

دانستنیها شماره ۱۴۶ – دانستنیها آنلاین

(0) نظر

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

https://epay.bankmellat.ir/EPayment/payment/DoPayment.aspx?ItemId=10

(0) نظر

تغییر رمز عبور gmail

شاید برای  بسیاری از  کاربران سوال باشد هنگامی که داخل gmail  لوگین کرده باشید کافیست روی  لینک زیر  کلیک نمایید 

تا بتوانید رمز  عبور خودررا تغییر دهید 
https://www.google.com/settings/passwordchange

ویا باکیک روی  تنظیمات مطابق شکل زیر  عمل  نمایید 


(0) نظر

فیس بوک و گوگل راه را برای بدافزار بانکی Spy Banker هموار کرد

نسخه جدید بدافزار بانکی Spy Banker این بار پرتغالی زبانان ساکن کشور برزیل را هدف قرار داده است. قدمت این بدافزار به سال ۲۰۰۹ میلادی بازمی گردد. گفتنی است که شبکه اجتماعی فیس بوک و سرورهای ابری گوگل راه را برای این بدافزار و قربانی کردن کاربران نیز هموار ساخته اند.به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، فایل دانلودر تروجان بانکی "Spy Banker" اینبار روی سرورهای ابری گوگل ذخیره و به کمک شبکه اجتماعی فیس بوک با مجاب کردن کاربران به کلیک بر روی لینک های کوتاه آلوده، کار خود را آغاز کرده است.براساس این گزارش این نرم افزار مخرب از طریق تکنیک های مهندسی اجتماعیو فریب کاربران بویژه در فیس بوک با وعده دریافت کوپن های تخفیف و دانلود رایگان برنامه های تجاری، آنها را به کلیک کردن بر روی لینک های قرار داده شده خود دعوت می کنند.براساس گزارش کارشناسان امنیتی zScaler، این لینک هایکوتاه شده توسط سرویس bit.ly به جای اشاره داشتن به لینک های معتبر به سرور مورد نظر مجرمان متصل می شود. این سرور در پلت فرم ابری گوگل قرار دارد و بدافزار دانلودر Spy Banker که نوعی تروجان به حساب می آید را از آنجا دریافت و در سیستم کاربر قربانی نصب می کند.فایل دانلودر با پسوند های.com و .exe به سیستم قربانی منتقل می شود. این بدافزار پس از تکمیل عملیات نصب فوراً اقدام به سرقت اطلاعات بانکی کاربران می کند. این فایل آلوده اکثراً با نام های زیر انتشار پیدا کرده است:• americanas.com• americanas.exe• app.ricardoeletro.com• atube.com• baixaki.com• receitanet.com• ricardoeletro.com• setup.exe• submarino.com• voucher.americanas.com• voucher.mercadolivre.com• voucher.ricardoeletro.com• walmart.com• web.whatsapp.com• whatsapp_setup.exe• WhatsApp_Setup.exeبر اساس گزارش Zscaler طی مدت ۲۰ اکتبر تا ۳۰ نوامبر، بیش از ۱۰۳ هزار کلیک از سوی کاربران بر روی یکی از آنلینک های کوتاه شده مشخص که ۱۰۲ هزار مورد از آن ها از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک انجام گرفته است. Zscaler از تعدادی از این لینک ها و دامنه آنها رونمایی و اشاره داشته که هاستینگ اغلب آنها در گوگل به صورت ابری بوده است.مطابق آخرین اعلام شرکت گوگل، بسیاری از این لینک ها پاکسازی شده و صفحه خطای معروف ۴۰۴ را به هنگام کلیک بر روی لینک های مخرب نمایش می دهد.با استناد به این گزارش شمار زیادی از قربانی های این بدافزار ساکن برزیل بوده و بخش اندکی نیز اهل ایالت متحده آمریکا و کشور پرتغال بوده اند. برخی از قابلیت های این بدافزار عبارتند از دستور مسدود کردن VM (ماشین مجازی)، دستورات تزریق، دستورات بروزرسانی، پیگیری نسخه، درگاه ها و... که توسط این گزارش ارائه شده اند. در واقع پس از برقراری ارتباط با سرور با اجرای این دستورات سرقت اطلاعات را تحقق می بخشد.شرکت امنیتی پاندابه تمامی کاربران اینترنت توصیه می کند که موارد ایمنی زیر را رعایت نمایند:۱- هرگز روی لینک های ناشناخته در شبکه های اجتماعی کلیک نکنند. ۲- هرگز ایمیل هایی که از سمت افراد ناشناس برایتان ارسال می شود را باز نکنید.۳- هرگز بر روی لینک های قرار گرفته در پایین هرزنامه ها و ایمیل هایتبلیغاتی کلیک نکنید.۴- اگر با وارد کردن آدرس وب سایتی به وب سایت دیگری Redirect شدید، آن صفحه را فوراً ببندید.۵- هرگز پیوست نامه های ناشناس را دانلود و اجرا نکنید.۶- تمامی ماژول های امنیتی ضدویروس خود را در حالت فعال نگه دارید.۷- ضدویروس خود را بصورت مستمر به روز نگاه دارید.

(0) نظر

معرفی بهترین وب سایت تبدیل انواع فرمت ها

وب سایت cloudconvert.com یکی از بهترین وب سایت های  تبدیل انواع فرمت ها می باشد

(0) نظر

چسب زخم شگفت انگیزی که خدمات مراقبتی ویژه ای به بیماران ارائه می دهد

چسب زخم شگفت انگیزی که خدمات مراقبتی ویژه ای به بیماران ارائه می دهد:

amp-strip-3-1500x1000 

همانطورکه می دانید این روزها بازار گجت های پوشیدنی آن هم از نوع ردیاب تناسب اندام گرم و داغ است، و شاید بتوان گفت یکی از بزرگ ترین مشکلات کاربران باردیاب 

های تناسب اندام در سایز بزرگ آن هاست. شرکت های کمی تا به حال به راه حل هایی برای به حداقل رساندن بخش عمده ای از سایز این فناوری ردیاب تناسب اندام دست 

یافته اند اما وجود باتری همیشه یک مشکل بوده است.

بااین حال کمپین Indiegogo به تازگی با هدف حل این مشکل طرحی را ارائه داده است که یک گجت پوشیدنی در قالب یک چسب زخم می باشد که البته یک چسب زخم 

متفاوتی است که کاربران با قراردادن آن روی سینه ی خود می توانند به کنترل علائم حیاتی و رصد وضعیت جسمانی اشان بپردازند .

AmpStripیک ردیاب تناسب اندام و مانیتور ( کنترلگر ) قلب است که بر خلاف سایر نمونه های مشابه خود فوق العاده باریک است که سمت راست آن که دارای نوارهای 

میلهای است بر روی پوست کاربر قرار خواهد گرفت و به عنوان یک دستگاه سنجش سلامت به کاربر کمک می کند تا علائم حیاتی خود از جمله ضربان قلب خود را بررسی و 

اندازه گیری کند .

اینبسته همه امکانات یک فیت بیت ( گجت های ردیاب تناسب اندام ) به جز صفحه نمایش را دارا می باشد با این تفاوت که به اندازه ی قابل ملاحظه ای نازک و باریک است 

البتهدر نگاه اول پیاده سازی این ایده بسیار سخت و پیچیده به نظر می رسد اما این شرکت نمونه کارهای متعدد خود را در نمایشگاه CES2015 به مشتاقان این محصول 

نماش داد.

شایدقابل توجه ترین نکته در مورد AmpStrip اندازه ی آن باشد . این چسب زخم پوشیدنی طولی در حدود 3/5 اینچ، عرض یک اینچ ، ضخامتی کمتر از یک چهارم از یک 

اینچ و دارای وزنی در حدود 0.4 اونس می باشد .

AmpStrip از دو بخش تشکیل شده است :

1- خود ampStrip که با سنسور و یک باتری بسته بندی شده است

2- نوارچسب آن که تکنولوژی را به پوست کاربر متصل می کند .

amp-strip-13-1500x1000

نمونههای قبلی انعطاف پذیری کمتری نسبت به این مدل داشتند اما AmpStrip بطور شگفت انگیزی باریک است و چون در ساخت آن از سیلیکون استفاده شده است 

AmpStripدر گفته های خود اظهار داشت پس از گذشت مدت کمی از بستن آن بطور کامل فراموش خواهید کرد که این چسب زخم را پوشیده اید. ماندگاری هر نوار چسب 

بین سه تا هفت روز بطول می انجامد حتی اگر با آن به حمام بروید و یا در طول یک تمرین به شدت عرق کنید.

AmpStripدارای یک باتری 20 میلی آمپری با قابلیت شارژ بدون سیم می باشد که از طریقیک پد مخصوص شارژ خواهد شد و پس از یک بار شارژ کامل ، حدود یک هفته باتریآن دوام می آورد.

AmpStripاطلاعات مربوط به علائم حیاتی کاربر را در خود ذخیره کرده و از طریق همگامسازی بلوتوث و نرم افزار مربوطه آن ها را ارسال می کند.

قیمتاین محصول تقریبا 150 دلار می باشد که هر جعبه حاوی 30 نوار چسب زخم می باشد که بعد از پایان عمر هر چسب می توان به راحتی از چسب بعدی استفاده کنید 

فقط بایستی قبل از استفاده آن ها را بطور کامل شارژ کنید. در انتها بصورت یک جمع بندی کلی برخی از مزایا و معایب AmpStrip به شرح زی می باشد:

مزایا :

1. سبک وزن .

2. اندازه گیری ضربان قلب .

3. مقاوم در برابر آب .

4. باتری قابل شارژ با ماندگاری شارژ در حدود یک هفته .

معایب :

1 . فعلا جهت فروش در دسترس و موجود نمی باشد.

2. قیمت نسبتا گران .

3. امکان خرید بصورت تکی وجود ندارد و ناچارا" بایستی یک بسته کامل خریده شود.

(0) نظر

معرفی ژاکت هوشمندی که فراتر از تصور شماست

معرفی ژاکت هوشمندی که فراتر از تصور شماستc90c1fcdd75f714904142b2c23db9660_original

PowerIN اولین ژاکت هوشمند کاربردی جهان است که قابلیت شارژ تجهیزات برقی را دارد.

چنانچه شما نیز علاقمند هستید که بدانید PowerIN چه کاربردهایی دارد در این پست با ما همراه باشید :

In Buton

c855ee27df2509492fd4a7cef0107cf4_original

این یک دکمه جادویی است که درست در مرکز PowerIN قرار گرفته است.

Inbuttonیکپیچ دکمه بصورت قابل تنظیم می باشد که دارای 5 دکمه استکه به دلیل دواربودن قابلیت چرخش و تنظیم بر روی هر دکمه را دارد. کاربر می تواند بسیاری

از عملیات های قابل انجام با تلفن همراه را تنها با فشار دادن این دکمه و چرخش دستگیره قابل تنظیم آن حول قاب اطراف آن انجام دهد.

1. مجهز به حالت مدیریت (Management Mode ): توسط این حالت می توانید منبع تغذیه برق به پورت شارژ را خاموش یا روشن کنید.

2.حالتموسیقی (Music Mode) : پخش، متوقف کردن، تنظیم میزان حجم صدای موسیقیو هم چنین تغییر آهنگ در حال پخش از طریق این دکمه در اختیار کاربر قرار

 می گیرد.

3.حالتعکس (Photogragh Mode ) : گرفتن عکس، فیلم، سوئیچ بین دو دوربین جلو وعقب وهمچنین خاموش / روشن کردن نور فلش را از طریق این دکمه می توان

 انجام داد.

4.حالتکنترل روشنایی (Lighting Control Mode) :روشن کردن نورو تغییر رنگ بهرنگ های مختلف. هنگامی که کاربر در شب به تنهایی در حال راه رفتن است از 

طریق این دکمه مسیر کاربر همیشه روشن خواهد ماند.

IN Light

f6f02d66076b6ec61df8fe92ebfa2cc3_original

یکدکمه در آستین ژاکت کاربر تعبیه شده است که توسط آن سیستم روشنایی قابل دسترسی می باشد.این سیستم روشنایی از یک لامپ با روشنایی بالا تشکیل شده است

که دارای 3 سطح مختلف روشنایی می باشد.

علاوهبر این می توان در هر بخشی از مانند قفسه ی سینه حتی بدون رابط شارژ قرار گیرد و می تواند در حدود 10 دقیقه با روشنایی بالا عمل کند.

PowerIN : تغییر شکل به کوله پشتی

تحول در طراحی PowerIN

bb2a5e62171c028990235c2478e5f508_original

هنگامیکه شما از PowerIN استفاده نمیکنید مثلا در طول بازی و یا در یک فضای سرباز قرار دارید که هوا متعادل است و نیازی به پوشیدن ژاکت هوشمند نیست 

PowerIN به گونه ای طراحی شده که بلافاصله به یک کوله پشتی تبدیل می شود که حمل آن بسیار آسان است.

شارژ و مدیریت برق

10dea747b48cb6cf1ebf24a23d91aca2_original

PowerIN پنج رابط شارژ قابل حمل جهت شارژ کردن دارد.

1. شارژ یقه 2. شارژ بیسیم جیب اصلی 3. شارژ دکمه سر دست 4. شارژ اشتراک گذاری

PowerINمی تواند به پنج نوع مختلف تجهیزات کاربر را بطور همزمان شارژ کندهم چنین می تواند جریان خروجی پایدار را تا 4 A فراهم کند. یکی از ویژگی های خاص

ایندستگاه امکان شارژ سایر دستگاه ها می باشد.این ژاکت 5 آداپتور شارژ دارد که امکان اتصال دستگاه های دیجیتالی در شرایط آب و هوای نامساعد را دارد و بطور همزمان

 میتوان از این 5 آداپتور استفاده کرد. همچنین این ژاکت در جیب اصلی خود به شارژ بی سیم مجهز است که می توان موبایل و یا دیگر گجت ها را بطور اتوماتیکتنها با 

قراردادندر جیب شارژ کرد. برای گجت های اندرویدی از شارژر میکرو USB استفاده می شود و برای دستگاه های IOS از آداپتورهای نوری استفاده می شود.

از کاربردهای دیگر این ژاکت می توان به این مورد اشاره کرد:

درنظر بگیرید در جاده در حال چک کردن اکانت فیسبوک خود هستید و متاسفانه شارژ باتری گوشی شما تمام می شود در این وضعیت می توانید از این ژاکت برای شارژ 

کردن گوشی خود استفاده کنید.

یکرابطشارژ پنهان در یقه این ژاکت وجود دارد که شما می توانید دیگر گجت هایپوشیدنی همچون عینک گوگل را به آن متصل و شارژ کنید. همچنین جالب است بدانید 

این ژاکت قابل شستشو با ماشین لباسشویی می باشد و درصورت صحیح جدا کردن لایه های آن از هم مشکلی برای شستشوی آن وجود ندارد.

اینژاکت را درحال حاضر از طریق کیکاستارتر در نسخه ساده خود می توانید با قیمت تقریبی 249 دلار تهیه کنید البته کیکاستارتر اعلام کرده است که نسخه کامل آن نیز با 

قیمت349دلار عرضه خواهد شد. نسخه کامل این محصول شامل ویژگی های ضد سرقت و ضدتداخل مغناطیسی ( برای تلفن همراه یا کارت های اعتباری ) است.

(0) نظر

لیوان هوشمند Ember

لیوان هوشمند Ember قهوه ی شما را در بهترین دمای موردنظر شما برای یک مدت طولانی نگه می دارد .

ember-coffee-mug-8

گاهیاوقات پیش آمده که صبح زود قصد نوشیدن قهوه ی تازه دم خود را داشته باشید اما مدت زیادی ناچار به منتظر ماندن برای خنک شدن قهوه شده اید تا قهوه به دمای

 ایده آلو موردنظر شما برسد. با این مسئله در طول روز به خصوص در محیط کار ممکن است چندین بار روبرو باشید. تکنولوژی ember که در کالیفرنیا تولید و توسعه داده

 شده استیک لیوان هوشمند است که به حفظ حرارت طولانی مدت محتویات درون لیوان کمک می کند و کاربر از طریق این لیوان و یک برنامه تلفن هوشمند قادر است 

دمایمحتویات لیوان را به دلخواه خود تنظیم کند که پس از تنظیم دمای لیوان به مقدار دلخواه، Ember به سرعت دمای خود را به درجه ی تنظیم شده تغییر خواهد داد .

این لیوان هوشمند بطور تقریبی ظرفیت و گنجایش 350 میلی لیتر مایعات را دارد .

بهکمک Ember قهوه یا چای درون لیوان در صورت دلخواه کاربر تا 2 ساعت بر روی دمای تنظیم شده باقی می ماند تا داغی آن حفظ شود و از بین نرود هم چنین Ember

 قابلیتخنک کنندگی نیز دارد به این معنا که آب درون این لیوان هوشمند را نیز می توانید به دمای موردنظر خود تغییر دهید و تا 2 ساعت قابلیت ماندگاری در آن دما را 

خواهد داشت .


(0) نظر

۱۰ مورد از رازهای Microsoft Office Word


۱۰ مورد از رازهای Microsoft Office Word


هرچقدر از مایکروسافت بدتان بیاید شما نمیتوانید ابزاری به قدرت Microsoft Office پیدا کنید و نمیتوانید ابزارهایی را معرفی کنید که بتواند دربرابر آفیس حرفی برای گفتن داشته باشد. کسانیکه تازه با کامپیوتر آشنا میشوند وقتی اسم آفیس را میشنوند اولین نرم افزاری که یاد میگیرند در آفیس با آن کار کنند word است بنا به همین دلیل تصمیم گرفتم ۱۰ مورد از word بگویم که شاید شما نمیدانستید.

word

word

 

مواردی که گفته میشود روی word 2010 به بالا جواب خواهد داد.

۱- کلید F4
دکمه F4 هر کاری که قبلا انجام داده اید را تکرار میکند مثلا اگر یه خط را bold کرده باشید و مجددا خط تازه ای انتخاب کنید با زدن دکمه F4 خط جدید bold میشود.

۲- انتخاب های گوناگون
برای select کردن یا انتخاب کرد در word راههای گوناگون وجود دارد مثلا اگر دکمه Alt را نگه دارید میتوانید با کلیک را گرفتن و موس را کشیدن نواحی چهار گوش را انتخاب کنید.. یا وقتیکه یک جمله را میخواهید انخاب کنید کافیه که دکمه Ctrl را نگه دارید و روی جمله کلیک کنید تا انتخاب شود. همینطور که دکمه CTRL را نگه داشتید میتوانید موارد دیگری را نیز انتخاب کنید.  با فشردن دکمه F8 براساس جایی که کلیک میکنید میتوانید یک انتخاب از قبل و بعد از نقطه انتهای آن توسعه دهید. که برای لفو آن دکمه Esc را باید بزنید. این موارد را نمیشود با نوشته توضیح داد بهتر است که روی word امتحان کنید تا متوجه شوید.

۳- شماره گذاری اتوماتیک
شما میتوانید بطور خودکار هدینگ ها را با استفاده از ویژگی quick part شماره گذاری کنید. یعنی اگر بخواهید هدینگ ها را از نو ترتیب بندی کنید یا هر کدام را حذف کنید شماره گذاری آپدیت میشود و ترتیب عددی آن حفظ میشود. موس را جایی ببرید که عدد اول قرار است قرار بگیرید و بعد در ریبون روی insert کلیک کنید و روی گزینه Quick part>field کلیک کنید.
در categories گزینه Numbering را انتخاب کنید و تحت هدینگ Field Names گزینه SEQ را انتخاب کنید. در جعبه متنی Field Codes در سمت راست Seq number را تغییر دهید و بعد ok را بزنید. در نقطه ای که نمایش گر قرار گرفته اولی عدد درج خواهد شد اما یک field code است و شما باید آن را به مکان متنی که میخواهید ترتیب عددی در آن ادامه پیدا کند کپی پیست کنید. سپس همه چیز را با استفاده از CTRL+A لایت نمائید و برای آپدیت کردن تمام فیلدها F9 را فشار دهید عدد بعدی باید در جای خود ظاهر شود.  برای درک بهتر تصویری از word خودم گرفتم.

word

word

 

۴- استفاده مجدد از تصاویر
اگر از تصویری بطور مرتب در یک سند استفاده میکنید مثل تصویر لوگو بهتره که آنرا به کتابخانه quick part اضافه کنید تا استفاده مکرر از تصویر باعث سنگینی سند نشود. اما مورد دوم که باید آنرا به کتابخانه اضافه کنید بخاطر اینست که احتمال دارد شما از یک تصویر بسیار در اسناد های مختلف استفاده میکنید اینطوری با یک کلیک نیز همیشه فراخوانی میشود.
برای اینکار در قسمت insert و بعد picture عکس را انتخاب کنید و بعد دوباره به insert بروید و اینبار quick part و گزینه save selection to quick parts را انتخاب کنید  و بعد یک اسم و توضیح برای آن بنویسید از این به بعد با مراجعه به quick part میتوانید با یک کلیک آنرا در سند درج کنید. حتی متن های پر استفاده هم از همین طریق میتوانید اضافه کنید.

۵- انتقال یک پاراگراف به سرعت
یکی از بزرگترین رازهای آفیس مایکروسافت نوار ابزار Quick Access است که دقیقا در گوشه سمت چپ بالای تمام برنامه های آفیس موجود است. ببطور پیش فرض سه دکمه redo save undo را دارد که شما با کلیک روی پیکان سمت را میتوانید more commands را انتخاب کنید و ویژگی های جدیدی اضافه کنید. با اینکار به شما اجازه داده میشود گزینه های font یا font size را اضفاه و فرمت گذاری را مثل نسخه های قدیمی word بازیابی کنید.

۶- ساخت یک clipboard
word یک spike دارد که مثل desk spike های قدیمی که نوعا ویژگی ویرایش گرها بود میتواند چندین قسمت از یک سند را در خود نگه دارد. ایده ای هم که از این دارند این است که شاید بخواهیم مجموعه ای از بریده های یک سند را ایجاد کنید، سپس آن ها را در یک سند واحد پیست کنید. برای شروع ایجاد spike، بخشی از یک متن را highlight کنید و Ctrl+F3 را بزنید متن مثل زمانی که بریده میشود حذف میگردد. همین کاررا برای همه متن هایی که میخواهید ببرید تکرار کنید. و به spike اضافه کنید. وقتی میخواهید چیزی را به سند paste کنید، کافی است spike را تایپ کنید و سپس قبل از تایپ یک فضای خالی F3 را فشار دهید.

۷- تنظیم دقیق متن
اگر طرفدار تنظیم دقیق پاراگراف هستید بهتر است گزینه های پیش فرض word را فراموش کنید. ویژگی پنهای وجود دارد که کمتر کسی آنرا میشناسد و برای هر سند باید آنرا اجرا کنید چون تنظیمات هر سند روی گزینه های پیش فرض تنظیم شده است. به قسمت File>option>advanced>layout Option بروید و در این لیست عظیم Do full justification the way wordperfect 6.X for windows does بگریدید و یک تیک برایش بگذارید . (متاسفانه روی word 2013 پیداش نکردم)

۸- باز گرداندن نشانگر به مکان قبلی
هر بار که یک سند را باز میکنید ، نشان گر موس همیشه در شروع خط قرار میگیرد اگر میخواهید آنرا به وضعیت آخرش برگردانید Shift+F5 را بزنید تا برگردد.

۹- محاسبه اعداد
روش های گوناگونی برای محاسبه اعداد در word وجود دارد و بهترین و راحت ترین راه ابزار tallyng است چون تمام کاری را که باید انجام دهید اسن است که که اعداد را در جاهای گوناگون سند انتخاب کنید و بعد روی دکمه calculate بزنید تا مجموع آنها حساب شود. برای اینکار به Quick accsess مراجعه کنید و در قسمت more command بروید. میتوانید برای راحتی کار در قسمت more commands در منوی آبشاری choose command گزینه popular commands را به all commands تغییر دهید و گزینه calculate را انتخاب کنید تا به نوار ابزار quick access اضافه شود. بعد اعداد را انتخاب کنید و روی دکمه بزنید تا مجموع اعداد را ببنید. برای درک بهتر ویدئویی قرار میدهم که کل این قضیه را آموزش میدهد برای دیدن ویدئو احتیاج به سیلورلایت دارید.
Get Microsoft Silverlight
۱۰- بازیابی استیل های پیش فرض
گاهی اوقات ممکن است یک سند را که در محل چاپ مثل یک انفجار به نظر میرسد و همه نوع فونت و رنگی در آن بکار رفته است را به آن جا ارسال کنید. که باعث خستگی چشم و دشوار کننده در خواندن میشود یک ترفند سریع برای اینکار وجود دارد که آنها را اصلاح کنید. تمام متن را انتخاب کنید و بعد کلید Ctrl+space را بزنید و تفاوت را نگاه کنید.

موفق باشید

(0) نظر

آدرس سایت اعتراض یارانه ها

royansoft.tebyan.net
سامانه ثبت و رسیدگی به اعتراضات حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی از امروز – سه‌شنبه، پنجم خرداد‌ماه – باز شده و حذف‌شدگان می‌توانند شکایت خود را در این رابطه ثبت کنند. به گزارش ایسنا، بعد از شروع حذف یارانه نقدی افراد غیرنیازمند براساس تبصره 20 قانون بودجه سال 1394، تعدادی از این افراد نسبت به حذف یارانه خود معترض شدند. از این‌رو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که از پنجم خردادماه سامانه‌ای به منظور دریافت این اعتراضات راه‌اندازی خواهد شد. براین اساس افراد خارج شده از لیست یارانه نقدی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها می‌توانند با مراجعه آدرس الکترنیکی yaraneh10.ir درخواست خود را ثبت کنند. این در حالی است که فرآیند اعتراضات از ثبت‌نام تا پاسخ کاملا غیرحضوری بوده و متقاضیان یک‌ماه برای اعلام اعتراض خود فرصت دارند. کمیسیون موضوع ماده 10 قانون هدفمندسازی یارانه‌ها درخواست افراد برای برگشتن یارانه نقدی آنها را بررسی و در صورت استحقاق یارانه به‌طور مجدد برقرار خواهد شد. آنطور که پیش‌تر ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود درخواست‌های مطرح شده تا 15 روز بررسی و نتایج آن اعلام خواهد شد.

(0) نظر

جلوگیری از باز شدن پنجره های پاپ آپ در سایتها

جلوگیری از باز شدن پنجره های پاپ آپ در سایتها
royansoft.tebyan.net

آموزش باز نشدن پنجره های پاپ آپ(همون پنجره های اضافی که موقع کلیک بر روی لینکی یا صفحه ای باز میشه که بعضی مواقع 2-3-5 و گاهی به ده تا هم میرسه)که همگی تبلیغاتهستند را در سایت قر ار میدهم/////در اولین مرحله مطابق تصویر زیر از منو tools فایر فاکس گزینه page info را انتخاب کنید
در تصویر زیر هم مشخص شده چیکار کنیدامیدوارم از دست این صفحات بیخود راحت شوید

(0) نظر

بهترین و جذابترین امکانات گوگل

بهترین و جذابترین امکانات گوگل

بهترین و جذابترین امکانات گوگل
کاربران اینترنتی اغلب برای رفع نیاز های نرم افزاری خود علاقه مندند از سرویس های نرم افزاری آنلاین استفاده نمایند ، در این بین شرکت های بزرگ اینترنتی برای جذب کاربران بیشتر اینترنتی سعی می کنند کلیه نیاز های یک وبمستر را در دنیای اینترنت تامین نمایند ؛ گوگل یکی از برترین شرکت های دنیای اینترنت همیشه در این مسیر پیشرو و موفق بوده است

 

ماشین حساب گوگل

 

 

یکی از بهترین امکانات هوشمند گوگل برای کاربرانش ماشین حساب است ، با این امکانات گوگل شما می توانید مسائل ریاضیتان را به کمک گوگل حل کنید یا جمع و تفرقهتان را بصورت آنلاین در گوگل انجام دهید. برای این کار کافیه شما در قسمت جستجوی گوگل بجای کلمات محاسباتتان را بنویسید تا ربات گوگل محاسبات مورد نظر شما را انجام دهد. بطور مثال برای تقسیم دو عدد ۳۲۶۵۹۹ و ۹۸۶۵۴۵۸ می تونید این عبارت رو “۳۲۶۵۹۹/۹۸۶۵۴۵۸ ” در گوگل قرار دهید تا محاسبات مورد نظر توسط گوگل انجام بشه. در این سرویس گوگل شما می تونید لگاریتم  ، توابع مثلثاتی  و چندین عملکرد ماشین حساب های مهندسی را در این سرویس آنلاین گوگل محاسبه نمایید. یکی از دیگر ربات های اینترنتی که می تونه توابع ریاضی رو هم برای شما حل کنه ولفرام آلفا است که توابع ریاضی رو هم برای شما حل می کنه. حتی نمودار توابع رو هم برای شما ترسیم می کنه برای اینکار اینجا کلیک کنید.

 

 

نمایشگر آی پی شما

 

 

یکی از دیگر امکانات بسیار جالب گوگل نمایشگر آی پی است ، شما با درج کلمه ی what is my ip یا my ip در کادر جستجوی گوگل می تونید از آدرس آی پی متصل شده ی خودتون اطلاع پیدا کنید

 

مبدل واحد

 

 

گوگل هم چنین میتواند یک واحد را به واحد دیگر تبدیل نماید. برای انجام این کار کافی است عبارت X unit to unit را جستجو نمایید که حرف X نشانگر مقدار مورد نظر و unit اول و دوم برای مشخص کردن واحد مبداء و مقصد میباشد. برای مثال وقتی عبارت degrees f to c  را تایپ کنید گوگل برای شما تبدیل واحد را از سانتی گراد به فارنهایت انجام میدهد. همانند ماشین حساب مبدل واحد نیز پس از نمایش به صورت پیشرفته در خواهد آمد.

 

 

شما هم چنین میتوانید دو واحد را با یک دیگر ترکیب نمایید و سپس اقدام به محاسبه مقادیر نمایید.

 

تبدیل ارز

 

 

دیگر امکان قرار گرفته در این موتور جستجو تبدیل مقدار دو ارز به یک دیگر میباشد. برای مثال با نوشتن عبارت usd to cad واحد دلار آمریکا به دلار کانادا تبدیل میشود. هم چنین اگر قصد دارید مقدار مشخصی را بدست آورید باید قبل از نوشتن مقادیر عدد مورد نظر را وارد نمایید.

 

آب و هوا

 

 

قسمت آب و هوا یکی دیگر از جستجو های ویژه است که میتواند آب و هوای یک منطقه خاص را برای زمان کنونی و چند روز آینده نمایش دهد. البته اگر مکان خود را مشخص نکنید گوگل به صورت خودکار مکان شما را شناسایی و آب و هوای آنجا را نمایش میدهد.

 

طلوع و غروب خورشید

 

 

شما هم چنین میتوانید طلوع و غروب خورشید را برای مکانی نشان دهید. کافی است عبارت sunrise و sunset را جستجو کنید. همانند جستجو آب و هوا اگر مکانی را مشخص نکنید سرویس محل کنونی شما را شناسایی خواهد کرد.

 

زمان

 

 

با تایپ کردن عبارت time زمان کنونی را برای یک محل خاص مشاهده نمایید. برای مثال برای نوشتن time paris زمان کنونی به وقت پاریس برای شما نمایش داده میشود. اگر فقط عبارت time را جستجو کنید گوگل محل شما را شناسایی خواهد کرد.

 

ردگیری بسته های پستی

 

 

اگر قصد دارید که یک بسته ی ارسال شده توسط سرویس های خدمات پستی را ردیابی نمایید میتوانید شماره سریال آن را در قسمت جستجو بنویسید. این قابلیت گوگل در حال حاضر برای سرویس هایی مثل UPS و Fedex کاربرد دارد. پس از جستجو لینک مربوط به بسته برای شما به نمایش در خواهد آمد.

 

لغت نامه

 

 

گوگل در خود یک دیکشنری را نیز جاسازی کرده است. البته منظور ما سرویس Google Translate نیست و این قابلیت به صورت یک لغت نامه واقعی عمل میکند. کلمه Define را بنویسید و سپس لغت مورد نظر را وارد نمایید. گوگل به شما معنی آن کلمه را نمایش میدهد و هم چنین قابلیت های دیگری مثل تلفظ کلمه نیز در اختیار قرار میگیرد.

 

اطلاعات پرواز

 

 

برای مشاهده اطلاعات مربوط به یک پرواز میتوانید نام شرکت هواپیمایی و شماره پرواز را تایپ کنید تا اطلاعات مربوط به آن پرواز نمایش داده شود.

 

جدول پرواز

 

 

یک قابلیت دیگر که میتوانید پرواز های موجود میان دو شهر را بررسی نمایید. باید عبارتی همانند flights from city to city را تایپ کنید تا گوگل پرواز های موجود برای آن مسیر را به همراه اطلاعات دیگر برای شما نمایش دهد. هم چنین میتوانید زمان خاصی را نیز برای یک پرواز در نظر بگیرید.

 

جدول فیلم ها

 

 

آیا دوست دارید به تماشای یک فیلم سینمایی بروید؟ گوگل در این راه نیز به شما کمک میکند و اطلاعات بسیار گوناگونی را در اختیارتان قرار میدهد. کافی است کد پستی خود را وارد کنید تا بقیه کارها را گوگل انجام دهد.

 

اطلاعات و آمار

 

 

شما میتوانید اطلاعات و آمار های مربوط به شهر ها و کشور های مختلف را مشاهده کنید. برای مثال نرخ بیکاری و یا جمعیت یک منطقه خاص نمایش داده میشود. این اطلاعات هم چنین از طریق نمودار ها نیز قابل رسم است.

 

اطلاعات بورس

 

 

با جستجوی عبارت مخفف یا نماد یک واحد بورس در گوگل میتوان اطلاعات و قیمت های مربوط به آن را به همراه نمودار ها مشاهده کرد.


(0) نظر

در ویندوز ۸.۱ چگونه رمز وای فای را بازیابی کنیم !

در ویندوز ۸.۱ چگونه رمز وای فای را بازیابی کنیم !

در ویندوز ۸.۱ چگونه رمز وای فای را بازیابی کنیم !

گاه شده همه ی ما پسورد وای فای خود را فراموش کرده، در ویندوز ۸.۱ برای اینکه رمز شبکه Wi-Fi خود را بدست آورید بایستی از طریق کامپیوتر خود که به ویندوز ۸.۱ مجهز می باشد به شبکه مورد نظر متصل شده (اگر شبکه خودتان است و تاکنون از آن استفاده میکردید پسورد آن بر روی سیستم شما ذخیره شده و میتوانید از طریق آن متصل شوید.)

 

۱- در صفحه دسکتاب، نوار ابزار را باز کرده و با کلیک بر روی Settings به قسمت Control Panel بروید.

 

۲- در زیر گزینه Network and Internet بر روی View network status and tasks کلیک کنید.

 

۳- اکنون در بخش Connections شما می‌توانید آیکون Wi-Fi و نام آن را مشاهده نمایید.

 

۴- بر روی Wi-Fi network کلیک کرده تا صفحه Wi-Fi Status به‌صورت پاپ‌آپ باز شود. بر روی Wireless Properties کلیک نمایید.

 

ویندوز ۸.۱, بازیابی پسورد وای فای

 

۵- در پنجره جدید  بر روی سربرگ Security کلیک نمایید. حال شما می‌توانید پسورد شبکه Wi-Fi خود را مشاهده نمایید (سومین گزینه).

 

ویندوز ۸.۱, بازیابی پسورد وای فای

(0) نظر

نصب برخی از نسخه های SQL مثلا استاندارد

 شاید در نصب برخی از نسخه های SQL مثلا استاندارد، با رعایت تمامی موارد اصولی نصب اعم از تعریف یوزر sa ، تنظیمات دسترسی ، تغییر مسیر نصب و دیتاها و.... پس از اتمام صحیح مراحل نصب با اروری مشابه زیر روبرو شوید:


ADDITIONAL INFORMATION:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or wasnot accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named PipesProvider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 53))

عمده مشکلات به فایروال ویندوز و یا فایروال آنتی ویروس سرورتان بر می گردد. همانطور که می دانید SQL سرور برای ارتباطات شبکه ی خود از پورت های 1433 و 1434 استفاده می کند.پس احتمال دارد که این پورت ها را باز نکرده باشید و SQL در هنگام نصب بصورت خودکار TCP Dynamic Ports برای این منظور در نظر گرفته باشد که عمومادر هنگام ورود به کنسول SQL با خطای فوق روبرو می شویم.

روش های متفاوتی برای برطرف کردن این خطا وجود دارد که بهترین آن اضافه کردن پورت پیش فرض یا پورتی که مدنظرتان است و حذف پورت داینامیک!! روش کاربه صورت زیر است:

1 - وارد کنسول Configuration Manager می شویم
2 - ستون کناری Network Configuration باز کنید و نام سرور مورد نظر خود را از لیست انتخاب کرده و به دنبال گزینه ای به نام TCP IP بگردید
3 - بر روی این قسمت Properties گرفته و وارد تب IP Addresses شوید
4 - تمامی گزینه های TCP Dynamic Ports را خالی کردهو نیز تمامی TCP Port ها را به عدد 1433 یا هر پورتی که مد نظرتان است، تغییر دهید. ( خصوصا در انتها IPALL گزینه TCP Port )
5 - OK را انتخاب و سپس در فایروال ویندوز پورتی که وارد کردید را باز کنید و توسط تلنت آن را در شبکه تست کنید
6 - در پایان سیستم یا SQL را Restart کنید تا تغییرات اعمال شود.

(0) نظر

آموزش کار با نرم افزار putty بهمراه معرفی و دانلود نرم افزار پوتی

آموزش کار با نرم افزار putty بهمراه معرفی و دانلود نرم افزار پوتی

http://royansoft.tebyan.net/newindex.aspx

آموزش کار با نرم افزار putty بهمراه معرفی و دانلود نرم افزار پوتی که یکی از بهترین ابزارهای موجود ست که جهت ارتباط با سرورهای لینوکس از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد، در این پست مورد بررسی قرار می گیرد.

معرفی نرم افزار پوتی :

      نرم افزار Putty برنامه‌ای ست برای سرویس گیرنده‌هایی مثل ویندوز است تا به کمک پروتکل‌های SSH , Telnet و Rlogin از راه دور به سیستم تحت لینوکس یا سیستم یونیکس متصل شوند. برای شرح این نرم افزار می بایست با برخی از اصطلاحات آشنا باشیم: درگاه ( Port ): شماره برنامه بر روی یک کامپیوتر خاص و یا به عبارت بهتر شماره شناسایی نرم‌افزار است. مثلاً معمولاً برنامه های webserver بر روی درگاه ۸۰ سوار است.

SSH : استانداردی برای اتصال به هسته لینوکس می‌باشد این استاندارد اطلاعات را به صورت رمز شده ارسال می‌کند.
Telnet : امکانی است برای چک کردن وجود یک برنامه روی یک درگاه و اتصال به آن.
Rlogin : استاندارد دیگری برای اتصال به سیستم از راه دور.
Raw: استاندارد دیگری برای اتصال است که امروزه کمتر استفاده می‌شود.

ابزارهای موجود در بسته نرم افزار putty :

PuTTY – the Telnet and SSH client itself
PSCP – an SCP client, i.e. command-line secure file copy
 PSFTP – an SFTP client, i.e. general file transfer sessions much like FTP
 PuTTYtel – a Telnet-only client
 Plink – a command-line interface to the PuTTY back ends
 Pageant – an SSH authentication agent for PuTTY, PSCP and Plink
 PuTTYgen – an RSA and DSA key generation utility

دانلود نرم افزار پوتی :

     لینک فوق دانلود نرم افزار putty  از سایت اصلی خود می باشد.

آموزش کار با نرم افزار putty :

     برای این منظور ابتدا فایل Putty.exe را اجرا می کنیم. محیطی همچون تصویر زیر باز می گردد.

      از طریق بخش Category می توان تنظیمات این برنامه را جهت اتصال به سرور مورد نظر تغییر دهیم. در بخش hostname or IP address نام یا IP سیستم مورد نظر را وارد می نمائیم. برای اتصال امن‌تر از استاندارد SSH و درگاه پیش‌فرض ۲۲ استفاده می کنیم. می توان این نام و IP را جهت استفاده مجدد ذخیره نمائیم. بعد از وارد نمودن IPسیستم، کلید Open را انتخاب تا محیط Linux باز گردد. در صورتی که بدون خطابه سرور لینوکس متصل شویم در آغاز نام کاربری و رمز عبور پرسیده می‌شود و آنگاه پرامپت لینوکس که دارای فرم کلی زیر است ظاهر می‌گردد:

username@localhost

(0) نظر

ترفندهای جستجو در گوگل


royansoft.tebyan.net


مبانی جستجوی گوگل:

 
وقتی شما چند کیورد (Keywords) را با هم جستجو می‌کنید، یک موتور جستجو یک استراتژی از پیش تعیین شده‌ای برای بررسی و ترکیب کیوردهای شما دارد. آیا هر یک از کیوردها می‌توانند به تنهایی در هر جای صفحه وجود داشته باشند یا باید کنار هم قرار گرفته‌ باشند؟ آیا موتور جستجو کلمات کلیدی را با هم جستجو می‌کند یا تک‌تک؟


جستجوی یک عبارت:


گوگل به صورت پیش‌فرض، کلمات کلیدی شما را در هر کجای صفحه، چه کنار هم باشند و چه به صورت پراکنده، جستجو می‌کند. برای تغییر نتایج صفحات با کلمات مرتب شده موردنظر ما، آنها را در بین دو کوتیشن قرار می‌دهیم.

 

برای جستجوی کیوردهای زیر:
to be or not to be

گوگل کیوردها را در هر جای صفحه که آمده باشند، پیدا خواهد کرد. اگر شما می‌خواهید تنها نتایجی را ببینید که کیوردها با هم و به عنوان یک عبارت در صفحه آمده‌اند، آنها را در بین دو کوتیشن قرار دهید:
"to be or not to be"

گوگل در این حالت تنها نتایجی را نشان می‌دهد که کیوردها با هم ظاهر شده‌اند. البته گوگل کلماتی مثل «or» و «to» را در این حالت جستجو نمیکند.
جستجوی عبارت به این روش همچنین زمانی مفید است که شما می‌خواهید عبارتی را بیابید، اما مطمئن نیستید که جمله‌بندی عبارت مورد نظر شما درست باشد که این مطلب که مکمل این قسمت است در بخش Full-Word Wildcards شرح داده شده است.

اساس بول


یک موتور همه کیوردها یا هر یک از آنها را جستجو می‌کند که بر اساس پیش‌فرض بولی صورت می گیرد. موتورهای جستجو می توانند از AND برای جستجوی همه کیوردها یا OR برای جستجوی هر کلمه استفاده کنند. 
در نتیجه حتی اگر موتو جستجو به صورت پیش فرض همه کیوردها را جستجو کند شما می توانید معمولا به آن یک دستور خاصی بدهید تا آن‌را برای یافتن هر کیورد راهنمایی کنید.

پیش فرض بولی گوگل AND است، یعنی اگر شما کلماتی را بدون اصلاح کننده ها جستجو نمایید همه کلمات شما را با هم جستجو می نماید. 
به عنوان مثال اگر شما برای کلمات زیر جستجو کنید:
snowblower Honda "Green Bay"

موتور، جستجو را برای همه کیوردها باهم انجام می‌دهد. اگر شما مایلید که مشخص کنید که هر کدام از کلمه‌ها یا عبارات قابل قبول است یک OR بین هر کدام قرار دهید:
snowblower OR snowmobile OR "Green Bay"

اگر شما اصطلاحی را به همراه یک یا دو اصطلاح دیگر میخواهید، ‌آنها را در پرانتز قرار دهید مثل: 
snowblower (snowmobile OR "Green Bay")


میتوانید جستجو برای کلمه snowmobile یا عبارت "Green Bay" به همراه کلمه Snowblower را با پایپ که معادل OR است به صورت زیر جستجو کنید که علامت | پایپ نامیده میشود:
snowblower (snowmobile | "Green Bay")خنثی سازی:
اگر شما مایلید که آیتمی در جستجوی شما ظاهر نشود قبل از آن – قرار دهید:
snowblower snowmobile -"Green Bay"

موتور در این حالت صفحاتی را که شامل snowblower snowmobile هستند و "Green Bay" را در بر ندارند خواهد یافت. نکته ای که باید به آن توجه کرد، علامت – باید درست قبل از کلمه ای که شما آن را در نتایج نمی‌خواهید، باید قرار بگیرد اگر از فاصله نیز استفاده شود دیگر این دستور جواب نمیدهد. ادامه دارد ...


(0) نظر

۲۵ ابزار گوگل برای پژوهشگران و دانشگاهیان

royansoft.tebyan.net
استفاده ناکارآمد از اینترنت و تکنولوژی دغدغه امروز بشر به شمار  می رود و بدون شک یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ما در برابر پدیده اینترنت، عدم آشنایی با کاربرد های فوق العاده کارآمد آن است .

اغراق نیست اگر بگوییم بیش از 70 درصد از زمانی که کاربران ایرانی در اینترنت می گذارند فاقد هرگونه استفاده علمی و یا دارای ارزش اقتصادی برای آن ها است. مشکل، زمانی حادتر می شود که بپذیریم حتی جامعه دانشگاهی و پژوهشگران ما هم بدرستی نمی دانند با اینترنت چه کنند.
چند روز پیش در وبلاگی به مطلبی + برخوردم که در آن ۲۵ ابزار کمتر شناخته شده گوگل را برای استفاده پژوهشگران و دانشگاهیان معرفی کرده بود .شاید بتوان گفت امروز گوگل قلب اینترنت است و لذا شما جهت استفاده از قلب اینترنت می توانید در ادامه مطلب شما می توانید ۲۵ ابزار گوگل را جهت پیشبرد پروژه هاتان مشاهده کنید:

۱ : Google Scholar :

گوگل اسکالر یکی از ابزارهای پژوهشی گوگل جهت جستجوی مقالات تخصصی از بین صفحات مجموعه مجلات و پایگاه های علمی مختلف و البته با رعایت کلیه ملاحظات قانونی نشریات معتبر دنیاست. شما می توانید جهت نوشتن مقاله یا مطالعه مقالات دیگران از این منبع عظیم استفاده کنید.

۲ : Google Patents :
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با مجموعه ای بی نظیر از اختراعات آشنا بشوید، اگر دوست دارید اختراعات بشری را تا امروز ببینید، گوگل پتنتز شما را با میلیون ها اختراع ثبت شده جهانی آشنا می کند. اگر تاکنون روی لینک کلیک نکرده اید ، پیشنهاد می کنم خودتان را  از دیدن این همه تصویر و نمودار دیدنی محروم نکنید.

۳ : Google Books :
احتمالا با آن همه سروصدایی که سر قوانین کپی رایت گوگل بوک به وجود آمد ، قبلا با آن آشنا شدیده اید، هزاران نسخه کپی شده کتاب هایی که رویای خواندن خیلی از آن ها برای ما ایرانی ها فقط در گوگل بوک قابل تصور است.
ایجاد کتابخانه های شخصی و جستجو در بین موضوع بندی های فوق العاده گوگل، تنها امکانات ابتدایی ابزاری است که مطمئنا لذت داشتن یک کتابخانه آنلاین نامحدود را تحقق می بخشد.

۴ : Google News Archive Search :
تاریخ همیشه بهترین مفسر زمان است. با این ابزار گوگل در زمان سفر کنید و در آرشیو اخبار دنیا گشت و گذار کنید. گاهی گشت و گذار در اخبار 200 سال گذشته ما را با حقیقت خیلی از امور آشنا می کند.

۵ : U.S. Government Search :
این هم یکی دیگه از ابزارهای جستجوی خاص گوگل که البته بیشتر به درد ساکنان ایالات متحده می خورد و برای جستجو در اسناد و وب سایت ها دولتی به کار می رود.

۶ : Google Custom Search Engine :
جستجوی پیشرفته در موتور جستجوی گوگل شاید بتواند تمام نیازهای تحقیقی شما را برطرف کند، متاسفانه ایرانی ها کمتر با این ابزار آشنایی دارند، قابلیت اختصاصی کردن موتور جستجو گوگل از دیگر امکانات این ابزار است.

۷ : Web History :
از ابزارهای هوشمند گوگل برای شخصی سازی کردن جستجوهای شما ایجاد شده است. ایده کار خیلی ساده است. ردپای شما در نت نشانگر علاقه مندی های شماست و گوگل با استفاده از همین ردپا مسیر های احتمالی دلخواه شما را برای آینده حدس می زند.

۸ : Google Code Search :
جستجوگر اختصاصی و البته ممنوعه ! کدسورس های متنوع از سرتاسر وب. نمایشی دلپذیر از مجموعه هایی رویایی برای تمامی برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است. البته به درد پروژه های دانشجویی بچه های کامپیوتر نیز می خورد. البته اگر کپی پیست تنها نباشد!

۹ : Google Mobilizer :
یکی از راه هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید در تمام مکان ها از وب و صفحات استفاده کنید، گوگل موبایلز است. اما آیا تابحال پیش آمده در هنگام استفاده از تلفن همراه با صفحات ناسازگار وب برخورد کنید. این امکان گوگل به شما کمک می کند تا هر صفحه ای از وب را بصورت ایده آل در گوشی های مختلف ببینید. حالا شما می توانید در هر زمان و مکانی به صفحاتی دل پذیر دسترسی داشته باشید.

۱۰ : Notebook :
من که همیشه از داشتن یک دفتر یادداشت همیشه همراه با امکانات عالی لذت برده ام . شما چطور ؟

۱۱ : SketchUp :
اگر شما از جمله دانشجویان رشته های مهندسی مانند معماری هستید که  این مطلب را می خوانید  می توانید از این به بعد طراحی و ساخت مدل های سه بعدی تان را هم در امپراطوری گوگل انجام دهید .

۱۲ : Alerts :
ممکن است حوزه پژوهشی کار شما مستلزم دریافت اطلاعات به روز در موضوع خاصی باشد، یک از سورپرایز دیگر گوگل، "گوگل آلرتز" است ! با استفاده از این ابزار چنانچه در موضوع مشخص شده اطلاعاتی منتشر شود شما اولین نفری خواهید بود که از آن مطلع می شوید. فکر کنید تمامی فیدهای دنیا را جمع کردند و شما براساس موضوع دلخواهتان اطلاعات بدست می آورید.

۱۳ : Desktop :
هر چیزی که نیاز دارید در جلوی چشمان شماست. دسترسی آسان به همه ابزارهای مورد استفاده در نزدیک ترین مکان ممکن یعنی دسکتاپ شما، مطمئنا بر سرعت انجام تحقیقاتتان  کمک خواهد کرد.

۱۴ : Google Pack :
مجموعه ای از نرم افزارهای گوگل را می توانید در این بخش به صورت یک پکیج دانلود کنید.

۱۵ : iGoogle :
ابزاری جهت شخصی سازی سرویس های گوگل به شمار می رود، شما می توانید جمیل، گوگل باز و  صفحه فیس بوکتان را در اینجا جمع کنید و چک کنید. علاقه مندی های محقق است.

۱۶ : Browser Sync :
آیا شما هم از جمله افرادی هستید که از مرورگر محبوب فایرفاکس استفاده می کنند ؟! از این افزونه مطمئنا لذت خواهید برد .

۱۷ : Base :
محتوای پژوهشی خود را در وب بارگذاری و آن را با جهانیان با اشتراک بگذارید . لذت به اشتراک گذاری همواره با یادگیری همراه است.

۱۸ : Web Accelerator :
امکانی ویژه از گوگل که با استفاده از آن می توانید سرعت دسترسی خود را به صفحات وب افزایش دهید .

۱۹ : Google Docs :
یک امکان عالی دیگر از گوگل برای ایجاد و مدیریت آنلاین مستندات شما، با قابلیت تنظیمات و شخصی سازی هر چه بیشتر و البته به اشتراک گذاری آن در بین گروه های کاربری گوگل داکز است.

۲۰ : Send to Phone :
یکی از برترین سرویس های ارسال پیامک از طریق وب به تلفن های همراه که البته فقط در ایالات متحده قابل استفاده است و به درد کاربران ایرانی نمی خورد.

۲۱ : GrandCentral :
برقراری ارتباطات با تمامی نقاط دنیا با ارزانترین روش ممکن یکی از موضوعاتی است که در پیشبرد پروژه های تحقیقاتی بسیار تاثیر گذار است .
استفاده از این سرویس اگرچه بهترین و در دسترس ترین سرویس موجود در وب نیست و در حال حاضر صرفا به کاربران ایالت متحده سرویس می دهد ، اما با توجه به امکانات عالی و البته پشتیبانی غول دنیای وب در پشت سرش رقیبی سرشناس برای فعالین این حوزه در آینده بشمار خواهد رفت.

۲۲ : Google Sites :
تا به حال به این فکر کرده اید که برای عرضه و اشتراک مطالب خود در قالب یک تیم پروژه با افرادی که دور از آن ها زندگی می کنید ، استفاده از یک سایت می تونه روش سودمند برای تعامل بین اعضای تیم باشه . اگر دوست دارید با کمترین سواد فنی یک محیط تعاملی جذاب داشته باشید ، می توانید سایت خود را در اینجا راه اندازی کنید.

۲۳ : GTalk :

این همان یاهومسنجر گوگل است، البته به اسم گوگل تالک. کیفیت صوت آن از یاهو مسینجر بهتر است  و یک ابزار ابتدایی با کارکرد های فوق العاده برقراری یک ارتباط چند رسانه ای با هر نقطه از دنیا. بدون شک راه حلی ارزان و مطمئن برای تبادل اطلاعات علمی شما خواهد بود .

۲۴ : Pinyin IME :
محصول خاص برای افراد خاص . اگرچه این یکی از تاثیرگذارترین ابزار برقراری ارتباط در چین محسوب می شود و به نوعی یکی از پرکاربردترین محصولات گوگلی است اما در صورتی برای شما مفید واقع می شود که پروژه های تحقیقاتی شما به نوعی با بزرگترین صنعت رو به رشد دنیا در ارتباط باشد، بهترین راه حل برای برقراری ارتباط شما با دنیای زبان چینی و مترجمی که نیازهای زبانی شما را تا حدودی رفع می کند.

۲۵ : Babelplex :
اگرچه آخرین ابزار معرفی شده ما برای گوگل نیست ولی گوگل بخوبی از آن استفاده می کند . یک ابزار مترجم قوی برای واژگان تخصصی که بیش از ۲۹ زبان زنده دنیا را پشتیبانی می کند .(0) نظر

کاهش مصرف باتری گوشی های اندروید

کاهش مصرف باتری گوشی های اندروید

کاهش مصرف باتری گوشی های اندروید

سیستم عامل اندروید، با امکانات جدید، کاربری های متنوع و بازبودن سورس آن، تحولی عظیم در دنیای ارتباطات تلفن همراه و PDA ایجاد کرده است. البته برنامه ها و امکانات زیادی که بر روی دستگاه های اندروید وجود دارد، باعث خالی شدن سریع شارژ باتری می شود. به همین خاصر، کاربران اندروید باید به درستی مصرف باتری خود را مدیریت کنند. در این چگونه راه هایی برای کاهش مصرف باتری اندروید خواهید خواند که رعایت آنها، در کل می تواند مصرف را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

۱٫ در گوشی های اندروید، با رفتن به Settings و سپس About Phone و انتخاب Battery use می توانید ببینید که هر یک بخش های گوشی چه مقدار شارژ مصرف کرده اند. هر آنچه میزان زمان بیشتری یک بخش کار کرده باشد، درصد مصرف باتری آن هم بالاتر خواهد بود.
۲٫ از دستگاهتان بخواهید که تنها شبکه ۲G را مورد استفاده قرار دهد. با رفتن به بخش Settings، انتخاب Wireless Controls و سپس Mobile networks، کنار Use only 2G networks تیک بزنید. اگر اینترنت پر سرعت و یا ۳G و ۴G در نزدیکی شما وجود ندارد، تنها ۲G را روشن نگه دارید. البته همچنان می توانید از شبکه EDGE و Wifi در صورت نیاز، استفاده کنید.
۳٫ روشنایی صفحه را کم کنید. به بخش Settings رفته و با رفتن به بخش Sound & Display و انتخاب Brightness می توانید روشنایی صفحه را کم کنید. با چپ و راست بردن نوار می توانید این کار را انجام دهید. همچنین Auto brightness سیستمی است که به شما این امکان را می دهد تا به طور خودکار، نور صفحه با روشنایی محیط تنظیم شود.
۴٫ اگر گوشی شما صفحه AMOLED دارد، همیشه از پس زمینه سیاه رنگ استفاده کنید. صفحه های AMOLED با نشان دادن سیاه به جای سفید و یا هر نوع رنگ دیگر، می توانند تا هفت برابر مصرف باتری را کم تر کنند.
۵٫ زمان به خواب رفتن صفحه (Screen timeout) گوشی را به پایین ترین حد ممکن ببرید. با رفتن به بخش Settings و انتخاب Sound & display و رفتن به Screen timeout این امکان را خواهید داشت.
۶٫ زمانی که به اینترنت بی سیم نیازی ندارید، آن را خاموش نکنید. به منوی Settings، از آنجا به Wireless controls و سپس به WiFi بروید. این ابزار اینترنتی، انرژی زیادی را از باتری می گیرد. حتی اگر به اینترنت وصل نباشید، با روشن بودن WiFi دستگاه در حال جستجو است و از شارژ باتری کاسته می شود.
۷٫ زمانی که به بلوتوث نیاز ندارید، آن را خاموش کنید. به منوی Settings، از آنجا به Wireless controls و سپس به Bluetooth بروید. به همین دلیل می توانید WiFi را نیز خاموش کنید.
۸٫ زمانی که به GPS نیاز ندارید، آن را خاموش کنید. با رفتن به منوی Setting، انتخاب Security & location و سپس Enable GPS satellites، زمانی که گیرنده GPS در دستگاه اندروید شما فعال باشد، به دنبال ماهواره هایی می گردد و پردازنده ی آنها اطلاعات را برای فرستادن به دستگاه مورد نظر، آماده می کند.
۹٫ از ویجت کنترل مصرف باتری استفاده کنید. به منو بروید و در قسمت Add یک Widget جدید را به نام Power control اضافه کنید. همچنین ویجت هایی برای دسترسی سریع به WiFi، بلوتوث، GPS و دسترسی به نور صفحه وجود دارد که می توانید با استفاده از این ابزار سریع آنها را خاموش و یا روشن کنید و به طور بهینه از باتری گوشی استفاده کنید.
۱۰٫ در حالت عادی، زمانی که گوشی روی زنگ است، می توانید لرزش آن را قطع کنید. با فشردن دکمه کم و زیاد صدا بر روی بدنه گوشی، می توانید آن را روی نور و یا لرزش قرار دهید. با رفتن به منوی Settings و انتخاب Sound & display و رفتن به Phone vibrate می توانید نوع لرزش را تعیین کنید.
۱۱٫ حواستان باشد که پس از اتمام کار با اپلیکیشنی خاص، آن را ببندید تا شارژ باتری کم نشود.
۱۲٫ زمانی که از تلفن استفاده نمی کنید، آن را روی حالت Stand-by قرار دهید. دکمه پاور را فشار دهید تا صفحه گوشی سیاه شود. برای استفاده مجدد، دوباره دکمه پاور را فشار دهید.

(0) نظر

اکانتتون رو بصورت رایگان شارژ و تمدید کنید.

سلام و عرض ادب .
royansoft.tebyan.net
همان طور که اطلاع دارید اعتبار اکانت واتس آپ یک سال هست و بعد از یکسال از کار میفته ، امروز قصد داریم بهتون یاد بدیم که چطورمی تونید اکانتتون رو بصورت رایگان شارژ و تمدید کنید. دقت داشته باشید کهدر برخی موارد اکانت بصورت رایگان و اتوماتیک شارژ میشه ولی اگر نشد طبق آموزش زیر میتونید عمل کنید.

در ابتدا : این یه عکس از اعتبار اولیه اکانتی است که حدودا 5 ماه از اعتبارش میگذره :

آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ


1- اول از همه یه اکانت با یه شماره دیگه بسازید

2- بعد از ساختن اکانت و وارد شدن بهش ، به قسمت Setting برید :
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ3- حالا Account رو انتخاب کنید :
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ4- حالا Change Number رو انتخاب کنید
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ5- روی Next کلیک کنید
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ6- در قسمت Old Phone Number همین شماره ای که باهاش اکانت جدید ساختید و در قسمت New Phone Number شماره اکانت قبلیتون ( اکانتی که میخواهید اعتبارش رو افزایش بدید ) رو وارد کنید و Done رو انتخاب کنید
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ7- حالا به Setting گوشی برید و WhatsApp رو انتخاب کنید و از قسمت App روی Clear Data کلیک کنید
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ8- وارد برنامه WhatsApp بشید و شماره قبلیتون رو وارد کنید ( همونکه اعتبارش افزایش یافته )

9- تبریک میگم شما تونستید اعتباره اکانتتون رو بصورت رایگان افزایش بدید
آموزش افزایش اعتبار یکساله برنامه واتس آپ

(0) نظر

راهنمای تنظیمات Outlook 2010 و Outlook 2013

راهنمای تنظیمات Outlook 2010 و Outlook 2013

 

 
*با توجه به یکسان بودن رابط کاربری نرم افزار Outlook در ورژن های 2010 و 2013، راهنمای تنظیمات این نرم افزار در قالب یک راهنما ارائه می شود. 
 
 
برنامه مدیریت صندوق پستی  Outlook 2013  را باز کرده، وارد منوی file شده و  گزینه ی add account را انتخاب کنید:
 
 
 
 
در این صفحه گزینه Manual setup or additional server types  را تیک زده و Next را انتخاب نمایید:
 
 
 
 
 
 
در صفحه انتخاب سرویس، گزینه POP or IMAP را انتخاب کرده و روی Next  کلیک کنید:
 
 
 
 
در صفحه تنظیمات بدین صورت عمل نمایید:
 
Your Name: در این قسمت نام خود را وارد کنید
E-Mail: در این قسمت آدرس ایمیل خود را به صورت کامل وارد کنید
Account Type : در این قسمت نوع اکانت را انتخاب نمایید. می توانید از POP3 و یا IMAP استفاده نمایید.
 
در بخش  Incoming Mail Server  و Outgoing Mail Server ، آدرس را به صورت   mail.yourdomain.com  که در آنyourdomain.com   نام دامنه شما می باشد، وارد نمایید:
 
Username: ایمیل خود را به صورت کامل وارد نمایید.
Password: رمز عبور ایمیل خود را وارد کنید.
 
 در نظر داشته باشید در صورت فعال نکردن گزینه Remember Password ، در هر بار ارسال و یا دریافت ایمیل، outlook از شما درخواست می کند که پسورد اکانت خود را وارد کنید.
 
 
 
 
نکته:ﺗﻔﺎﻭﺗﻬﺎی ﻋﻤﺪﻩ بین  imap4 و pop3  :
 
برخلاف pop3  در imap4 ﺑﺮﺍی ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻣﺤﺘﻮﺍی ﺍﯾﻤیﻞ ﻧیﺎﺯی ﺑﻪ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺁﻥ ﻧیﺴﺖ زیرا imap4 ﺍین اﻣﮑﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ میدهد که فقط موضوع (subject) ایمیل را مشاهده کنید. ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﻓﻘﻂ ﺍﯾﻤیﻞ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻗﺼﺪ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﻣﯽکنید . ﭘﺲ ﺑﺮﺍی ﺩیﺪﻥ ﻟیﺴﺖ ﺍیﻤیﻞ ﻫـﺎی ﺟﺪیـﺪ ﻧیـاﺯی ﺑﻪ ﺩﺭیﺎﻓﺖ ﮐﻞ ﺍیﻤیﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﺑﻠﮑﻪ ﻣی ﺗﻮﺍﻥ ﻟیﺴﺖ ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺗﻮﺳﻂ ﺗیﺘﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮐﺮﺩ و ﺩﺭ ﺻﻮ ﺭﺕ ﺗﻤﺎیﻞ ﺑﻌـﻀی ﻧﺎﻣـﻪ ﻫـا ﺭﺍ ﻗﺒـﻞ ﺍﺯ ﺩﺭیﺎﻓـﺖ ﭘـﺎک ﻧﻤـﻮﺩ. ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﺳﺎﺩﻩ ﺗﺮ imap4 لیست ایمیل ها را به سرعت دریافت می کند و شما با مشاهده موضوع (subject) ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧیﺪ ﻓﻘﻂ ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍی ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻧﻤﺎﯾیﺪ.
 
 
 گزینه More Settings  را انتخاب کرده، وارد صفحه تنظیمات پیشرفته شوید:
 
در این صفحه، در برگه  Outgoing Server گزینه My Outgoing Server requires authentication را تیک زده  و گزینه use same setting as my incoming mail server را انتخاب کنید.
 
 
 
 
سپس برگه Advanced را انتخاب و تنظیمات زیر را انجام دهید.
 
 در صورتی که میخواهید از محل دیگری غیر از این سیستم نیز ایمیل هایتان را چک کنید  و یا مایلید یک نسخه پشتیبان روی سرور داشته باشید گزینه Leave a copy … را تیک بزنید.  این قابلیت 2 گزینه در اختیار شما قرار دارد که گزینه اول مدت زمان نگهداری کپی بر روی سرور (بین 1 الی 999 روز) میباشد که باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد چرا که نگهداری ایمیلها به مدت طولانی باعث پر شدن حجم Mailbox و برگشت خوردن ایمیلهای جدید خواهد شد. گزینه دوم حذف از روی سرور در صورت حذف آن ایمیل از فولدر Deleted Items میباشد.
 
نکته: اگر در ارسال با مشکل روبرو شده اید پورت SMTP   را از  پورت 25  به پورت 2525  تغییر دهید.
در آخر نیز با انتخاب گزینه OK تغییرات را اعمال نمایید.
 
 
 
 
برای اطمینان از صحت تنظیمات روی گزینه Test Account Settings … کلیک کنید تا این اکانت تست شود.
 
 
 
 
  در صورتی که تنظیمات درست باشد، دریافت و ارسال انجام خواهد شد. سپس گزینه Close  را انتخاب کنید .
در این صفحه گزینه Next و در آخر گزینه  Finish را انتخاب نمایید.
 
 
 
 
پس از اتمام تنظیمات، می توانید اقدام به ارسال و دریافت ایمیل نمایید. 
 

(0) نظر

Bcc یا Cc

برای ارسال ایمیل در سه قسمت می توانید ایمیل های دریافت کننده های ایمیل را وارد کنید :

royansoft.tebyan.net
در قسمت "To" که گیرنده اصلی نامه است،
در قسمت "CC" مخفف 'carbon copy' یعنی کسی است که می خواهید علاوه برگیرنده اصلی ایمیل شما را دریافت کند (یک رونوشت نامه)
درقسمت "BCC" مخفف 'blind carbon copy' یعنی شخصی است که بدون اطلاع دیگر دریافت کنندگان (to , bcc) ایمیل شما را دریافت میکند(یعنی کسانی که در to وcc هستند ایمیل فردی که در bcc نوشته شده را نمیبینند)

http://techgenie.com/wp-content/uploads/Microsoft-Outlook4.jpg


فرض کنید حمید یک نامه را به سه نفر ارسال میکند:
نفر اول وحید است که ایمیلش در to نوشته میشود
نفر دوم علی است که ایمیل او در cc نوشته میشود
نفر سوم فرشید است که ایمیل تو در bcc نوشته میشود.
بعد از اینکه نامه مربوطه ارسال شد:
وحید ایمیل را دریافت میکند: او در قسمت cc نام علی را میبیند و متوجه میشود که اونیز ایمیل را دریافت کرده
علی نیز گیرنده اصلی را نامه را می بیند(یعنی وحید را)
ولی هیچ کدام نمیداند یک رونوشت به فرشید نیز ارسال شده است.
با اینکه آن دو نمیدانند ولی فرشید میداندوحید و علی نیز یک رونوشت دریافت کرده اند.
پس نام هر کس در bcc باشد ایمیل او از نظر دیگر دریافت کنندگان نامه محفوظ می ماند
امید وارم بتونم مطلب رو برسونم.
بازم سوالی بود در خدمتم

(0) نظر

Remove MySQL root password

You need to set the password for root@localhost to be blank. There are two ways:

 1. The MySQL SET PASSWORD command:

  SET PASSWORD FOR root@localhost=PASSWORD('');
 2. Using the command-line mysqladmin tool:

  mysqladmin -u root -pCURRENTPASSWORD password ''

(0) نظر

انتقال تصویر موبایل، تبلت و رایانه به تلویزیون

http://royansoft.tebyan.net/
 
۶۳۵۵۴۱۷۴۱۲۵۴۴۰۷۳۶۱

 دور از انتظار نیست اگر تا چند وقت دیگر همین تلفن‌های‌همراه کوچک اما هوشمند بتوانند جای تلویزیون‌های غول پیکر را بگیرند. قدرت بالقوه‌ای در دستگاه‌هایی مانند تلفن‌همراه یا لپ‌تاپ شما نهفته است که روزی می‌توانند به‌عنوان منبع اصلی سرگرمی، جایگزین تلویزیون‌های کیفیت بالا (HDTV) شوند، بخصوص آن‌که این روزها از برنامه‌های زنده تلویزیونی گرفته تا نمایش فیلم براساس تقاضای کاربر (on-demand movies)، روی خروجی‌های اینترنتی قرار می‌گیرند و دسترسی به آنها از طریق تلفن‌همراه بسیار راحت است.

تنها یک مشکل وجود دارد و آن هم صفحه‌نمایش کوچکشان نسبت به تلویزیون‌هاست. البته این مشکل راه‌حل دارد. گزینه‌های متعددی برای ارسال ویدئو از صفحه‌نمایش کوچک دستگاه‌های قابل‌حمل (موبایل و تبلت) به صفحه‌نمایش بزرگ تلویزیون وجود دارد.

ممکن است اتصال دستگاه و تلویزیون به صورت بی‌سیم برای شما خیلی جذاب‌تر از اتصال باسیم به‌نظر بیاید، اما هزینه و دردسرهای زیادی دارد. در عوض براحتی می‌توانید با یک کابل ارزان‌قیمت یا یک آداپتور آن را به HDTV خود مرتبط کنید. شما با خواندن این راهنما می‌توانید بهترین راه اتصال و استریم محتوای رسانه‌ای از یک دستگاه تلفن‌همراه یا رایانه به تلویزیون را یاد بگیرید.

اتصال دستگاه‌های اندرویدی

شما می‌توانید ویدئو را با کیفیت بسیار بالا با استفاده از موبایل لینک (کابلMHL ) از دستگاه‌های اندرویدی به تلویزیون اچ.دی خود استریم کنید. اگر تلویزیون شما یک پورت MHL داشته باشد، در بیشتر موارد، تنها چیزی که به آن احتیاج دارید، یک کابل میکرو یو.اس.بی به اچ.دی.ام.آی (microUSB to HDMI) حدود ۳۰ هزار تومانی است تا پورت میکرو یو.اس.بی تلفن‌همراه شما به ورودی HDMI-MHL تلویزیونتان متصل ‌شود. (دستگاه‌های گلکسی سامسونگ برای این کار به یک کابل خاص نیاز دارند)

البته مسلما درگاه‌های اتصال اچ.دی.ام.ای تلویزیون‌های قدیمی‌تر از قابلیت اچ.ام.ال بی‌بهره‌اند. بنابراین در این نوع تلویزیون‌ها به یک آداپتور اچ.دی.ام.آی به ام.اچ.ال با قیمتی بین ۲۸ تا ۵۰ هزار تومان نیاز دارید که انرژی برق اضافی را نیز تامین کند. حتی گاهی ممکن است مجبور شوید برای تامین برق اضافی مورد نیاز، شارژر دستگاه خود را به این آداپتور متصل کنید.

اتصال آیفون یا آیپاد لمسی

شرکت اپل یک آداپتور صوت و تصویر به پورت لایتینگ دیجیتال (Lightning Digital AV Adapter) با قیمتی حدود ۱۸۰ هزار تومان دارد که کار اتصال به تلویزیون را برای دستگاه‌های اپل انجام می‌دهد. اگر هم یک دستگاه iOS قدیمی‌تر دارید، یک نوع ۳۰ پین از این آداپتور با قیمتی حدود ۸۰ هزار تومان برای این نوع گجت‌ها در بازار موجود است. این آداپتور که در اصل یک تطبیق‌دهنده اچ.دی.ام.آی برای دستگاه iOS است، یک سرش به اتصال لایتینگ و سر دیگرش به اچ.دی.ام.آی مجهز است. در این مورد تلویزیون شما به ام.اچ.ال نیازی نداشته و تنها چیزی که برای متصل کردن آن به تطبیق‌دهنده دستگاه iOS نیاز دارید، یک کابل اچ.دی.ام.آی است.

این تطبیق‌دهنده‌ها از طریق اتصال با پورت لایتینگ با همه آیفون‌ها، آیپدها و آیپاد‌های لمسی کار می‌کنند. این تطبیق‌دهنده ۳۰ پین اپل صوت و تصویر به لایتینگ با آیفون ۴، نسل دوم آیپد ۲، نسل چهارم آیپاد لمسی و نسل‌های بعدی آن سازگاری دارد.

اتصال رایانه دسکتاپ ویندوزی یا مک

کابلی که برای اتصال رایانه یا سیستم مک (اصطلاحا مکینتاش) به یک صفحه‌نمایش یا تلویزیون به‌کار می‌برید، به نوع درگاه خروجی صفحه‌نمایش رایانه شما بستگی دارد. بسیاری از رایانه‌های شخصی و مک‌های جدیدتر یک پورت اچ.دی.ام.آی روی خود دارند، بنابراین یک کابل اچ.دی.ام.آی معمولی مشکل شما را حل می‌کند. اگر خروجی صفحه‌نمایش رایانه شما غیر از این باشد و با ورودی‌های تصویری صفحه‌نمایش منطبق نباشد، در این صورت شما به یک آداپتور نیاز دارید. به‌عنوان مثال برای رایانه‌های شخصی با خروجی ویدئوی DVI می‌توانید با تهیه یک کابل یا آداپتور دی.وی.آی به اچ.دی.ام.آی
(DVI-to-HDMI) که قیمتش در بازار حدود ۲۰ هزار تومان است، مشکل اتصال رایانه به تلویزیون را حل کنید.

در این‌ حالت شما به یک کابل اتصال صوتی اضافی برای انتقال صدای رایانه به تلویزیونتان نیز نیاز دارید تا از طریق اتصال یک کابل از فیش هدفون رایانه‌تان به ورودی صوتی تلویزیون یا صفحه‌نمایش خود، با استفاده از بلندگوها یا هدفون به صدای رایانه گوش کنید.

در برخی مک‌ها و صفحه‌نمایش‌ها که فقط پورت‌مینی‌دیسپلی (Mini DisplayPort) دارند، استفاده از آداپتور مینی‌دیسپلی به اچ.دی ام.آی (HDMI-to- Mini DisplayPort) 110هزار تومانی، راه حل مشکل شماست.

در مک‌هایی که از اواخر سال ۲۰۰۹ به بعد ساخته شده‌اند، می‌توانید مانند همه رایانه‌ها و صفحه‌نمایش‌های امروزی، از کابل HDMI برای انتقال صوت و تصویر استفاده کنید. در مدل‌های قدیمی‌تر به استفاده از یک کابل جداگانه AUX نیاز دارید که خروجی صدای مک به ورودی صوتی تلویزیون یا بلندگوها وصل شود. اگر مک شما فقط پورت آنالوگ VGA آبی رنگ داشته باشد و چنین پورتی روی تلویزیون شما موجود نباشد، برای اتصال آن به تلویزیون به یک کابل مخصوص اتصال کنسول بازی ایکس باکس که یک سرش اتصال وی.جی.ای و اچ.دی.ام.آی و سر دیگرش اتصال صوتی‌/‌تصویری AV است یا سخت‌افزار مبدل که معمولا به صورت یک باکس است، نیاز دارید.

نوع سخت‌افزار مورد استفاده برای این کار باتوجه به تنوع ورودی تصویر شما می‌تواند متفاوت باشد. قیمت باکس آداپتور وی.جی.ای به اچ.دی.ام.آی در بازار بسته به نوع و کیفیت آن حدود ۴۹ تا ۱۳۰ هزار تومان و قیمت کابل اتصال ایکس باکس حدود ۳۵ هزار تومان است. به هر حال فرآیند این کار باتوجه به عمر دستگاه می‌تواند خیلی ساده در حد متصل کردن یک کابل اداپتور یا خیلی مشکل و وقت‌گیر در حد به‌روزرسانی سیستم باشد.

نکات کلیدی برای انتقال تصاویر باسیم

 در گذشته برای به اشتراک گذاشتن صفحه‌نمایش از طریق سیم، مراحل و تنظیمات پیچیده بود، ولی حالا همه چیز بسادگی انجام می‌شود و تنها مسأله در اختیار داشتن کابل تبدیل مناسب است. به همین دلیل بهتر است با انواع کابل‌ها آشنا شوید.

کابل HDMI

اچ.دی.ام.آی، مخفف High Definition Multimedia Interface به معنی واسط مالتی‌مدیای کیفیت بالاست. هدف از ابداع این واسط ویدئویی و صوتی این است که ویدئو و صدای دیجیتال، با کیفیت بالا بین محصولات الکترونیکی منتقل شود. بیشتر کاربران از این واسط برای اتصال پلیرهای بلو ـ ری یا کنسول‌های بازی به تلویزیون‌های اچ.دی خود استفاده می‌کنند.

کابل VGA

باتوجه به نیاز شما، ممکن است استفاده از کابل اچ.دی.ام.آی امکان‌پذیر نباشد. ورودی دیگری که در بیشتر تلویزیون‌های پیشرفته وجود دارد، وی.جی.ای است. این پورت قدیمی انتقال سیگنال صدا را پشتیبانی نمی‌کند، اما مسأله‌ انتقال سیگنال ویدئو را تا حدی حل می‌کند. برای انتقال صدا می‌توانید از یک کابل اضافی استفاده کنید و صدا را از خروجی‌ رایانه، لپ‌تاپ یا تبلت که ممکن است خروجی هدفون باشد، به ورودی تلویزیون منتقل کنید. بنابراین ممکن است به یک کابل RCA و آداپتور آن نیاز داشته باشید، اما به هر حال انتقال صدا امکان‌پذیر است.

کابل DVI

Digital Video Interface یا واسط ویدئوی دیجیتال در رایانه‌ها و تلویزیون‌های HDTV قدیمی‌تر متداول بوده و می‌توان برای اتصال وسایل مختلف از آن استفاده کرد. حتی اگر تلویزیون شما این ورودی را ندارد، باز هم می‌توانید از کابل تبدیلی استفاده کنید که یک سر آن دی.وی.آی است و انتهای دیگر به شکل اچ.دی.ام.آی باشد.

کابل S-Video

این پورت یا کانکتور گرد ممکن است بین چهار تا ۹ پین داشته باشد.
اس ـ ویدئو محدودیت‌های بیشتری دارد و یک پورت آنالوگ است که محتوای اچ.دی یا رزولوشن بالا را مورد پشتیبانی قرار نمی‌دهد و سیگنال صدا نیز از طریق آن منتقل نمی‌شود. به هر حال اگر کابل‌ها و مبدل‌های مناسب را تهیه کنید، باز هم قابل استفاده است.

(0) نظر

برنامه های رایگانی که روی موبایل و تبلت، اطلاعاتتان را می دزدند / آنها را بشناسید

منبع


اگر نگاهی به گوشی هوشمند و تبلت خود بیندازید، تعداد انبوهی از اپلیکیشن های رایگان را می بینید که روی سیستم تان نصب شده است.

واقعیت این است که اغلب ما free apps را دوست داریم ولی باید بدانیم برنامه های رایگان هر کدام هزینه خاص خود را دارند و این هزینه خاص چیزی نیست جز «از دست دادن حریم خصوصی»!

شما احتمالا هنگام نصب اپلیکیشن روی گوشی هوشمند و تبلت خود، قوانین و مقررات متعلق به کمپانی مالک نرم افزار را نمی خوانید و تنها با کلیک روی «موافقم» شرایط نخوانده را می پذیرید. دراغلب موارد، برنامه رایگان این اجازه را از شما می گیرد تا شما به صورت داوطلبانه اطلاعات مورد نیاز نرم افزار از جمله «فعالیت های آنلاین» شما را بردارند. این اطلاعات می تواند شامل مکان، دسترسی به لیست تماس، پیام های متنی و … شود.

محققان دانشگاه کارنگی اخیرا ۱۰۰ اپلیکیشن رایگان برتر را مورد بررسی قرار داده و قوانین و مقررات (terms and conditions) آنها را بررسی کرده و متوجه شده اند از ۱۰ برنامه ای که در زیر می خوانید، بیشترین دسترسی ها برای لو رفتن اطلاعاتتان مهیا می شود:

Backgrounds HD Wallpaper

 Brightest Flashlight

 Dictionary.com

 Google Maps

 Horoscope

 Mouse Trap

 Pandora

 Shazam

 Talking Tom

Virtual Pet

شاید استدلال بیاورید که گوگل مپ نیاز به دانشتن مکان شما دارد،اما حیوانات خانگی نیاز اطلاعات شما دارند؟ و … اغلب گوشی ها چراغ قوه دارند چه اندرویدی و چه اپلی، اما آنها دیگر چه نیازی به دریافت اطلاعتتان دارند؟

خوبی سیستم عامل آی او اس این است که می توانید برنامه های مختلف را از لحاط «حریم خصوصی» کنترل کرده و اجازه دسترسی را خودتان بدهید یا بگیرید:

Go to Settings>>Privacy and choose the permission, such as camera or GPS

اما اندروید این اجازه را اغلب به شما نمی دهد و هر چند در سیستم اندروید ۴٫۴٫۲ به صورت پنهان وجود داشت اما گوگل آن را از دسترس خارج کرده و پاک کرده است!

البیته در برخی مواقع مثل دسترسی از طریق جی پی اس می توانید بدین صورت عمل کنید:

Settings>>Personal>>Location Services and uncheck any checked boxes

 

سایت کماندو با چک کردن برنامه های مختلف روی موبایل و تبلت دلیل باز کردن حریم خصوصی روی برنامه ها را توضیح داده و از روی این سایت می توانید به اطلاعات بهتری دسترسی پیدا کرده تا جلوی لو رفتن حریم خصوصی خود را بگیرید.

 ۱۴-۱۱-۱۵-۲۳۱۰۵۲privacygrade


(0) نظر

قابلیت های ایر پاد (Earpod) که نمی دانید

ایرپاد های اپل بدون شک یکی از بهترین هدفون های قرار رفته در بین اسمارت فون ها به شمار می‌رود. سبک زیبا و جایگیری بسیار راحت این هدفون ها در گوش کاربر لذت خیلی خوبی دارد. در ادامه همراه آپکو باشید تا ۱۴ قابلیتی که شاید فکر نمی‌کردید آیفون از آن پشتیبانی کند را متوجه شوید.

http://royansoft.tebyan.net/

dsc02576

همانطوری که می‌دانید بر روی این هدفون سه دکمه فیزیکی قرار دارد. دو دکمه مربوط به تنظیمات صدا خواهد بود و دکمه اصلی که بین دو دکمه قبلی قرار گرفته است، قابلیت هایی خواهد داشت که به احتمال زیاد مواردی را نمی‌دانید.

 • یک بار فشار دادن دکمه اصلی برابر است با شروع به پخش موزیک پلیر یا هر گونه اپلیکیشن پخش دیگر
 • فشار دادن مجدد، باعث توقف پخش خواهد شد
 • دو بار فشار دادن به آهنگ بعدی خواهد رفت
 • سه بار فشار دادن به آهنگ قبلی خواهد رفت
 • دو بار کلیک و نگه داشتن بار دوم، باعث می‌شود سرعت پخش زیاد شود
 • سه بار کلیک و نگه داشتن بار سوم همانند راه قبلی آهنگ را به عقب خواهد برد

dsc02578

 

 • از ایر پاد به عنوان تماس نیز می‌توان استفاده کرد بدین ترتیب:
 • در هنگام تماس، با فشار دادن یک بار فشار دادن دکمه اصلی به تماس جواب دهید
 • اگر در حین تماس، تماس دیگری دریافت شد با فشار دادن مجدد تماس اول را Hold و به تماس دوم پاسخ دهید
 • اگر خواستید تماس دوم ورودی را لغو کند، به مدت ۲ ثانیه دکمه اصلی را فشار دهید
 • اگر خواستید تماس اول را پایان دهید مجدد یک بار دکمه اصلی را فشار دهید
 • تماس برای شما آمد و در صورت نیاز به لغو کافیست چند ثانیه دکمه اصلی را نگه دارید
 • برای فعال کردن سیری، در منوی اصلی چند ثانیه دکمه اصلی را فشار دهید
 • در قسمت دوربین نیز با فشار دادم ولوم مثبت، تصویر خود را ثبت کنید

 

apple_earbuds01

http://royansoft.tebyan.net/newindex.aspx

(0) نظر

درباره پرداخت الکترونیک

ند سالی است که ارائه سرویس‌های مالی با آمدن پرداخت آنلاین به انجام کارها سرعت بیشتری بخشیده است. پرداخت آنلاین جای خود را به خوبی در جامعه ما باز کرده است و شیوه پرداخت را با روش سنتی عوض کرده است، چرا که این روش باعث می‌شود تا در زمان و هزینه اتلافی صورت نگیرد.

http://royansoft.tebyan.net/

روش پرداخت آنلاین باعث تسهیل در انجام کارها می‌شود این روش در خرید از فروشگاه‌های اینترنتی، پرداخت قبوض، خرید شارژ اعتباری و چند جای دیگر کاربرد دارد. با ورود به سایت بانک می‌توانیم قبوض را پرداخت کنیم، موجودی حساب‌مان را بگیریم و اگر قرار باشد وسیله‌ای بخریم با ورود به فروشگاه‌های اینترنتی خریدمان را انجام دهیم تا به وسیله پست دم در تحویل بگیریم. البته اگر تا به حال خریدی اینترنتی انجام نداده باشید سوالاتی ذهن‌تان را درگیر می‌کند، مثلا: جنس کالای خریداری شده مرغوب است یا نه؟ آیا نکند پولی را پرداخت کنیم ولی وسیله مورد نظر را دریافت نکنیم؟ یا اصلا فروشگاهی که از آن وسیله‌ای را خریداری می‌کنیم قابل اطمینان است یا نه؟!

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

خوشبختانه نماد اعتماد الکترونیکی یا همان eNamad این مشکلات را رفع کرده است و این نشان را به فروشگاه‌هایی که قابل اعتماد باشند، داده می‌شود. نماد اعتماد سایت مد نظر را تایید و ضمانت می‌کند تا اگر کالایی خریداری کردید در صورت تخلف پول مشتری را پس دهد. پس جای هیچگونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

البته با توجه به تمامی مزایای مثبت این روش، اگر به نکات امنیتی در زمان پرداخت توجه نداشته باشیم این روش پرداخت هم می‌تواند گاهی مشکل ساز باشد به همین جهت بهتر است به چند نکته در هنگام پرداخت آنلاین توجه داشته باشیم. توجه به نماد الکترونیک، درگاه پرداخت و پروتکل HTTPS است. اگر درگاه پرداخت شما با HTTPS آغاز نشود مطمئن باشید که این صفحه یک صفحه پرداخت جعلی و یا به اصطلاح فیشینگ هست. فیشینگ تلاش غیرقانونی برای به دست آوردن اطلاعات حساب شماست که با آن می‌توان حساب شما را خالی کرد.

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

در کنار پرداخت آنلاین برخی سرویس‌های مالی هم فقط بر روی تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد که کافی است نرم افزار بانکی که در آن حساب دارید را روی گوشیتان نصب کرده و از خدمات آن استفاده کنید. البته در کنار همه مزیت‌های این شیوه هم مشکلاتی هم وجود دارد از جمله اینکه همه مردم از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده نمی‌کنند، آن دسته افرادی هم که از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند باید یک بخش حافظه گوشی را اختصاص به نرم افزارهای خدماتی کنید، البته اگر با رزولوشین و از همه مهم‌تر با سیستم عامل گوشی شما سازگار باشد، متاسفانه به همین دلایل بیشتر مردم از این خدمات نمی‌توانند بهره‌ای ببرند.

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

اما وقتی صحبت از فناوری‌های موبایلی می‌شود بیشتر مردم فکر می‌کنند که این فناوری‌ها روی تلفن‌های هوشمند و با سیستم عامل‌های محبوب کارایی دارد اما همیشه هم این طور نیست فناوری Unstructured Supplementary Service Data یا به اختصار USSD حتی روی قدیمی‌ترین گوشی‌ها هم بدون نصب نرم افزار قابلیت اجرا دارد. معمولا استفاده از این خدمات نیاز به یک ثبت نام اولیه دارد تا یک حساب کاربری توسط یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک یا همان PSP ساخته شود، هدف از این کار هم احراز هویت و متصل کردن کارت بانکی شما به شماره خط همراهتان است. بعد از ثبت نام شما برای استفاده از این خدمات به شماره کارت، رمز دوم و تاریخ انقضاء کارت احتیاج دارید.

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

رایج‌ترین کاربرد USSD که در کارهای روزمره خودمان بیشتر با آن سر و کار داریم، اطلاع از میزان اعتبار باقی مانده سیم کارت‌مان است که با شماره گیری کد خاص می‌توانید از میزان اعتبار باقی مانده خود مطلع شوید یا آن را از سیم کارت خود به سیم کارت دیگری منتقل کنید، به این شماره‌ها همان کدهای USSD گفته می‌شود، این فناوری محبوب به تازگی در کشور ما هم فراگیر شده است و ارائه خدمات مالی به حساب‌های بانکی مشتریان از طریق این فناوری صورت می‌گیرد. البته همه بانک‌ها هم این سرویس را ارائه نمی‌دهند و آن دسته از بانک‌هایی هم که این سرویس را به مشتریان خود ارائه می‌دهند با اپراتور خاصی کار می‌کنند و اگر اپراتور تلفن همراه شما با آن بانک همراه یکی نباشد امکان استفاده از این سرویس برای شما میسر نخواهد بود.

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

خدماتی که بانک‌ها از طریق فناوری USSD ارائه می‌دهند متفاوت است، اما معمولا شامل مواردی چون دریافت موجودی و گردش حساب، پرداخت قبوض، پرداخت اقساط و خرید شارژ تلفن همراه یا انتقال وجه و یا هم اعلام مفقود شدن کارت است. سرویس‌های USSD کاملا رایگان بوده و نیازی به نصب نرم افزار ندارد. این فناوری بر اساس ارسال درخواست و پاسخ کاربر است و گاهی هم به صورت یک طرفه از سمت اپراتور ارائه می‌شود بدون اینکه شما درخواستی ارسال کنید، نمونه سرویس یک طرفه هم همان اطلاع رسانی‌های مقدار اعتبار باقی مانده بعد از هر بار تماس تلفنی است که به شما نمایش داده می‌شود. می‌رسیم به جای بحث برانگیز مسئله یعنی امنیت!

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

ابتدا بگوییم که پیامک بر مبنای روش ذخیره و پردازش کار می‌کند یعنی اطلاعات اول ذخیره و بعد پردازش می‌شود، در مقابل USSD از شیوه پردازش آنلاین استفاده می‌کند و همین ویژگی مثبت باعث می‌شود تا ارائه خدمات مالی از طریق USSD نه تنها امن باشد بلکه حتی در مقایسه با عملیات مشابه مثل پیامک یا نرم افزار در رده امنیتی بالاتری از آنها قرار بگیرد.

همه چیز درباره پرداخت الکترونیک

در USSD اطلاعات به صورت رمز نگاری و کدگذاری شده با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده رد و بدل می‌شود که حتی با دسترسی افراد غیرمجاز به آنها هیچ خطری متوجه حساب بانکی و اطلاعات شخصی شما نیست. حتی اگر تلفن همراه شما گم شود و یا به سرقت برود از این جنبه جای هیچگونه نگرانی نیست چرا که با غیرفعال کردن سیم کارت قبلی و دریافت سیم کارت جدید می‌شود همه خدمات قبلی را روی سیم کارت جدید هم دریافت کرد.

(0) نظر

ترفندهای کاربردی برای حرفه‌ای شدن در کار با ویندوز

بیشتر کاربران تمایل به استفاده از ماوس برای تعامل با رایانه دارند اما جالب است بدانید که قابلیت‌های زیادی را می‌توان با استفاده از صفحه‌کلید انجام داد، ما هم اینجا ترفندهای جالبی را برایتان آماده کرده‌ایم که می‌توانید با صفحه کلید انجام دهید.

http://royansoft.tebyan.net/

ویندوز، یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های عامل برای کامپیوتر‌های شخصی است. یکی از نکات جالب در مورد ویندوز این است که می‌توان بسیاری از کارها را با استفاده از کلیدهای ترکیبی موجود در صفحه کلید به انجام رسانید.

چنانچه کاربران بدانند که چگونه می‌توان بدون استفاده از ماوس و تنها به کمک صفحه کلید، بسیاری از اعمال مورد نظر در این سیستم عامل را انجام داد، قطعا سریع‌تر از گذشته به انجام کارهای روزمره خود خواهند پرداخت. پس اگر دوست دارید به گروه کاربران حرفه‌ای ویندوز ملحق شوید، این مقاله را از دست ندهید.

۱- نمایش اپلیکیشن‌ها و فولدرهای موجود در نوار وظیفه و انتخاب آن‌ها
برای نمایش و انتخاب یک اپلیکیشن و یا فولدر که در نوار وظیفه ویندوز قرار دارد، کافیست ابتدا کلید ویندوز را بر روی صفحه کلید نگهداشته، سپس کلید T را فشار دهید و با کمک کلید‌های چپ و راست و یا فشار دادن کلید T به دفعات، می‌توانید تمامی اپلیکیشن‌ها و فولدرهای موجود در نوار وظیفه را مشاهده یا انتخاب کنید.

۲- انجام عملیات Copy ,Paste و انتقال فایل‌ها
اکثر کاربران ویندوز کلیدهای ترکیبی Ctrl+C ,Ctrl+V و Ctrl+Z را می‌شناسند. این دکمه‌ها به ترتیب برای انجام کارهایی نظیر کپی، جاگذاری و حذف کردن متون بکار می‌روند؛ اما آیا می‌دانستید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید همین کارها را علاوه بر متن، با فایل‌ها نیز انجام دهید؟

۳- کنار هم قرار دادن پنجره‌ها به شکل کاشی
در ویندوز‌های ۷ و ۸، با کشیدن یک اپلیکیشن به طرفین صفحه نمایش، می‌توانید آن‌ها را در آن موقعیت تثبیت کنید. حال تصور کنید که بخواهید این کار را به سرعت و بر روی چندین اپلیکیشن و فولدر به طور همزمان انجام دهید. برای این کار کافیست کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Esc را فشار داده و در پنجره باز شده، ابتدا کلید Ctrl را نگهداشته سپس اپلیکیشن‌ها و پنجره‌هایی را که دوست دارید به صورت کاشی در کنار هم قرار گیرند، انتخاب نموده و بعد از آن کلیک راست کرده و Time Horizontally و یا Time Vertically را انتخاب کنید.

۴- باز کردن یک اپلیکیشن
برای باز کردن یک اپلیکیشن که در نوار وظیفه شما قرار گرفته، کلید ویندوز را نگهداشته و سپس شماره اپلیکیشنی که تمایل به شروع آن را دارید، فشار دهید. توجه داشته باشید که نحوه شماره بندی اپلیکیشن‌ها از چپ به راست است.

۵- مدیریت اپلیکیشن‌ها
برای باز کردن پنجره جدید از یک اپلیکیشن یکسان (برای مثال باز کردن یک پنجره جدید در مرورگر کروم و یا یک فولدر)، کلید Shift، سپس کلید ویندوز را نگهداشته و بعد از آن یک شماره از ۱ تا ۹ را فشار دهید. توجه داشته باشید در اینجا نیز شماره بندی اپلیکیشن‌ها و فولدرها از سمت چپ به راست است. در ضمن، دکمه صفر در اینجا به معنی اپلیکیشن یا فولدر شماره ۱۰ می‌باشد.

۶- متصل نمودن بخش جدید به نوار وظیفه
در ویندوز ۷، به طور پیش‌فرض، تنها امکان اضافه نمودن اپلیکیشن‌ها به نوار وظیفه وجود دارد. اما اگر تمایل دارید تا یک بخش جدید به غیر از اپلیکیشن را به این قسمت اضافه کنید، کافیست تا کارهای زیر را به ترتیب انجام دهید:

الف – فایل مورد نظر را به دسکتاپ خود منتقل کنید.
ب – بر روی قسمت خالی دسکتاپ، کلیک راست کرده، سپس New و بعد از آن Shortcut را انتخاب نمایید.
ج – در پنجره باز شده، و در قسمت آدرس، این متن را وارد کنید:
C:shortcutsFavorites – ShortcutName.lnk

د – برای فایل Shortcut یک نام تعیین کنید.
ه – حال فایل میانبر شما به عنوان یک فولدر در دسکتاپ ظاهر می‌شود که می‌توانید آن‌را به نوار وظیفه متصل نمایید.

۷- باز کردن Command Prompt
برای دسترسی به این بخش، در محیط دسکتاپ ابتدا کلید Shift را نگهداشته، سپس بر کلیک راست کنید و سپس Open Command Window Here را انتخاب کنید.

۸– دسترسی به منوی مخفی Send To
آیا می‌دانستید که منوی Send To دارای گزینه‌های بسیار بیشتری نسبت به آن‌چیزی که الان دارد می‌باشد؟ برای دستیابی به موارد بیشتر، ابتدا کلید Shift را نگهداشته و بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید و حال به منوی Send To دوباره نگاه کنید، جالب نیست؟!

۹– اصلاح نمودن موارد منوی Send To
اگر دوست دارید گزینه‌های بیشتری را به منوی Send To اضافه کرده و یا گزینه‌های موجود را تغییر دهید، کافیست یک فولدر دلخواه را باز کرده و در نوار آدرس آن، این عبارت را وارد کنید: shell:sendto سپس می‌توانید هر فولدری که تمایل دارید تا به این منو اضافه شود را بر روی این پنجره بکشید و رها کنید.

۱۰- باز کردن هر فایل یا صفحه وب
برای این کار کافیست کلید ویندوز را نگهداشته و سپس کلید R را فشار دهید. حال ابزار Run ویندوز در خدمت شماست. در نوار آدرس آن می‌توانید آدرس فایل، صفحه وب و یا حتی یک دستور را وارد کنید تا در اسرع وقت برای شما نمایش داده شوند.

۱۱– ایجاد یک فولدر فشرده شده (Zip)
ایجاد فولدر فشرده، یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای قراردادن فایل‌های حجیم در یک مکان است. برای انجام این کار، بر روی یک فولدر دلخواه کلیک راست کرده، سپس Send To و بعد از آن Compressed (zipped) folder را انتخاب کنید. این روش باعث خواهد شد که فولدر مورد نظر فشرده شده و از حجم آن کاسته شود.

(0) نظر

اپ ها و بازی های مضر برای کارکرد دستگاه های اندروید

شرکت نرم افزاری AVG که در تولید اپ های آنتی ویروس و پاکسازی فعال است، تازه ترین گزارش فصلی خود از اپ های اندروید که بیشترین ضرر را برای باتری، دیتا، حافظه و کارکرد گوشی هوشمند وتبلت دارند، منتشر کرد.

http://royansoft.tebyan.net/

در بخش کارکردکلی گوشی، اپ های آشنای فیسبوک، اسپاتیفای و اینستاگرام جایگاه اول تا سومرا به خود اختصاص داده اند و اپ پیام رسان لاین نیز در رتبه هشتم جای گرفته است.(0) نظر

نبرد غول ها به گوگل و موزیلا رسید


تصمیم موزیلا در دسامبر (آذر ماه) گذشته مبنی بر کنار گذاشتن گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض مرورگر فایرفاکس، بیش از آن چه تصورش را می کرد، پیامد داشت. در نتیجه این اقدام، سهم گوگل از بازار جستجوی آمریکا به کمترین میزان خود از سال ۲۰۰۸ رسید.

اکنونگوگل چه به قصد رقابت و چه انتقام، با تغییر صفحه جستجویش برای کاربران فایرفاکس، از آنها می خواهد که موتور جستجوی پیشفرض خود را به گوگل تغییر دهند. چنین اقدامی به خودی خود نمی توانست چندان جالب توجه باشد، اما با درنظر گرفتن پیشینه و پیامدهای اقدام موزیلا نباید از آن به سادگی گذشت. طبقتوافق موزیلا و یاهو، به مدت ۵ سال یاهو به عنوان موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس قرار خواهد گرفت که این به معنای انتقال سالیانه ۱۰۰ میلیارد جستجو از گوگل به یاهو است و از زمان این تغییر نیز سهم یاهو از بازار جستجو، از ۸٫۶ درصد در نوامبر (آبان ماه) به ۱۰٫۶ درصد در حال حاضر رسیده است.


(0) نظر

عکاسی آنلاین برای علاقه‌مندان به سلفى با محصول جدید سونی


سونی به زودی می‌خواهد از محصول جدیدش رونمایی کند،ویژگی منحصر به فرد این محصول قابلیت عکس‌برداری آنلاین این دستگاه است.سونی این محصول را Xperia Cosmos نامیده است،با داشتن این محصول دسترسی به برنامه‌ی عکس‌برداری آنلاین سخت نیست و با وارد شدن به بخش تنظیمات و انتخاب این گزینه شما قادربه عکس‌برداری هستید
http://royansoft.tebyan.net/.
این محصول بخاطر داشتن دوربین جلوی بزرگ و  فلاش LED با نوردهى عالى را می‌توان جایگزین مناسبی برای Xperia C3 خواند.
سیستم عامل این محصول اندروید ۵.۰(lollipop) می‌باشد.


(0) نظر

روشن کردن موبایل بدون استفاده از دگمه پاور

روشن کردن موبایل بدون استفاده از دگمه پاور

http://royansoft.tebyan.net/

 

اگر به هر دلیلی دگمه پاور شما شکسته و یا گیرکرده است، ما در اینجا به شما میگوییم چطور دستگاهتان را روشن کنید.

ربطی به این ندارد که از چه دستگاهی استفاده می‌کنید، برای هرکسی ممکن است پیش بیاید که به دلیل استفاده زیاد و مستهلک شدن و یا در اثر ضربه و یا به هر دلیل دیگر دگمه دستگاه هوشمندش از جا درآمده، گیر کند و یا بشکند. در این شرایط چطور دستگاه را روشن کنیم؟

شاید یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد همین باشد. در بسیاری از مواقع وقتی دستگاه دچار اشکال می‌شود با خاموش روشن کردن آن را رفع می‌کنیم، حالا چه مشکلی بدتر از اینکه اصلاً نتوانیم دستگاه را روشن کنیم! یک موبایل یا تبلت خاموش با یک تکه کاغذ بی‌مصرف هیچ فرقی ندارد.

اگر این اتفاق برای شما رخ داد، دو حالت ممکن است پیش بیاید: اول دستگاه شما روشن است اما نمی‌توانید صفحه‌نمایش را بازکنید و دوم حالتی است که دستگاه بنا به دلیلی خاموش شده و نمی‌توانید آن را روشن کنید.

به شما میگوییم که در هرکدام از این دو حالت چه کنید:

چطور یک گوشی خاموش را بدون دگمه پاور روشن کنیم

 

اگر دگمه دستگاه شما خراب‌شده و دستگاه هم خاموش است، وضعیتتان تعریف چندانی ندارد. اما هنوز روزنه‌های امیدی باقی است. بسته به مدل دستگاهتان ممکن است یکی از راهکارهای زیر به کمکتان بیاید.

اولین و ساده‌ترین کار این است که دستگاه خود را به شارژ متصل کنید. در مواقعی که خاموشی به علت اتمام شارژ باشد این کار در برخی گوشی‌ها باعث روشن شدن دستگاه می‌شود. اما این حالت به‌ندرت پیش می‌آید، پس این کار را نیز امتحان کنید: دگمه تنظیم صدا را آن‌قدر نگه‌دارید تا منو مربوط به راه‌اندازی ظاهر شود.

در برخی مدل‌ها هم مانند Motorola Moto G اگر حداقل ۵ درصد شارژ داشته باشید می‌توانید آن را از شارژ جدا کرده و با کابل USB به سیستم رایانه و یا لپ‌تاپ خود متصل کنید تا دستگاه راه‌اندازی شود.

راه‌حل سوم شیوه‌ای حرفه‌ای‌تر است. در این شیوه باید ابتدا ADB را نصب کنید و وارد پنجره فرمان شوید. ADB ابزاری است که به شما بستری برای ارتباط با دستگاه اندرویدتان از طریق سیستم رایانه می‌دهد. داخل کامپیوتر خود تایپ کنید adb reboot و اینتر را فشار دهید.

چطور صفحه‌نمایش دستگاه خود را بدون دکمه پاور بازکنیم

اگر شانس با شما یار بوده و دستگاهتان خاموش نباشد، شرایط برای باز کردن صفحه‌نمایش کمی بهتر است. در این شرایط مهم‌ترین نکته این است که نگذارید شارژ دستگاه تمام‌شده و خاموش شود.

در دستگاه‌هایی مانند گلکسی های سامسونگ و یا گوشی‌های آیفون، خرابی دگمه پاور مشکل خاصی برای باز کردن صفحه‌نمایش به وجود نمی‌آورد چراکه این دستگاه‌ها یک دگمه در پایین صفحه خود دارند که با استفاده از آن می‌توانیم صفحه اصلی دستگاه را بازکنیم. البته بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید ممکن است حتی بتوانید با دو بار تماس انگشت و ضربه آهسته به صفحه نیز، آن را روشن کنید. این‌ها را که کنار بگذاریم، باقی دستگاه‌ها هیچ‌کدام از این دو ابزار را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهند. پس چطور صفحه را روشن کنیم؟

کارهای زیادی می‌توان در این شرایط انجام داد. مثلاً کافی است دستگاه را به شارژ متصل کنید و یا اینکه بگویید کسی با شما تماس بگیرد تا صفحه روشن شود.

اگر دستگاه شما دگمه جداگانه‌ای برای دوربین دارد، از آن هم می‌توانید استفاده کنید. وارد دوربین شوید و بعد خارج‌شده و کارتان را انجام دهید.

این کارها شیوه‌هایی موقتی هستند. قرار نیست همیشه با دگمه دوربین دستگاه خود را روشن کنید. پس‌ازآنکه صفحه دستگاه روشن شد بهتر است یکی از اپ هایی را دانلود و نصب کنید که به شما امکان آن را می‌دهد که بدون دگمه پاور، دستگاه را روشن کنید. برنامه‌هایی مانند Power button to Volume Button ،Gravity Screen، Proximity Action و Shake Screen On Off همه ابزارهایی هستند که شیوه‌های متفاوتی برای روشن کردن صفحه در اختیارتان قرار می‌دهند. فقط نکته کلیدی پایانی این است که ازآنجایی‌که دگمه پاور ندارید، نباید بگذارید شارژ دستگاهتان تمام شو

(0) نظر

سرویس نمایش پیام روی صفحه نمایش گوشی تماس گیرنده برای مشترکین ایرانسل


برای اولین بار در ایران، سرویس «پیام پیشواز» توسط ایرانسل عرضه شد. با این سرویس جدید، مشترکین ایرانسل می‌توانند جمله یا متن دلخواه خود را برای اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت خود و یا برقراری ارتباط با دیگران تنظیم و روی صفحه نمایش تلفن همراه تماس‌گیرندگان خود، به نمایش بگذارند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، عملکرد اینسرویس مشابه سرویس آهنگ پیشواز است که با استفاده از آن، مشترکین با موسیقی مورد علاقه خود، به استقبال تماس گیرندگان می‌روند‌؛ با این تفاوت که با سرویس پیام پیشواز، ‌ متن انتخابی مشترک، در تمامی تماس‌هایی که با شماره یا شماره‌های مورد نظر وی برقرار می‌شود، به‌صورت یک فلش، پیام بر روی تلفن مشترک تماس گیرنده ایرانسلی نمایش داده می‌شود.

براین اساس، در حالیکه فرد تماس گیرنده بامشترک ایرانسل در انتظار پاسخگویی است، وی می‌تواند احساس خود در آن لحظه،وضعیت دسترسی یا یک جمله آموزنده را با او به اشتراک بگذارد و از این سرویس می‌توان به عنوان روش جدید برقراری ارتباط در مواردی که مشترکین ایرانسل، قادر به پاسخگویی نیستند استفاده کنند.

همچنین مشترکین ایرانسلی که قصد مسافرت بهخارج از کشور را دارند نیز می‌توانند از امکان تنظیم پیام و نمایش آن برایمخاطبان و کاهش هزینه ارسال پیامک بین المللی استفاده کنند.

امکان ثبت‌نام یا لغو سرویس و یا تنظیم وضعیت از طریق ارسال پیامک، استفاده از این سرویس را بسیار آسان نموده و بهزودی از طریق پورتال اینترنتی ویژه پیام پیشواز ایرانسل، می‌توان پیام‌هایگوناگون را برای مخاطبان متفاوت و در زمان‌های متفاوت، تنظیم کرد.  امکان تعریف لیست مجاز استفاده از سرویس برای نمایش پیام برای یک یا چند شماره خاص و امکان تعریف لیست غیر مجاز برای عدم نمایش پیام به یک یا چند شماره خاص از دیگر ویژگیهای این سرویس جدید ایرانسل است.

مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل، برای فعال سازی و استفاده از این سرویس لازم است عبارت «OZV» را به ۸۵۸۵ پیامک کنند. پس از آن امکان تنظیم عبارت انتخابی ممکن می‌شود. غیرفعال سازیاین سرویس نیز از طریق ارسال عبارت «LAGHV» به ۸۵۸۵ در هر لحظه امکان پذیراست. برای تنظیم عبارت انتخابی، می‌توان عبارت مورد نظر را به ۸۵۸۵ پیامک کرد. در این صورت، عبارت پیامک شده، در صورت وجود جایگزین عبارت قبلی تنظیمشده، می‌شود.

ثبت نام و استفاده از این سرویس هم اکنون تنها از طریق پیامک امکان پذیر است و پورتال اینترنتی پیام پیشواز ایرانسل،به زودی در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد. هزینه استفاده از سرویس ماهیانه ۵۰۰تومان تعیین شده که امکان انتخاب ۳۰ پیام پیشواز را به مشترکین می‌دهد.

بنابر اعلام، پس از پایان مهلت یک ماهه، برای ادامه استفاده از این سرویس ضروریست مشترکین مجددا درخواست اشتراک ارسال کنند. اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس پیام پیشواز از طریق irancell. irقابل مشاهده است.

(0) نظر

امکان به اشتراک‌گذاری بسته‌های اینترنتی ایرانسل فراهم شد


Irancell-Internet-Data-Sharing

http://royansoft.tebyan.net/

امکان به اشتراک‌گذاری بسته‌های اینترنتی ایرانسل فراهم شد

ایرانسل از عرضه سرویس “حساب چندکاربره” خبر داد. برای نخستین بار در ایران و با این سرویس جدید، مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل می‌توانند یک حساب واحد ایجاد کرده و آن را بین کاربران مختلف و یاسیم کارت‌های دیگر خود به اشتراک بگذارند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در حال حاضر این سرویس برای به اشتراک گذاری خدمات اینترنت همراه راه اندازی شده ومشترکین سیمکارت‌های اعتباری ایرانسل می‌توانند با شماره گیری کددستوری #۴۰۰* از جزئیات کامل این حساب مطلع شده و نسبت به مدیریت حساب و خرید بسته‌های افزایشی اقدام کنند.

 با این سرویس جدید، مشترکینی که به جز یکسیم کارت در تلفن همراه خود، سیم کارت دیگری در تبلت، مودم و یا گوشی تلفنهمراه دیگر خود در اختیار دارند، به جای شارژ چندین حساب ایرانسلی، کافیستیک حساب چند کاربره را فعال کرده و بسته افزایشی موردنظر خود را برای این حساب فعال کنند. همچنین از طریق سرویس حساب چندکاربره، پدر خانواده می‌تواند حسابی مشترک برای اعضای خانواده خود ایجاد کرده و آن را به اشتراکبگذارد و یا یک گروه از دوستان، بسته‌های موردنیاز خود را با هم به اشتراکبگذارند و یا مدیر یک شرکت میتواند با ایجاد این حساب، آن را بین کارمندانخود به اشتراک بگذارد.

 فعالسازی سرویس حساب چندکاربره از طریق شماره گیری کددستوری #۱*۳*۴۰۰* و غیرفعال‌سازی آن از طریق کددستوری #۴*۱*۴۰۰* ممکن است. افزودن دیگر شماره‌های ایرانسل بعنوان زیرشاخه هم از طریق کد #۱*۲*۱*۴۰۰* امکان پذیر است. در صورتیکه سرشاخه نیز بخواهد از بستهویژه حساب چند کاربره اینترنتی استفاده کنند لازم است شماره تلفن همراه خود را هم به عنوان زیرشاخه اضافه کند.

 اولویت استفاده از بسته افزایشی حساب کاربره از بقیه بسته های افزایشی بالاتر است. به این معنی که  اگر مشترک درحال حاضر بسته اینترنت دیگری نیز داشته باشد، در صورت مصرف اینترنت، ابتدااز اعتبار بسته افزایشی حساب چندکاربره کسر خواهد شد.

 در صورتیکه کاربر اصلی سرویس، یک بسته افزایشی اینترنت همراه برای این سرویس خریداری کند، امکان استفاده از اینترنت همراه برای زیر شاخه ها وجود خواهد داشت. این بدان معناست که چنانچه زیرشاخه‌ها از اینترنت همراه استفاده نمایند، مصرف آن به‌جای منظور شدن در حساب زیر شاخه، در حساب چند کاربره منظور می‌شود.

 در حال حاضر بسته‌های افزایشی ۲، ۵ و ۲۰ گیگابایتی اینترنت همراه برای به اشتراک گذاری از طریق سرویس حساب چندکاربره ایرانسل قابل انتخاب و به اشتراک گذاری هستند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات حساب چندکاربره ایرانسل، به وبسایت رسمی این شرکت به نشانی www.irancell.ir مراجعه کنید.


(0) نظر

حذف Bit Search از فایرفاکس


Google Chrome
Firefox User
http://royansoft.tebyan.net/newindex.aspx

حذف نوار ابزار Bit توسط بخش مدیریت افزودنی ها

 1. Mozilla Firefox را باز کنید
 2. در دکمه نارنجی رنگ Firefox (با در بخش منوی ابزار استاندارد)، روی افزودنی ها کلیک کنید.
 3. در نوار ابزار منوی سمت راست بخش مدیریت افزودنی ها، از انتخاب ضمیمه ها اطمینان حاصل کنید.
 4. افزونه نوار ابزار Bit را حذف یا غیر فعال کنید.
 5. مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید.

حذف نوار ابزار Bit از برنامه های Windows

روی دکمه شروع کلیک کرده و صفحه کنترل را انتخاب کنید.
 1. برنامه ها و ویژگی ها را انتخاب کنید.
 2. از لیست برنامه ها نوار ابزار Bit را انتخاب کرده و جهت لغو نصب روی آن کلیک راست کنید.
 3. در پنجره ای که باز می شود روی بلی کلید کنید.

حذف موتور جستجوی Bit Search از لیست موتورهای جستجوی پیش فرضی

 1. Mozilla Firefox را باز کنید.
 2. داخل کادر متن بخش جستجو کلیک کرده و دکمه F4 را فشار دهید.
 3. از پنجره لیست باز شده مدیریت موتورهای جست و جو را انتخاب کنید.
 4. Bit Search را انتخاب کرده روی دکمه حذف کلیک کنید.

حذف صفحه آغازه Bit Search

 1. Mozilla Firefox را باز کنید.
 2. در دکمه نارنجی رنگ Firefox (با در بخش منوی ابزار استاندارد)، گزینه ها را انتخاب کنید.
 3. در قسمت عمومی، آدرس اینترنتی Bit را از کادر متن صفحه آغازه حذف کنید.
 4. جهت ذخیره تغییرات روی تایید کلیک کنید.
 5. در نوار آدرس عبارت about:config را تایپ کرده و دکمه Enter را فشار دهید.
 6. پیام ظاهر شده روی صفحه را تایید کنید.
 7. در بخش متن جستجو عبارت browser.newtab.url را تایپ کنید.
 8. روی نتیجه کلیک راست کرده و تعویض (یا مقدار اولیه در نسخه های قدیمی تر) را انتخاب کنید.


* پس از تکمیل تمامی مراحل بالا رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید.

(0) نظر

ایجاد لیست های پایین افتادنی (Drop-Down list) در اکسل

ایجاد لیست های پایین افتادنی (Drop-Down list) در اکسل

http://royansoft.tebyan.net/newindex.aspx

Drop-Down لیست ها در اکسل کار ورود داده ها را ساده تر کرده و از اشتباهات احتمالی در هنگام ورود اطلاعات جلوگیری می کنند.

در این روش به جای ورود اطلاعات از صفحه کلید، اطلاعات مورد نیاز از یک لیست انتخاب می شود. این لیست باید قبلاً توسط کاربر ایجاد شده باشد. یک روش ایجاد لیست با ذکر یک مثال توضیح داده میشود.

فرض کنید تعدادی از استانها با میزان بارندگی سالیانه آنها را بخواهیم به یک لیست تبدیل کنیم. ابتدا نام استانها را در یک ستون، مثلاً ستون A و بدون فاصله وارد می کنیم. از سربرگ Data گزینه Data validation را انتخاب می کنیم. از پنجره ظاهر شده و از قسمت Allow از کادر پایین افتادنی گزینه List را انتخاب می کنیم. از قسمت پایین همین پنجره و در قسمت Source آدرس محدوده ای را که اسامی استانها در آن قرار گرفته را وارد می کنیم. (به جای آدرس محدوده، اگر این محدوده دارای اسم باشد می توان از اسم به جای آدرس محدوده استفاده نمود.)

می توان در قسمت Input Massage پیام دلخواه را تایپ کنیم تا هنگام انتخاب سلول پیام مناسب نمایش داده شود.

در قسمت Error Alert نیز می توان پیامی درج کرد تا در صورت انتخاب نادرست، (مثلاً تایپ نامی که در لیست وجود ندارد) این پیام ظاهر شود

مراحل اجرای کار در تصویرهای زیر توضیح داده شده اند.

 

لیستهای پایین افتادنی در اکسل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تذکر: در شکلهای زیر یک بار محدوده نام استان به لیست تبدیل شده و یک بار نیز محدوده میزان بارندگی به لیست تبدیل شده است (دو لیست مجزا). هر دو محدوده را نمی توان همزمان به یک لیست تبدیل کرد.

تذکر: اطلاعات برای تبدیل به لیست باید در یک محدوده پیوسته (بدون سلول خالی در بین داده ها) وارد شوند.

تذکر: اطلاعاتی که به لیست تبدیل می شوند، می توانند در کاربرگ جاری یا یک کاربرگ دیگر (مثلاً Sheet2،Sheet3 و ... قرار داشته باشند)

تذکر: با قراردادن کرسر موس در یک سلول و انجام عملیات فوق علامت انتخاب لیست در همان سلول ظاهر خواهد شد. (با خروج از سلول علامت انتخاب ناپدید می شود. پس سلول مورد نظر را به خاطر بسپارید!)

http://royansoft.tebyan.net/

(0) نظر

حذف اس ام اس های تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل برای همیشه


طریقه فعال کردن و غیر فعال کردن اس ام اس های تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل


به خاطر شکایت مردم از  همراه اول امکان لغو دریافت اس ام اس های تبلیغاتی  همراه اول هم اضافه شد.

می توانید با ارسال عدد ۱ به شماره پیامک ۸۹۹۹ از شر این تبلیغات برای همیشه رها شوید.

همچنین با ارسال عدد ۲ به شماره پیامک ۸۹۹۹ میتوانید آن را فعال کنید

همچنین برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول میتوانید با شماره تلفن ۰۹۹۹۰ تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط با اپراتور درخواست خود را مبنی بر عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ابراز نمایید.

 

ایرانسل: برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی در ایرانسل می توانید عدد ۲ را به شماره ۵۰۰۵ ارسال نمایید (هزینه ارسال پیامک به این شماره رایگان است)

و یا می توانید از طریق خط ایرانسل خود با شماره ۷۰۰ تماس گرفته و پس ازبرقراری ارتباط با اپراتور درخواست خود را مبنی بر عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ابراز نمایید.


برچسب‌ها: off ارزان ترین سرویس دهنده ارسال اس ام اس sms حذف

(0) نظر

پاک کردن رمز ترسیمی 9 خانه‌ای در سیستم عامل اندروید

یکی از قابلیت‌هایی که در گوشی‌ها و تبلت‌های با سیستم عامل اندروید (Android) وجود دارد امکان قرار دادن یک رمز ترسیمی 9 خانه‌ای برای حفاظت از دستگاه است. اما در صورتی که این رمز عبور را فراموش کنید شاید چاره کاررا تنها در فلش نمودن دستگاه ببینید. اما در این ترفند قصد داریم به معرفیترفندی بپردازیم که با استفاده از آن می‌توانید این رمز عبور را حذف کرده واز گوشی یا تبلت خود استفاده کنید. ابتدا دقت داشته باشید در این روش، اطلاعات حافظه داخلی دستگاه پاک خواهد شد. در ابتدا دستگاه را خاموش نمایید. اکنون به طور همزمان سه کلید Power ،Home و Volume Up (افزایش صدا)را فشار داده و چند لحظه نگه دارید. در صورتی که این کار را درست انجام داده باشید پس از نمایش نماد اندروید وارد صفحه خوش‌آمدگویی شده و بایستی مراحلی نظیر انتخاب زبان و تنظیمات تاریخ را طی کنید. پس از انجام این کار می‌توانید از گوشی یا تبلت خود استفاده کنید با ترفند بی نظیر همیشه بی نظیر باشید

(0) نظر

شبکه LTE چیست؟ چگونه کار می‌کند و چه مزایایی دارد؟

4g-lte-icon

شبکه LTE چیست؟ چگونه کار می‌کند و چه مزایایی دارد؟

در حالی که کشور ما هنوز گام های اولیه را در مسیر استفاده از نسل سوم طی می کند شبکه های LTE و LTE-A در جهان در حال گسترش هستند. اما نوع جدید نسل چهارم ارتباط همراه یا LTE چگونه کار می کند و چه مزایایی دارد؟

تبلیغ

با توجه به فضایی که این روزها بر دنیا حاکم است، سرعت و پهنای باند بیشتر برای موبایل‌ها کم‌کم تبدیل به واقعیتی شده است و در نوک پیکان این تکنولوژی، نسل چهارم شبکه تلفن همراه قرار گرفته است. درحالی‌که LTE جدید رسماً به عنوان نسل چهارم شبکه تلفن همراه (۴G) نامیده می‌شود و پیشرفت‌هایزیادی نسبت به ۳G فعلی دارد، امکانات این شبکه نه تنها به نفع مصرف‌کننده است که برای سرویس‌دهنده‌های شبکه مخابراتی نیز کارآمد می‌باشد.

LTE-HTC-One

LTE  در سرتاسر دنیا به عنوان اولین شبکه مخابراتی تلفن همراهمورد استفاده قرار گرفته است و در نسل‌های گذشته با ۲G و ۳G به آرامی توانسته است شبکه LTE را گسترش دهد. این شبکه برای گسترش نیاز به زمان داردو ممکن است از آنچه انتظار می رود نیز بیشتر زمان ببرد و تا آن زمان سایر تکنولوژی ها نظیر CDMA و GSM نیز به حیات خود ادامه خواهند داد.

در این مقاله ما نگاهی به زوایای مختلف LTE خواهیم انداخت، LTE و تکنولوژی های وابسته به آن چگونه کار می‌کنند، مزایای LTE چیست و وضعیت مشترکین حال حاضر و میزان رشد این شبکه در آینده را بررسی خواهیم کرد.


LTE چگونه کار می‌کند؟

LTE-work

وقتی در خصوص LTE صحبت می‌کنیم، اولین نکته‌ای که باید در نظرگرفت تغییر فرکانس و میزان استفاده از پهنای باند است. درحالی‌که GSM 3G از پهنای باند ۵Mhz استفاده می‌کند، LTE می‌تواند از کانالی با ۱.۴Mhz تا ۲۰Mhz پهنای باند استفاده کند. (استاندارد تعریف شده امکان استفاده از ۱,۴,۳,۵,۱۰,۱۵  و ۲۰Mhz را می‌دهد). این پهنای باند در مواقعی که فرکانس‌هابا یکدیگر تداخل دارند به کار می‌آید و از طرف دیگر زمانی که فرکانس‌های استفاده‌نشده زیادی موجود است نیز کاربرد دارد. مطمئناً به هر میزان که پهنای باند بیشتر باشد، ظرفیت پذیرش نیز بالاتر می‌رود و در نتیجه دسترسی کاربران بیشتری به شبکه با امکانات یکسان میسر خواهد شد. سرویس‌گیرنده (گوشی همراه) بسته به نوع سرویس مخابراتی که در آن منطقه و یا کشور موجود است به شبکه متصل خواهد شد.

اغلب باندهای مخابراتی به صورتFrequency Division Duplexing ویا مخفف (FDD) تنظیم شده‌اند، این قابلیت به کار بر امکان می‌دهد از پهنایباند مختلفی برای ارسال و دریافت اطلاعات خود استفاده کند و این تنظیمات با تغییراتی در آمریکای شمالی، اروپا و بعضی کشورهای آسیایی در دسترس خواهند بود. Time Division Duplexing به کاربران اجازه می‌دهد از یک فرکانسواحد برای ارسال و دریافت اطلاعات خود استفاده کنند و در چین و هندوستان مورد استفاده قرار گرفته است، Time division Duplexing و یا مخفف (TD-LTE) پهنای باند مختلفی را ذخیره می‌کند و به ازای هر Mhz کاربر می‌تواند کاربر بیشتری را اختصاص دهد.

LTE از دو شبکه رادیویی مختلف برای ارسال و دریافت اطلاعات ازبرج مخابرات تا گوشی همراه کاربر استفاده می‌کند، برای دریافت اطلاعات از Orthogonal Frequency division muople access با مخفف (OFDM) که نیازمند MIMO می‌باشد استفاده می‌کند. MIMO به معنای ورودی‌های مختلف است، با این قابلیت کاربر می‌تواند از دو و یا چند آنتن برای کاهش تأخیر در ارسال و دریافت اطلاعات و افزایش سرعت ارتباطی خود با استفاده از کانال مشخص‌شده استفاده نماید. در LTE استاندارد می‌توان ۴*۴ درگاه را تنظیم نمود. (عدد اول تعداد آنتن ارسال‌کننده و عدد دوم تعداد آنتن دریافت‌کننده می‌باشد.)

برای ارسال اطلاعات (از گوشی همراه به برج مخابراتی) LTE از سیگنال SC-FDMA که مخفف (single carrier frequency division multiple access) می‌باشد استفاده می‌کند. بیشتر دستگاه‌های LTE دارای سیگنال قوی برای ارسال اطلاعات نیستند و SC-FDMA در مقابل OFDMA برای ارسال اطلاعات بهدلیل قدرت بالا مناسب تر است.


مزایای LTE

LTE-vs-3G-vs-4G

از دیدگاه مصرف‌کننده بزرگ‌ترین حسن LTE میزان سرعت بیشتر انتقال اطلاعات می‌باشد. به صورت تئوری دریافت اطلاعات بیشتر ۱۰۰Mbps و ارسال اطلاعات بیشتر ۵۰Mbps می‌باشد. میزان تبادل اطلاعات به فاکتور های مختلفی نظیر پهنای باند، نوسان فرکانس، تنظیمات MIMO و میزان کیفیت مسیر بی‌سیم (wireless path) نیاز دارد. در حال حاضر بیشتر شبکه‌های LTE دارای سرعت دانلود ۵Mbps تا ۲۵Mbps می‌باشند، اما با گسترش بیشتر این شبکه و استفاده از LTE-Advanced این میزان انتقال اطلاعات می‌تواند حتی بیشتر از سرعت سرویس‌دهنده‌های خطوط پرسرعت اینترنتی (DSL) نیز شود.

به دلیل سرعت انتقال بیشتر، دستگاه‌های مصرفی نظیر نوت بوک ها، گوشی‌های همراه هوشمند و تبلت ها و حتی دستگاه‌های بازی و دوربین‌ها نیز در آینده از LTE استفاده خواهند کرد. با استفاده از LTE می‌توانید بهترین شبکه مخابراتی را میان شبکه‌های موبایل و WiFi بدون از دست دادن ارتباط خود با شبکه انتخاب نمایید. این قابلیت به شما امکان استفاده کامل از پهنای باند را در حالت استفاده به صورت همراه خواهد داد.

3G-vs-LTE

از دیدگاه مخابراتی نیز در معماری LTE ساده‌سازی‌های زیادی نیز به نسبت به شبکه‌های قبلی صورت گرفته است. LTE از پروتکل‌های اینترنتی (IP) استفاده می‌کند. این سیستم در حالت اولیه خود قابلیت انتقال تماس‌های تلفنی و ارسال اس ام اس را ندارد و کاربر باید تنظیمات دستگاه خود را به VoIP با استفاده از LTE-A تغییر دهد. اما در نهایت هزینه ساخت و اجرای این شبکه جدید مخابراتی با استفاده از امکاناتی نظیر Plug and Play، تنظیمات خودکار و بهینه‌سازی خودکار، کاهش خواهد یافت.


گسترش جهانی شبکه

علی‌رغم صحبت‌هایی که پیرامون LTE-Advanced  و حتی ۵G صورت گرفته است، از دیدگاه جهانی LTE هنوز در مراحل اولیه به سر می‌برد. همان‌طور که انتظار می‌رفت بیشتر استفاده‌کنندگان شبکه LTE را می‌توان در آمریکا و کانادا با حجم زیاد ۶۴.۸ میلیون اتصال LTE در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ پیدا کرد.

LTE-Coverage

استفاده‌کنندگان جهانی LTE نیز به طرز چشمگیری بیشتر شده‌اند ودر دسامبر ۲۰۱۲ به میزان ۷۵ میلیون اتصال رسید که این میزان در سال ۲۰۱۳ به میزان ۱۲۶ میلیون اتصال نیز رسیده است.

LTE-connections-1

LTE ماه اگوست ۲۰۱۳ در ۲۰۰ بازار قابل دسترسی بوده است و توقعمی‌رود که این عدد تا سال ۲۰۱۶ تا میزان ۴۲۵ بازار رشد داشته باشد. این میزان به معنای پوشش دهی در بازار نیست و نشانی از تعهد شبکه‌های مخابراتی در سرتاسر دنیا می‌باشد.

LTE-conncetions-2

ما هم امیدواریم شبکه پرسرعت LTE هر چه زودتر راه خود را به کشور ما هم باز کند و انحصارهای بی مورد مانع پیشرفت فناوری در کشور عزیزمان نشود.

(0) نظر

15 سخن برگزیده از 15 کار آفرین بزرگ تاریخ (قسمت اول)

آنچه اینجا آورده شده است، برگزیده ای از سخنان بزرگترین کارآفرینان تاریخ بشر است. هر یک از این افراد تحولی اساسی در زندگی ما ایجادکرده اند و امروزه به واسطه ابداع و اختراعشان هزاران نفر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مشغول به کار هستند.
قطعا شما به صرف خواندن این جملات تبدیل به یک کار آفرین موفق یا یک میلیونر نمی شوید ولی این سخنان ممکن است بتواند دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر دهد و زمینه ساز موفقیت های آینده شما گردد.

این سخنان چکیده تجربه موفق ترین افراد تاریخ است که در قالب دو مقاله ارائه می شود آنها را از دست ندهید :

1- استیو جابز (Steve Jobs) بنیانگذار Apple:

”معیاری برای تعیین کیفیت باشید. اغلب افراد عادت ندارند عالی باشند ولی شما می توانید بهترین باشید.“

استیوجابز و اپل نیازی به معرفی ندارند. زمانی که ازApple صحبت می کنید اولین چیزی که در ذهن شما نقش میبندد کیفیت است. در دنیای دیجیتال اپل معیار تعیین کیفیت بسیاری از محصولات است و زمانی که شما می خواهید کیفیت مثلا یکگوشی موبایل را بسنجید حتما آن را با یک گوشی اپل در همان سطح مقایسه می کنید. ایجاد کمپانی ای مانند اپل که به عنوان یکی از بهترین برند ها در دنیای دیجیتال شناخته شده است فقط از فردی مانند استیو جابز با تفکری مانندآنچه در بالا آمده است امکان پذیر است. او نمی گوید برای کیفیت معیاری تعریف کنید او می گوید به گونه ای زندگی کنید که شما را به عنوان معیاری برای تعیین کیفیت بشناسند.

2- ریچارد برانسون (Richard Branson) بنیانگذار Virgin Group:

”بزرگترین علاقه مندی من در زندگی اینبوده است که برای خودم هدف های دست نیافتنی قرار دهم و سپس تمام سعی خودم را برای رسیدن به این اهداف به کار بندم.“

زندگیریچارد برانسون دقیقا براساس همین جمله بنا نهاده شده است. اگر به لیست کارهایی که او کرده و شرکت هایی که راه اندازی نموده است نگاه کنید نمی توانید باور کنید که تمام اینها را یک شخص در مدت 50 سال فعالیت کاری خود انجام داده است . او را به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران دنیا می شناسند که زمینه فعالیتش بسیار وسیع و گسترده است. از راه اندازی شرکتی برای فروش آهنگ های موسیقی تا راه اندازی یک خط هواپیمایی تا فعالیت در زمینه موبایل تا راه اندازی یک انتشارات کتاب، تا فعالیت در زمینه سلامتی وشاخه های متنوع و اغلب نا مربوط به هم . ریچارد برانسون در حال حاضر مالک بیش از 400 شرکت در زمینه های فعالیت گوناگون می باشد و سرمایه خالص وی درسال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

3- جان دی راکفلر (John D. Rockefeller) بنیانگذار Standard Oil:

”پیدا کردن یک دوست در یک تجارت خیلی بهتر از پایه گذاری یک تجارت بر اساس یک رابطه دوستانه است.“

راکفلررا می توان از اولین میلیاردهای قرن بیستم دانست. او یکی از تاثیر گذارترین افراد در شکل گیری اقتصاد آمریکا است و از اولین کسانیست که با پایه گذاری یک شرکت نفتی وارد تجارت نفت به شکلی که امروزه وجود دارد، شده است.
این جمله راکفلر در کسب و کارهای امروزی نمود بسیاری دارد. بسیاری از افرادبه صرف داشتن یک جمع دوستانه تصمیم می گیرند یک کسب و کار را شروع کنند. کسب و کاری که بر پایه یک رابطه دوستانه شروع شده باشد ممکن است کار کند ولی همواره تحت تاثیر احساسات و روابط دوستانه اشخاص گروه خواهد بود و به همین دلیل است که این شکل از تجارت ها عموما با شکست روبه رو می شود و حتی رابطه دوستانه افراد درگیر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. پس فراموش نکنید دوستان خوب الزاما شرکای کاری خوبی برای هم نخواهند بود.

4- توماس ادیسون (Thomas Edison) مخترع لامپ :

”من هیچ وقت شکست نخوردم من فقط 10 هزار راه پیدا کردم که به هدف نمی رسید.“

بدونشک توماس ادیسون یک انسان فوق العاده و یکی از تاثیر گذارترین افراد در شکل گیری زندگی صنعتی امروزه ماست. علی رغم اینکه عمده شهرت وی برای اختراعلامپ می باشد ولی او در طول زندگی خود بیش از 1000 اختراع به ثبت رسانده است که بسیاری از آنها پایه گذار شکل گیری ابزارهایی است که امروزه ما در زندگی خود از آن استفاده می کنیم. اگر بخواهیم از دیدگاه ما به زندگی این مرد بزرگ نگاه کنیم احتمالا خواهیم گفت او برای هر موفقیتی که به دست آوردهاست بارها شکست خورده ولی از دیدگاه ادیسون همه اینها تجربه هایی بوده استکه به او در پیدا کردن راه درست کمک کرده اند. اگر شما یاد نگیرید که به اشتباهات خود به عنوان یک معلم نگاه کنید هیچ وقت به موفقیت نخواهید رسید.

5- ری کراک (Ray Kroc) رئیس افسانه ای مک دونالد :

”شانس با تلاش ارتباط مستقیم دارد. هر چه قدر بیشتر تلاش کنید خوش شانس تر خواهید بود. “

ریکراک رئیس افسانه ای مک دونالد و کسی که مک دونالد را به غول صنعت رستورانهای فست فود در دنیا تبدیل کرد، طعم موفقیت را در دهه ششم زندگی خود چشید.او برای رسیدن به موفقیت 30 سال تلاش کرد و زمانی به موفقیت رسید که شاید از نظر خیلی ها زمانی برای بازنشستگی باشد.
اگر در حال حاضر مک دونالد با ارزشی بالغ بر 35 میلیارد دلار در بیش از 110کشور دنیا با 35 هزار شعبه و بیش از 440 هزار کارمند مشغول فعالیت است تنها به این دلیل است که فردی مانند ری کراک با تفکر “شانس یعنی تلاش” در راس آن بوده است. پس اگر فکر می کنید که در زندگی انسان خوش شانسی نیستید به میزان تلاش خودتان نگاه کنید.

6- دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس سازمان ترامپ :

”گاهی اوقات شما با شکست در یک نبرد، راهی برای پیروزی در جنگ پیدا می کنید. “

دونالدترامپ تاجر، سرمایه گذار، نویسنده و مجری مطرح امریکایی است که کار خود رابا سرمایه گذاری در بازار املاک امریکا شروع کرد و کم کم دامنه فعالیت خودرا گسترش داد و تبدیل به یکی از ثروتمند ترین افراد جهان گردید.
زندگی ترامپ دقیقا تعبیری از جمله ایست که در بالا آورده شده است. او در سال 1990 و در اوج شهرت و ثروت به دلیل عدم توانایی در بازپرداخت وام 2 میلیارد دلاری بر شکست شد و اگر چه در اثر این اتفاق اکثر دارایی خود را ازدست داد ولی دوباره به دنیای تجارت بازگشت و حتی به موفقیتی بیشتر از قبل دست یافت. وی روش خود را برای عبور از بحران و بازگشتن به اوج در دو کتاب “هنر بقا” و “هنر بازگشت” به نگارش در آورده است.

7- بیل گیتس (Bill Gates) بنیانگذار Microsoft :

”موفقیت یک معلم فریبکار است . او به افراد باهوش تلقین می کند که شما هیچگاه اشتباه نمی کنید. “

جملهای بسیار زیبا از یکی از موفق ترین و ثروتمندترین افراد دنیا. موفقیت ها بسیار کمتر از اشتباهات به ما درس میدهند زیرا موفقیت می تواند این حس را در ما به وجود آورد که راه بهتری برای انجام کاری که در آن موفق بوده ایم وجود ندارد و این بزرگترین دلیلیست که اغلب افراد از یک حدی بیشتر پیشرفت نمی کنند.
گیتس بعد از کناره گیری از مدیریت مایکروسافت نیز دست از تلاش بر نداشت و به موفقیت های قبلیش در مایکروسافت قانع نشد. او به همراه همسرش بنیاد بیل وملیندا گیتس را تاسیس کرد که در حال حاضر بزرگترین بنیاد خیریه دنیا می باشد. حجم کمک های بشر دوستانه این بنیاد به بیش از 34 میلیارد دلار می رسدولی با اینحال همچنان بیل گیتس جزو 5 ثروتمند برتر دنیا می باشد.

امیدواریم قسمت اول این مقاله برای شما مفید و جذاب بوده باشد. به زودی قسمت دوم مقاله با 8 جمله دیگر از 8 کار آفرین برتر دنیا برای شما قرار خواهد گرفت. منتظر مقاله بعدی ما باشید.

شما هم نظرات خود را در خصوص این مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید

royansoft.tebyan.net/index.aspx

(0) نظر

فضای ابری به زبان ساده به حافظه ذخیره‌سازی‌ای گفته می‌شود که از طریق اینترنت قابل دسترس است

ایتنا- فضای ابری به زبان ساده به حافظه ذخیره‌سازی‌ای گفته می‌شود که از طریق اینترنت قابل دسترس است.
فضای ابری چه کاربردی دارد؟
به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، داریوش زندی  اظهار کرد: تعداد کثیری از شرکت‌های مختلف به این فضای ابری علاقه نشان داده‌اند و مقدار محدودی از این فضا را در اختیار کاربران به صورت رایگان قرار می‌دهند.


وی افزود: این فضا دقیقاً شبیه هارد درایو شما روی سیستم است منتها برای دسترسی به آن باید از اینترنت استفاده کنید در ضمن این فضا بر روی هارد درایو شما قرار ندارد و بر روی سرورهای قدرتمندی در کشورهای توسعه‌یافته قرار دارد.

این کارشناس ارشد هوش مصنوعی بیان کرد: برای دسترسی به این فضا هر کاربری نیاز به یک حساب کاربری دارد. کاربربا وارد شدن به حساب کاربری خود در هر مکانی و روی هر سیستمی می‌تواند به فضای ابری خود دسترسی داشته باشد.

وی عنوان کرد: از مهم‌ترین شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت دارد دراپ باکس۱ است. با وارد شدن به سایتدراپ باکس و ساخت یک حساب کاربری در آن از دو گیگابایت فضای مجانی آن استفاده کنید. اگر به فضای بیشتری نیاز داشته باشید باید در عوض پولی بپردازید که برای کاربران ایرانی مشکلاتی را به همراه دارد.

وی اعلام کرد: مزیت دارپ باکس وجود نرم‌افزار لازم در تمام سیستم‌عامل‌های موجود و همچنین داشتن اپلیکیشن موبایل نیز است.

زندیتصریح کرد: از این به بعد اگر می‌خواهید به اطلاعاتتان در هرجایی و بر رویهر کامپیوتری و حتی روی گوشی‌تان دسترسی داشته باشید با ساخت یک اکانت در دراپ باکس از این امکان لذت ببرید.

وی ادامه داد: فرض کنید روی یک فایل متنی در منزل در حال کار هستید، شما می‌توانید آن را در فضای ابری خودقرار دهید و در محل کار آن را ویرایش کنید در واقع می‌توانید روی لپ‌تاپتان یک سند خلق کنید و آن را روی تلفن همراهتان ببینید و حتی بعداً روی سیستم‌تان در محل کار آن را ویرایش کنید.

این کارشناس ارشد هوش مصنوعی خاطرنشان کرد: همچنین در دراپ باکس این امکان مهیا شده است که می‌توانید به یک فایل خاص در فضای ابری خودتان لینک بدهید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.   

(0) نظر

امروز ما بهترین گوشی های با قیمت کمتر از 800 هزار تومان را به شما معرفی می کنیم.

اگر به دنبال خرید گوشی ارزان قیمت هستید به شما توصیه می کنیم انتخاب خود را از میان یکی از این 10 گوشی انجام دهید.

 

Samsung

 

Galaxy S4 Mini

 

گلکسی اس 4 مینی نسخه مینی از پرچمدار سال گذشته سامسونگ است. امکانات شاخص این گوشی عبارتند از: صفحه نمایش 4.3 اینچی از نوع سوپر آمولد، رم 1.5 گیگابایتی، درگاه اینفرارد، دوربین 8 مگاپیکسلی با فیلمبرداری فول اچ دی و پردازنده 1.7 گیگاهرتزی کوآلکام.

 

تمام این امکانات خوب در یک گوشی دو سیم کارته به قیمت 729.000 هزار تومان قرار دارند.

 

 

Galaxy Grand 2

 

گرند 2 یکی از پرفروش ترین گوشی های رده متوسط سامسونگ است. صفحه نمایش 5.25 اینچی با کیفیت HD،دوربین 8 مگاپیکسلی، رم 1.5 گیگابایتی، پردازنده 4 هسته ای با سرعت 1.2 گیگاهرتزی و اندروید نسخه 4.4.2 این گوشی را در دل خیلی از خریداران محبوب کرده است.

 

قیمت نسخه دو سیم کارته این پرفروش سامسونگ با گارانتی 815.000 و بدون گارانتی با قیمت 730.000 هزار تومان است.

 

 

 

Sony

 

Xperia C3

 

این یک گوشی بزرگ و غول پیکر از سونی است، در میان رده های بازار می توان این گوشی را بزرگتریندانست. این اندازه بزرگ به سونی این امکان را داده تا برای این گوشی صفحه نمایشی 5.5 اینچی استفاده کند. اما تنها مزیت Xperia C3تنها صفحه نمایش بزرگ نیست. پردازنده چهار هسته ای کوآلکام با سرعت 1.2 گیگاهرتز، دوربین 8 مگاپیکسلی با فیلمبرداری فول اچ دی و اندروید 4.4.2 از جمله امکانات مناسب این گوشی برای خرید هستند.

 

قیمت این گوشی بر خلاف اندازه آن زیاد نیست و می توانید این گوشی را بدون گارانتی با قیمت 785.000 هزار تومان خریداری کنید.

 

 

 

Xperia M2 Aqua

 

اگر دوست دارید که گوشی ارزان قیمتی بخرید اما مانند گوشی های پرچمدار در زیر آب و زیر باران بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کنید، باید M2 Aqua را در لیست خود قرار دهید. این گوشی دارای مجوز IP68است که به شما این امکان را می دهد در عمق 1.5 متری آب به مدت 30 دقیقه ازگوشی خود استفاده کنید. در کنار این ویژگی کاربردی صفحه نمایش 4.8 اینچی، رم 1 گیگابایتی، دوربین 8 مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری فول اچ دی، اندروید 4.4.2 و پردازنده 4 هسته ای از ویژگی های خوب این ضد آب میان رده هستند.

 

قیمت این غواص ارزان قیمت سونی بدون گارانتی 800.000 هزار تومان است.

 

LG

 

G2 Mini


G2 اولین گوشی ال جی بود که راهی جدید را در طراحی گوشی های ال جی باز کرد. G2 Mini این راه را ادامه داد و طراحی G2را به ارث برد. امکاناتی مانند صفحه نمایش 4.7 اینچی ، رم 1 گیگابایتی، دوربین 8 مگاپیکسلی با فیلمبرداری فول اچ دی، اندروید 4.4.2 و پردازنده چهار هسته ای کوآلکام با سرعت 1.2 گیگاهرتزی از جمله ویژگی هایی هستند که نام این نسخه را مینی کرده اند.

 

قیمت این گوشی کوچک ال جی با گارانتی 709.000 هزار تومان است.

 

 

 

 

L90

 

L90 بهترین گوشی سری L است. اگر دوستدار ال جی و خانواده Lهستید، خرید این گوشی از این خانواده هوشمندانه ترین کار است. صفحه نمایشی4.7 اینچی، رم 1 گیگابایتی، اندروید 4.4.2 و پردازنده چهار هسته ای کوآلکام با سرعت 1.2 گیگاهرتزی از جمله ویژگی هایی هستند که این گوشی را بهقوی ترین عضو خانواده سری L تبدیل کرده است.

 

قیمت این گوشی با گارانتی 620.000 هزار تومان است.

 

 

 

HTC

 

Desire 610

 

سری دیزایر اچ تی سیهمیشه جزو میان رده های بازار هستند و تنها یک یا دو گوشی در این بین جزو گوشی های گران قیمت بازار قرار می گیرند. این دیزایر نیز یک گوشی معمولی باامکاناتی مانند: صفحه نمایش 4.7 اینچی، رم 1 گیگابایتی، دوربین 8 مگاپیکسلی با فیلمبرداری فول اچ دی، اندروید 4.4.2 و پردازنده چهار هسته ایکوآلکام با سرعت 1.2 گیگاهرتز اشاره کرد.

 

قیمت این گوشی با گارانتی 785 هزار تومان است.

 

 

 

Desire 616 Dual Sim

 

اگر دنبال یک دیزایرارزان قیمت با پشتیبانی از دو سیم کارت هستید این دیزایر با کیفیت می تواند بهترین انتخاب شما باشد. متاسفانه خبری از اسپیکر دو تایی در این دو سیم کارته نیست و می توانید در برابر مبلغی که پرداخت می کنید گوشی ای با ویژگی هایی مانند: صفحه نمایش 5 اینچی با کیفیت اچ دی، رم 1 گیگابایتی، دوربین 8 مگاپیکسلی با فیلمبرداری فول اچ دی، پردازنده 8 هسته ای با سرعت 1.4 گیگاهرتز و اندروید نسخه 4.2.2 را دریافت خواهید کرد.

 

قیمت این دیزایر دو سیم کارته بدون گارانتی 790.000 هزار تومان است.

 

 

 

Nokia

 

Lumia 720

 

اگر عاشق مایکروسافتو ویندوزفون هایش هستید، باید یک گوشی لومیا را خریداری کنید. اما شاید دوست ندارید برای گوشی یک هزینه زیاد پرداخت کنید. برای اینکه بتوانید با قیمتی کمتر از 800.000 هزار تومان یک ویندوزفون خوب را در دست خود بگیرید، باید لومیا 720 را بخرید. صفحه نمایش این گوشی 4.3 اینچ، رم 512 مگابایت، دوربین 6.1 مگاپیکسل، پردازنده 2 هسته ای و ساخت کوآلکام و از همه پر اهمیتتر سیستم عامل نسخه 8 ویندوزفون است که می توانید آن را به 8.1 نیز به روزکنید.

 

قیمت این لومیا 700.000 هزار تومان و بدون گارانتی است.

 

 

 

Huawei

 

Honor 3x

هوآوی گوشی ارزان قیمت زیاد دارد، اما این گوشی بهترین در رده ارزان قیمت های هوآوی است. صفحه نمایش 5.5 اینچی با کیفیت اچ دی، رم 2 گیگابایتی، دوربین 13 مگاپیکسلیبا فیلمبرداری فول اچ دی، پردازنده 4 هسته ای با سرعت 1.7 گیگاهرتز و اندروید نسخه 4.2.2 از حمله ویژگی هایی هستند که این گوشی ارزان قیمت را قابل رقابت با گوشی های گران قیمت خواهد کرد.

 

قیمت این گوشی قدرتمند بدون گارانتی 740.000 هزار تومان است.

 

(0) نظر

هندزفری‌با گوش‌ها چه می‌کند؟

     یک متخصص گوش، حلق و بینی گفت: استفاده طولانی مدت از هندزفری می‌تواند موجب آسیب به شنوایی شود.
هندزفری‌با گوش‌ها چه می‌کند؟

دکترخسرو ایرانفر  درباره برخی اظهارات که گذاشتن طولانی مدت هندزفری در گوش می‌تواند موجب افزایش باکتری‌های گوش شود، گفت: این صحبت‌ها پایه علمی نداشته و نمی‌توان به آنها استناد کرد.

به گزارش ایسنا وی تصریح کرد: زمانی که چند نفر بصورت مشترک از یک هندزفری استفاده کنند احتمال انتقال یا افزایش باکتری‌های گوش وجود دارد، اما اینکه شخصی تنها از یک هندزفری استفاده کرده و گوش دادن طولانی مدت با آن موجب افزایش باکتری‌های گوش شود، صحت ندارد.

ایرانفر تنها عارضه استفاده طولانی مدت از هندز‌فری را کاهش شنوایی عنوان کرد و افزود: استاندارد صدا برای گوش انسان 80 دسی‌بل است و برای فهمیدن این میزان صدا می‌توان گفت که صداهای موجود در یک خیابان معمولی بدون صدای بوق خودروها، معادل 80 دسی‌بل است.

این متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کرد: چنانچه افراد صداهایی با بیش از این مقدار را به مدت طولانی گوش کنند، قطعا شنوایی آنها آسیب خواهد دید.

وی افزود: در آسیب شنوایی گوش، زمان مهم نیست، بلکه شدت دسی‌بل صداست کهتعیین کننده است. به طوری که صداهای بسیار بلند مانند موج انفجار در کسری از ثانیه می‌تواند به شنوایی گوش آسیب زده و حتی انسان را کر کند.

ایرانفر اظهار کرد: این میزان آسیب در درجات کمتر ممکن است برای افرادی که در خودروهای بسته موسیقی با صدای بلند گوش می‌کنند، رخ داده و آنها را طی زمان طولانی‌تری دچار آسیب‌های متوسط و جزیی شنوایی گوش کند.

 

وی صدای بالاتر از 120 دسی‌بل را بسیار خطرناک برای شنوایی گوش دانست و اظهار کرد: گوش دادن به این اصوات می‌تواند در زمان کوتاه‌تری آسیب شنوایی گوش را به دنبال داشته باشد.

 

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توصیه کرد: افراد به منظور حفظ سلامت شنوایی خود از استفاده طولانی مدت از هندزفری و نیز گوش دادن به اصوات بلند اجتناب کرده و سعی کنند میزان صدا را طوری تنظیم کنند که شنوایی آنها دچار آسیب نشود.

(0) نظر

۱۰ رویداد اجتماعی-تکنولوژیک دهه آینده

یک دهه گذشته، ایده خودروهای الکتریکی بدون سرنشین، پول‌های دیجیتال و معدن‌کاوی عمیق درون دریا مثل داستان علمی به نظر می‌رسید. اما سرعت بالای تحولات اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژیک باعث شده شاهد این باشیم که این مفاهیم دیگر غیرممکن نیستند. به این ترتیب، انقلابی در حال شکل‌گیری است کهدر آن ابزارهای بزرگ و کوچک جامعه ما را تغییر می‌دهند. این ابزار‌ها دیگرساختگی نیستند. در کمتر از یک دهه، بسیاری از این جریانات وارد زندگی روزانه ما خواهد شد.
این تحولات انقلابی فرصت‌های بزرگی را برای کارآفرینان و کسب‌وکار‌ها ایجاد می‌کند و اگر آن‌ها اولین نفری باشند که خود را با این نیروهای تحولی و اجتماعی جهانی که می‌توان آن‌ها را «بزرگ‌رویداد» نامید وفق دهند، به موفقیت خواهند رسید. دانستن در مورد این بزرگ رویداد‌ها تنها اولین قدم به سوی شناخت فرصت‌های آینده است. تبدیل اینفرصت‌های بزرگ به فرصت‌هایی کوچک در صنعت، کشور یا حتی سطوح شخصی زمانی اتفاق می‌افتد که افراد بتوانند از این رویداد‌ها منتفع شوند. در اینجا ۱۰ بزرگ رویداد و مفاهیم کوچک آن‌ها را معرفی می‌کنیم:
۱) اتصال و همگرایی
تاسال ۲۰۲۰، بیش از ۵ میلیارد کاربر اینترنت در کره زمین خواهیم داشت که بیشاز نیمی از آن‌ها از طریق ابزارهای دستی مانند تبلت به اینترنت متصل خواهند شد. این اتصال‌ در زندگی روزانه ما گسترش خواهد یافت و زندگی کاری، شخصی و محیط اطراف ما را به تجربه‌ای یکپارچه به عنوان «زندگی متصل به اینترنت» تبدیل خواهد کرد. این زندگی متصل پشتیبانی دیجیتال را دربرمی‌گیردکه زندگی روزانه ما را هدایت می‌کند و مثلا موسیقی را به طور مداوم از خانه به خودروی ما و در یک چشم بر هم زدن منتقل می‌کند و گویی هر چیزی روی ابری نشسته که ما می‌توانیم در هر جا و هر زمانی به آن دسترسی داشته باشیم.دامنه تازه‌ای از سرویس‌های فعال شده با تکنولوژی مانند سیستم‌های روشناییهوشمند، راهکارهای موبایل و مدیریت هوشمند تجربیات هر روزه ما را تعریف کرده و شکل خواهند داد.

تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۵ میلیارد کاربر اینترنت در کره زمین خواهیم داشت که بیش از نیمی از آن‌ها از طریق ابزارهای دستی مانند تبلت به اینترنت متصل خواهند شد.

این اتصال، دیگر رویدادهای کوچک مانند داده‌های بزرگ را به جلو می‌برند تا فرصت‌های بازار برای محصولات و خدمات جدید ایجاد کنند. برخی از آن‌ها امروز هم در زندگی ما وجود دارند، مانند تحلیل اجتماعی، نوآوری باز، مدل‌های کسب‌وکار بیمه‌ای جدید و بازاریابی خرد شخصی‌شده.

۲) فروشگاه و خرید آنلاین
این موضوع به امری عادی در آینده تبدیل می‌شود و هر خرده‌فروشی علاوه بر فروشگاه و حضور فیزیکی تا سال ۲۰۲۰ از یک هویت آنلاین برخوردار خواهد بود. حدود ۱۹ درصد خرده‌فروشی کسب‌وکار به مصرف‌کننده (B۲C) در سطح جهان به صورت آنلاین رخ می‌دهد و انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی آنلاین تا سال ۲۰۲۵ به ۴. ۳ تریلیون دلار برسد که این امر به ظهور فروشگاه‌های مجازی، هایپرمارکت‌های مجازی، فروشگاه‌های تعاملی و مدل‌های خرده‌فروشی «کلیک کن و جمع کن» منجر می‌شود. خرده‌فروشی آنلاین کسب‌وکار به کسب‌وکار (B۲B) که تاکنون کمی عقب مانده، اکنون آماده فرود است و ما بیشتر شاهد عرضه عمومی شرکت‌های تجارت الکترونیکهستیم تا فروشگاه‌های واقعی. حتی شرکت‌های خودروسازی به ارائه فروشگاه‌هایدیجیتال و فروش آنلاین خودرو روی آورده‌اند و شاید این موضوع در کشورهای در حال توسعه بیشتر باشد، چون سیاست‌های محافظتی و لابی‌گری پتانسیل این بازار را به برخی کشورهای پیشرفته مانند آمریکا بازمی‌گرداند.
اثر کلیدی بسیار کوچک این موضوع تمرکز کسب‌وکار‌ها بر ایجاد یک سفر مشتری آنلاین یا غیرآنلاین یکپارچه و تجربه مشتری منحصر به فرد و شخصی‌شده‌ درون چرخه عمر محصول یا خدمات خواهد بود.
۳) آینده تحرک
درآینده، مردم و سازمان‌ها برای سفر از نقطه A به نقطه B خواهان تحرک شخصی خواهند بود (نه لزوما با خودرو)، چرا که مسافرت‌ها با تکنولوژی‌های هوشمند تلفیق خواهد شد که این امر با سیستم‌های حمل و نقل با کیفیت‌های گوناگون کهخودرو جزء لاینفک یک شبکه حمل و نقل گسترده‌تر خواهد بود، امکان‌پذیر می‌شود. شرکت‌های خودروسازی سهم تحرک را خواهند سنجید نه سهم فقط سهم بازارو هدف آن‌ها فقط فروش خودرو نخواهد بود، بلکه کلیه نیازهای سفر را تلفیق ویکپارچه‌سازی خواهند کرد. به اشتراک‌گذاری خودرو مدلی پیش پا افتاده خواهدشد و به صورت مستقل در محیط‌های بسته مانند فرودگاه یا جوامع کوچک کار خواهد کرد. سفارش دادن و به اشتراک‌گذاری خودرو با اپلیکیشن امری متداول خواهد بود و قوانین راهنمایی و رانندگی از طرف قانون‌گذاران نیاز به تغییر خواهد داشت، چون به زودی خودروهای شما خودشان شما را به منزل می‌رسانند.

در سال‌های آینده محصولات هوشمند ما را احاطه خواهند کرد. از لباس، ساعت، گوشی تا ساختمان و شهرهای هوشمند.

۴) شهری‌سازی: شهر به عنوان یک مشتری
 مهاتما گاندیزمانی گفته بود «هند را نمی‌تواند در شهرهای آن پیدا کرد، بلکه آن را بایددر ۷۰۰ هزار روستایش یافت» اگرچه این گفته ممکن است در قرن ۱۹ درست باشد، اما در قرن ۲۱ مصداقی ندارد، چرا که شهر‌ها در حال تبدیل شدن به کلان‌شهر‌ها، کلان‌مناطق و حتی کلان‌کوریدور‌ها هستند، مانند کوریدور بوستون به واشنگتن که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۲. ۵۸ میلیون نفر جمعیت داشته باشد و حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) آمریکا را تشکیلخواهد داد.
این «کلان‌بخش‌ها» به قدری بزرگ خواهند بود که کسب‌وکار‌ها آن‌ها را مراکز تمرکز کلیدی خود برای سرمایه‌گذاری محسوب کرده و به جای کشور‌ها، شهر‌ها را «به عنوان مشتری»، جزو استراتژی اصلی خود قرار خواهند داد. در این شرایط، ممکن است شهرداران شهر‌ها خواستار به دست آوردن کرسی درسازمان ملل شوند، چرا که سهم عمده کسب ثروت برای کشورشان به دست آن‌ها است. شهرهایی مانند بوگوتا، سئول و بروکسل از این دسته‌اند.


۵) تغییر نظام اجتماعی
تغییر نظام اجتماعی نسل گذشته، ظهور طبقه متوسط، پیر شدن جمعیت، فرار مغزهای معکوس، جامعه ناهمگن، تغییر سیاسی نسلی در کشورهایی مانند هند، لغو سیاست تک‌فرزندی در چین و قدرت یافتن زنان، جامعه آینده را وارد تحولات اقتصادی-اجتماعی عمیقی خواهد کرد.
۶) سلامت، آرامش و رفاه
اگر منطق چرخه «کوندراتیف» را دنبال کنیم، این بزرگ‌ترین چرخه بعدی آینده در سال ۲۰۵۰ و بعد از آن خواهد بود. تلاش اقتصاد‌ها برای تامین هزینه‌های بهداشت و درمان،تعریف بهداشت و درمان را تغییر خواهد داد و ۲۰ درصد GDP کشورهای دنیای توسعه یافته را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به این ترتیب، بیشترین تمرکز بر پیشگیری و تشخیص درست بیماری‌ها و جنبه‌های رفاه مغز، بدن و روح قرار خواهدگرفت.
۷) «نوآوری به سوی صفر»
نوآوری به سوی صفر، دیدگاه بزرگی از دنیای «مفهوم صفر» است که تمرکز ما را به سوی تولید محصولات و تکنولوژی‌هایی تغییر می‌دهد که «نوآوری به سوی صفر» در دنیای واقعی داشته باشند و نوآوری اجتماعی را در راس کار قرار دهند. در چنین دنیایی، ما خودروهایی خواهیم داشت که تولید آلودگی آن‌ها صفر خواهد بود و تعداد تصادفات و تلفات انسانی نیز به صفر خواهد رسید. شهر‌ها و ساختمان‌ها خواهان قطع انتشار کربن خواهند بود، درست مثل شهر کپنهاگ که قصد دارد به اولین پایتخت بدون انتشار کربن در جهان تبدیل شود. سازمان‌ها نیز موضوع نوآوری به سوی صفر را مد نظر قرار داده‌اند و قصد دارند در سیستم مدیریت زمان استراتژی ایجاد «inbox صفر» را در دستور کار قرار دهند.
۸) هوشمندی در سبز بودن
توجهبه محیط زیست رویکرد مهمی در دهه گذشته بوده و با اینکه همچنان مساله مهمیاست، اما کم کم این موضوع به سوی تولید محصولات هوشمند که توانایی اتصال به اینترنت، حس کردن، پردازش کردن، گزارش‌دهی و انجام اقدامات اصلاحی را دارند، پیش می‌رود.
محصولات هوشمند ما را احاطه خواهند کرد و از لباس، ساعت، گوشی تا ساختمان و شهرهای هوشمند را دربرخواهند گرفت. به طور خاص، بازار شهری هوشمند ایجاد خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود ارزش آن تا سال ۲۰۲۰ به یک‌ونیم تریلیون دلار (۱۵۰۰ میلیارد دلار) برسد. افرادی که در چنین بازاری فعالیت می‌کنند، یکی از چهار نقش مهم اکوسیستم آن را ایفا خواهند کرد که عبارت است از: ارتباط‌دهندگان، اپراتورهای شبکه، فروشندگان محصول و سرویس‌دهندگان مدیریت شده.

۹) ارزش برای همه
ظهور طبقه متوسط در جهان که ۴ میلیارد نفر از جمعیت زمین هستند و جمعیت ۵ میلیاردی کاربران اینترنت، باعثمی‌شوند کارآفرینان و کسب‌وکار‌ها به «ساخت یک محصول، فروش به همه» روی آورند؛ مفهومی که در آینده اهمیت بسیار زیادی خواهند یافت و منجر به ایجاد مدل جدید کسب‌وکار «ارزش برای همه» خواهد شد. این مفهوم نشان‌دهنده این استکه کسب‌وکار‌ها می‌توانند یک محصول یا خدمات را تولید کنند و آن را به صورت اینترنتی به انبوه مردم در کشورهای در حال توسعه و توسعه‌یافته بفروشند.
جالب‌ترین ویژگی مدل کسب‌وکار «ارزش برای همه» این است که در طیف گسترده‌ای از صنایع مختلف، از پروازهای کم‌هزینه گرفته تا محصولات بهداشتی ارزان و نیز فروش و ارزیابی کسب‌وکار به بازار جهانی، نوآوری را هدایت می‌کند.
۱۰) آینده انرژی
صنعت انرژی با چندین صنعت مرتبط همگرا خواهد شد تا راهکارهای کارآمد و سازگار با محیط زیست ایجاد شود. رویدادهای مهمی که در این حوزه شاهد آن خواهیم بود، ایجاد «شبکه هوشمند»، اینترنت انرژی، افزایش تولید گاز حاصل از لایه‌های رسی در آمریکا که به ۴۰ درصد کل تولید انرژی این کشور در سال ۲۰۳۰ خواهد رسید، اکتشاف نفت در اعماق دریا که ۲۰ درصد تولید نفت جهانی را تشکیل خواهد داد وظهور تکنولوژی برای اکتشاف عمیق درون دریا، خواهد بود. در آینده شاهد تکنولوژی‌های ذخیره‌سازی انرژی برای تقویت باتری خودروهای الکتریکی خواهیم بود و نیز برای اولین بار ماهواره‌های خورشیدی در فضا نصب خواهد شد که انرژی برق را به زمین منتقل خواهد کرد.
منبع:
forbes

(0) نظر

ظهور تحلیل‌گران کسب‌وکار در حوزه IT

شاید داغ‌ترین شغل حوزه IT این روز‌ها، ناشناخته‌ترین آن‌ها باشد: تحلیل‌گر کسب‌وکار. متخصصان تکنولوژی ممکن است رضایت چندانی از این شغل نداشته باشند. اما ۲۳ درصد مدیران IT شرکت‌کننده در نظرسنجی سایت Computerworld گفته‌اند قصد دارند در چند ماه آینده تحلیل‌گران کسب‌وکار برای شرکت‌های خود استخدام کنند که این تعداد افزایش ۱۳ درصدی را نسبت به نظرسنجی سال گذشته نشان می‌دهد.
در شرایطی که مشاغل عرصه تکنولوژی مانند مدیران پایگاه داده، برنامه‌نویسان و طراحان وب، هیچ‌گاه کاهش نمی‌یابند، اما عملکرد تحلیل‌گران کسب‌وکار بیش از پیش مورد توجه فروشگاه‌های IT و شرکت‌های بزرگ قرار می‌گیرد. آلن هاکمن، مدیر تکنولوژی اطلاعات در شرکت بین‌المللی تیکو می‌گوید «تحلیل‌گر کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در فضای تکنولوژی اطلاعات دارد.» هاکمن که ادعا دارد رواج نرم‌افزار به عنوان خدمات و کالاسازی تکنولوژی به طور کلی، باعث شده تحلیل‌گران کسب‌وکار اهمیت بیشتری پیدا کنند، می‌گوید ظهور شغل تحلیل‌گر کسب‌وکار منعکس‌کننده ایجاد تغییرات در دنیای IT است. او همچنین اشاره می‌کند «برای اجرای Salesforce.com به IT نیاز ندارید، بلکه مهم است که چگونه آن را بکار می‌گیریم، چگونه نیازهای خود را در کسب‌وکار برطرف می‌کنیم، چگونه مردم را به استفاده از آن تشویق می‌کنیم؟ این‌ها نقش‌هایی هستند که تحلیل‌گر کسب‌وکار به عهده می‌گیرد.»

تحلیل‌گران کسب‌وکار به جنبه تجاری کسب‌وکار کمک می‌کنند که نیازهای پروژه را ایجاد کنند، طرح‌ها و سناریوهای آزمایشی بنویسند، پروژه‌ها را مدیریت کنند، دانش فنی کافی را داشته باشند تا با طراحان همکاری کنند و دانش کسب‌وکار را وارد پروژه‌های IT کنند.

به گفته هاکمن، بخش‌های IT می‌تواند از تحلیل‌گران و طراحان نرم‌افزار خوب تشکیل شود، اما بدون تحلیل‌های کسب‌وکار خوب و بجا و یا حداقل قابل دسترس، با شکست مواجه می‌شود. «تحلیل کسب‌وکار جنبه مثبت و منفی یک بخش IT در شرکت است که با آن شروع شده و پایان می‌یابد.»
هاکمن می‌گوید با توجه به این موضوع، مدیران IT و دیگر مدیران این حوزه باید ذهنیت خود را درمورد تحلیل‌های کسب‌وکار تغییر دهند. مارک مک‌دونالد، تحلیل‌گر موسسه گارتنر می‌گوید «در گذشته این دیدگاه وجود داشته که تحلیل‌گران افراد کم‌سنو سالی بودند که نت‌برداری کرده، جزییات را مورد توجه قرار می‌دادند و فهرستی برای تامین مالی یک پروژه تهیه می‌کردند. اما اکنون تحلیل‌گر کسب‌وکار به فردی مهم و حلال مشکل تغییر یافته است.»
از گذشته تاکنون چه چیزی تغییر کرده است؟ مک‌دونالد به سه تحول عمده اشاره می‌کند:
•از آنجایی که انتظار می‌رود بخش IT به جنبه تجاری کسب‌وکار‌ها کمک کند تا انواع تکنولوژی‌های مختلف را برای حل چالش‌های کسب‌وکار به هم پیوند دهند، سازمان‌ها با مسایل پیچیده‌تری مواجه شده‌اند.
• کالاسازی و برون‌سپاریدر بخش IT بیشتر شده و در این صورت، ارزش اصلی آن برای سازمان بیشتر تحلیلی است تا عملی. با ارزشی که به راحتی می‌توان از تکنولوژی گرفت، IT اکنون نیاز دارد به کسب‌وکار نشان دهد که می‌تواند تکنولوژی را برای کاربردهای استراتژیک‌تر تقویت کند و در نتیجه نقش تحلیل‌گر کسب‌وکار پررنگ‌تر می‌شود.
• تحلیل‌گران کسب‌وکار، بر خلاف دیگر بخش‌های IT، به طور مستقیم به واحد‌های کسب‌وکار ارجاع داده می‌شوند، حتی اگر همچنان به بخش IT گزارش بدهند. بنابراین، به گفته مک‌دونالد، تحلیل‌گران معمولا نخستین منبع تخصص IT در سازمان محسوب می‌شوند و انتظار می‌رود ارتباطات و مهارت‌های اجتماعی لازم همراه با مسوولیت واگذار شده را داشته باشند.
هاکمندر ‌‌نهایت به این نتیجه می‌رسد که تحلیل‌گران کسب‌وکار هم بازار کار خوبیدارند و هم امنیت شغلی که این امر در حوزه IT امروز غیرمعمول است. «شما نمی‌توانید دانش، استراتژی و تفکر منتقدانه را با هم برون‌سپاری کنید.»

تحلیل‌گر کسب‌وکار خوب کیست؟
کدام کارمندان، با چهمشخصات و اعتباراتی بهترین گزینه برای نقش تحلیل‌گر کسب‌وکار هستند؟ شرکت کلوروکس، تولیدکننده کالاهای مصرفی، انتظار دارد تحلیل‌گران کسب‌وکار شرکت بتوانند به جنبه تجاری کسب‌وکار کمک کنند که نیازهای پروژه را ایجاد کند، طرح‌ها و سناریوهای آزمایشی بنویسد، پروژه‌ها را مدیریت کند، دانش فنی کافیرا داشته باشد تا با طراحان همکاری کند و دانش کسب‌وکار را وارد پروژه‌هایIT کند.
لیندا مارتینو، معاون تعهد کسب‌وکار و انتقال اپلیکیشن شرکت کلوروکس که ۳۰ تحلیل‌گر کسب‌وکار را در این شرکت مدیریت می‌کند، می‌گوید درشرکت‌ آن‌ها تحلیل‌گران به طور متداول از بخش تجاری می‌آیند و IT را می‌آموزند. این تحلیل‌گران تخصص و شناخت کافی از کسب‌وکار را دارند.
بسیاریاز آن‌ها «ابر کاربرانی» بوده‌اند که به راحتی از تکنولوژی استفاده می‌کردند و به تدریج به IT علاقمند شدند و درخواست کردند دانش کسب‌وکار آن‌ها با مهارت‌های فنی ترکیب شود. به گفته مارتینو، «آن‌ها کار‌شناس می‌شوند و نقش خود را به هر آنچه شرکت تلاش می‌کند به دست آورد، متصل می‌کنند. بنابراین، رضایت شغلی کاملی در این بخش وجود دارد.»
مارتینو معتقد است وقتی پای تصمیم‌گیری در مورد تناسب سازمانی تحلیل‌گران به میان می‌آید، شرکت‌ها باید تحلیل‌گران کسب‌وکار را در بخش IT بگمارند، حتی اگر بخش عمده زمان آن‌ها با واحد تجاری بگذرد. یک دلیل انجام این کار این است که در بخش تجاری، مسیر شغلی چندانی برای آن‌ها وجود ندارد. دلیل دیگر هم امنیت شغلی است.
او می‌گوید «اگر دیدید یک فرد متخصص در حوزه IT در بخشتجاری مشغول به کار است و شرکت شما مجبور به تعدیل نیرو می‌شود و یا به دنبال بهره‌وری مفید است، با خود می‌گویید اینجا بخش حسابداری است و چرا یکمتخصص IT را در این بخش نگه داشته‌ام؟»
هاکمن معتقد است این موضوع یا با عنوان مدیر IT یا مدیر بخش تجاری قابل حل است. او در قسمت خود در شرکت تیکو، شش تحلیل‌گر کسب‌وکار دارد. آن‌ها عضو بخش IT هستند، اگرچه در بخش تجاری شرکت کار می‌کنند. هاکمن می‌گوید آن‌ها وظیفه مدیران پروژه را دارند،قطب تماس برای حل مشکلات کسب‌وکار هستند و اغلب پروژه را اجرایی می‌کنند.

تنوع، آنچه تحلیل‌گران می‌خواهند
این نوع توصیف شغلی مورد پسند کرمیت اسمیت، تحلیل‌گر ارشد توسعه راهکار در شبکه بهداشت کاروندلت (Carondelet) است. اسمیت می‌گوید «اگر مجبور بودم به صورت انحصاریبرنامه‌ریزی کنم، شاید دیوانه می‌شدم. من دوست دارم چندین پروژه داشته باشم و روی آن‌ها کار کنم و برای این کار به محرکی بیرونی نیاز دارم.»
اسمیتدر مسیر شغلی خود دائم بین بخش‌های IT و تجاری در رفت‌وآمد بوده است. او اکنون روی پروژه‌ای کار می‌کند که قرار است داده‌های ۱۰ ساله را به سیستم جدیدی منتقل کند. اما بخش مهم‌تر این است که اطمینان حاصل شود کارمندان مختلف حوزه بهداشت – اعم از مدیران، پرستاران و کارمندان بخش حسابداری – ازاین نوع سیستم استفاده می‌کنند.
اسمیت برای تحقق این هدف زمان صرف کرده تا مشخص کند این سیستم چگونه باید تنظیم شود تا بیشترین کارایی و اثرگذاری را داشته باشد. به عنوان مثال کلینیک دیابت کاروندلت، نیازهای ویژه‌ای دارد و برخی از صفحه‌های ورودی آن منحصر به فرد است. اسمیت می‌گوید«گاهی اوقات می‌خواهیم مسایل را بیش از حد پیچیده کنیم، در حالی که فقط بهپنج آیتم در یک صفحه یا نمودار نیاز داریم. تحلیل‌گر کسب‌وکار باید مطمئن باشد که اطلاعات درستی از کاربران می‌گیرد و می‌داند نیازهای آن‌ها چیست.»

پرسپکتیو، آنچه تحلیل‌گران منتقل می‌کنند
ماتیو متکالف، مدیر IT شرکت ماریتا، با اینکه سازمان کوچکی با تنها سه پرسنل IT تمام وقت دارد، یک تحلیل‌گر کسب‌وکار تمام وقت استخدام کرده است. کمتر از یک سال پیش، متکالف آمی لوگان را از بخش تجاری سازمان که در آنجا کارهای مربوط به پشتیبانی فروش را انجام می‌داد، به بخش IT منتقل کرد.
لوگان در همکاری با واحد‌های تجاری و شناخت مسایل مربوط به نرم‌افزار‌ها عملکرد خوبی دارد.
اومتخصص بخش IT نیست، اما افرادی که با او تعامل دارند، می‌دانند او در این بخش کار می‌کند. متکالف می‌گوید «دیگران او را کارمند بخش IT می‌دانند و گاهی از او سوالات تخصصی و فنی می‌پرسند. اما این نقش واقعی او نیست و من نمی‌خواهم یک متخصص IT را برای انجام تحلیل کسب‌وکار استخدام کنم.»
متخصصینIT نمی‌توانند تحلیل‌گران کسب‌وکار خوبی باشند. مک‌دونالد می‌گوید بار‌ها شاهد بوده که تحلیل‌گران کسب‌وکار از نقش‌های زیرساختی و عملیاتی IT آمده‌اند و مزایای فراوانی برای هر دو طرف وجود دارد.
تحلیل‌گران موثر کسب‌وکار، IT را به کسب‌وکار، مشکلات و تجزیه‌ و تحلیل‌های آن نزدیک‌تر می‌کنند. این تحلیل‌گران با افزودن تخصص بدون افزودن زیرساخت، به IT کمک می‌کنند. اگر مشارکت آن‌ها به شیوه درستی بکار گرفته شود، IT می‌تواند ارزشخود را سریع‌تر و با اثر بیشتری منتقل کند.
به گفته مک‌دونالد، با در نظر گرفتن همه این مزایا، تعجبی ندارد هر دو طرف، تحلیل‌گر کسب‌وکار را شغل متداولی در حوزه IT بدانند.

منبع:
 computerworld

(0) نظر

ERP چیست؟

تعریف برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP)
برای برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) تعاریف متعددی ارائه شده است که تقریبا همگی یک مفهوم را بیان می‌کنند. برای نمونه در ادامه به چند مورد اشاره می‌شود:
• ERP، یک علم و فن برای مدیریت منابع است.
• یک راه حل نرم ‌افزاری است که تمام فعالیت‌های واحدهای مختلف سازمان را به طور یکپارچه در یک سیستم نرم‌افزاری واحد تعریف و ایجاد می‌کند.
• یک بسته نرم‌ افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچگی اطلاعاتی و برقراری جریان اطلاعات بین تمامی ‏بخش‌های سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیره عرضه و مدیریت مشتریان است. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 در یک تعریف جامع با توجه به ویژگی‌های یک ERP می‌توان تعریف زیر را برای برنامه‌ریزی منابع سازمان ارائه نمود:
• ERPیک بسته نرم افزاری کاربردی درون سازمانی، جامع و سازمان نگر، ماژولار، استاندارد و شامل یک مجموعه از ماژول‌های یکپارچه، آماده راه اندازی، از پیش طراحی شده و از پیش مهندسی شده ولی قابل تنظیم و پیکربندی بر اساس نیازهای پویای سازمان‌ها است. این راه حل کاملاً انعطاف پذیر، فرآیندگرا و اطلاعات محور بوده و شامل کلیه فعالیت‌ها و فرآیندهای اصلی و مؤثر در ایجادارزش افزوده سازمان است. فرآیندهای از پیش تعریف شده در سیستم بر اساس تجربیات و گزینه‌های بر‌تر استخراج شده‌اند.
• با توجه به تعاریف فوق می‌توان دریافت مهم‌ترین ویژگی یک سیستم ERP فرآیندگرا بودن آن است. در واقع یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک ERP و یکی از ضرورت‌های شکل‌گیری این‌گونه سیستم‌های سازمانی توجه به فرآیندهای سازمانی در بین حوزه‌های کارکردی است.

در شکل زیر این موضوع نمایش داده شده است:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تفاوت سیستم‌های اطلاعات مدیریت با ERP
برنامه‌ریزیمنابع سازمان را باید جدید‌ترین ابزار موجود و تکامل یافته سیستم‌های اطلاعات مدیریت دانست. مبنای کارکرد ERP تفکر فرآیندی به جای ساختارهای وظیفه‌ای و تبدیل خواسته‌های مشتری به داده‌‌های کمی در جهت افزایش رضایت مشتریان است. برنامه‌ریزی منابع سازمان می‌کوشد تا تمام فرآیندهای سازمان به صورت یکپارچه و با نگرش فرآیندی با یکدیگر مرتبط نماید. علاوه بر یکپارچگی، ERP گزینه‌های بر‌تر را نیز نشان می‌دهد، به همین دلیل شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری از تمامی مراحل همچون تولید و پخش و توزیع مثال‌هایی دارندکه در نسخه ‌های خود به سازمان‌ها ارائه می‌دهند و فناوری از طریق این سیستم‌های جدید نرم افزاری وارد سازمان می‌شود. در یک دسته بندی کلی موارد زیر را می‌توان به عنوان مهم‌ترین موارد تفاوت بین سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت و سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان برشمرد.
۱- سیستم‌های ERP به صورت بسته‌‌های نرم افزاری مرتبط به هم و مجتمع هستند در حالی که MIS‌ها ممکن است چنین نباشند.
۲-بسته‌های نرم افزاری ERP درون یک سازمان تهیه نمی‌شوند بلکه از فروشندگان نرم افزاری خریداری می‌گردند و قسمت اعظم یک سازمان را پوشش داده، جریان اطلاعات را در تمام طول سازمان تسهیل می‌کنند.
۳- بسته‌های نرم افزاری ERP بر مبنای فرآیندهای کسب و کار هستند و نه بر مبنای اجزای وظیفه‌ای کسب وکار و این مهم‌ترین تفاوت آن‌ها با سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت IS به حساب می‌آید.
۴- ERP فقط از یک پایگاه داده استفاده می‌کند در حالی که MIS‌ها ممکن است مرکز داده‌های خاص خودشان را داشته باشند و لزوماً با هم مرتبط نباشند.
۵- تکنولوژی تولید و محیط توسعه بسته‌های ERP یکسان و مشابه است ولی در MIS هر بخش ممکن است در محیط و بستر جداگانه‌ای تهیه و اجرا شود.

مزایای ERP
نخستین مزیتی که در کوتاه مدت و پس از پیاده‌سازی ERP می‌توان انتظار داشت، کاهش هزینه‌های عملیاتی نظیر کاهش هزینه‌های کنترل موجودی انبار، هزینه تولید، هزینه عملیات حسابداری و ثبت وقایع مالی، هزینه‌های بازاریابی و پشتیبانی است. از دیگر مزایای به کارگیری ERP می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 ایجاد یکپارچگی سازمانی از منظر اطلاعاتی و افزایش سازگاری در اطلاعات موجود در سازمان
 پیاده‌سازیبرنامه‌ریزی منابع سازمان با ایجاد پایه‌ای قوی از انباره داده‌ها. این سیستم دسترسی بهتر و سریع‌تر به داده‌ها را برای مدیریت امکان پذیر می‌سازدو به این ترتیب مدیریت می‌تواند به سرعت، اطلاعات مورد نیاز خود را جهت اخذ تصمیمات در اختیار داشته باشد.
 مهم‌ترین مزیت برنامه‌ریزی منابع سازمان بهبود هماهنگی میان واحدهای سازمان، کاهش وقفه‌های کاری و افزایش کارایی فرآیندهاست.
 بهبود تدریجی فرآیندهای سازمانی بر اساس بهترین تجربیاتی که شرکت‌های عرضه‌کننده نرم افزار از سازمان‌های مختلف به دست آورده‌اند.

ERP داخلی و خارجی
همانند سایر محصولات نرم افزاری،ERP نیز در کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرد با این تفاوت که برخلاف بهبود چشمگیری که برای شرکت‌های خارجی به همراه داشته، موفقیت چندانی در بالا بردن سرعت کارایی شرکت‌های داخلی نداشته است بنابر اظهارات کار‌شناسان، دلایل اصلی این عدم موفقیت عدم آگاهی سازمان‌ها از تفاوت میان ERP و MIS و روند اجرایی متفاوت ERP است. چراکه برای پیاده‌سازی ERP، لازم است که سازمان مربوطه رفته رفته نگاه و رفتار وظیفه‌گرای خود را به نگاه و رفتار فرآیندگرا تغییر دهد.
بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، انتخاب نرم‌افزارERP داخلی یا خارجی، چالش مهمی برای سازمان‌ها بوده و در این انتخاب، ملاحظات زیر اثرگذار هستند:
 نمونه‌های موفق از بکارگیری نرم افزارهای خارجی در ایران بسیار اندک است،
 اشتیاقکاذب در تهیه نرم‌افزارهای خارجی و پرداخت هزینه‌های گزاف برای استقرار، تمدید اعتبار و پشتیبانی به دلیل عدم دسترسی مستقیم به شرکت‌های عرضه کنندهخارجی،
 بومی نبودن و عدم تطابق نرم‌افزارهای ERP خارجی با کسب و کار کشورمان ایران.

 

مرجع
Management Information Systems: Managing the Digital Firm، Kenneth C. Laudon & Jane P. Laudon، ۹th Edition، Pearson ۲۰۰۶


(0) نظر

اگر اخیرا احساس می‌کنید که سرعت گوشی هوشمند شما نسبت به روزهای اول کار با آن کند‌تر شده

اگر اخیرا احساس می‌کنید که سرعت گوشی هوشمند شما نسبت به روزهای اول کار با آن کند‌تر شده، یا آنکه هنگام انجام بازی‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوید، یا گوشی هوشمند شما بیش از حد معمول داغ می‌شود و به سادگی می‌خواهید کمی فضا را بر روی حافظه گوشی خود آزاد کنید، یا حتی به یک Antivirus نیاز دارید، این ابزار مخصوص شما طراحی شده است!به گزارش «تابناک»، گوشی‌های هوشمند به ویژه در دسته سیستم عامل اندروید بعد از مدت زمانی که از عمر آن‌ها می‌گذرد و پس از نصب برنامه‌ها و بازی‌های مختلف بر روی آن‌ها، به مرور کند می‌شوند و کاربر این کندی در عملکرد را به خوبی احساس می‌کند. پس بهترین کار این است که با ‌ابزارهای جانبی اقدام به بهینه کردن سرعت گوشی هوشمند خود کنید.برای بهینه‌سازی عملکرد گوشی‌های هوشمند از نوع اندروید، ابزار‌ها و App‌های فراوانی پیدا می‌شود، ولی یکی از بهترین آن‌ها را باید نرم افزار Clean Master دانست. این ابزار رایگان قدرت فراوانی دارد؛ از جمله آنکه به شما کمک می‌کند تا فضا را بر روی حافظه داخلی گوشی خود و یا SD کارت خود آزاد کنید، از گوشی شما در برابر بد‌افزار‌ها محافظت، ‌از داغ شدن بیش از حد گوشی جلوگیری می‌کند و سرعت گوشی هوشمند شما را با بهینه‌سازی حافظه افزایش می‌دهد.این ابزار شناخته شده‌ترین نمونه در دسته Optimizer‌هاست که تا کنون بیش از ۱۷ میلیون بار در Store گوگل بررسی شده و در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون بار دانلود شده است.با این App دیگر به هیچ چیز نیازی ندارید! (اندروید)از اولین و پر‌کاربرد‌ترین قابلیت‌های این ابزار این است که به شما اجازه می‌دهد تا با پاک کردن فایل‌های Junk و Cache از روی حافظه ‌داخلی و SD خود، فضای مورد نیاز را برای سایر فعالیت‌های گوشی فراهم کنید. با این App دیگر به هیچ چیز نیازی ندارید! (اندروید)همچنین این ابزار مجهز به قابلیتی با نام Device Cooler است که می‌تواند در خنک نگه داشتن گوشی هوشمند به شما یاری برساند. این کار از طریق نشان دادن App‌هایی صورت می‌گیرد که منجر به داغ شدن گوشی شما می‌شوند. با این App دیگر به هیچ چیز نیازی ندارید! (اندروید)همچنین این امکان وجود دارد که بدانید کدام APP‌ها بیش از همه ظرفیت CPU را اشغال کرده‌اند و از سویی می‌توانید App‌هایی را که باتری شما را بیش از همه مصرف می‌کنند شناسایی و متوقف کنید. همه اینها همراه با یک Antivirus است که شما را از شر بد افزار‌ها حفاظت می‌کند. با این App دیگر به هیچ چیز نیازی ندارید! (اندروید)اگر علاقه‌مند به انجام بازی‌ها مخصوصا از نوع گرافیکی آن هستید، Clean Master با ابزار Game Boost خود کمک می‌کند تا بتوانید این بازی‌ها را بدون هیچ مشکل و روان اجرا کنید. با این App دیگر به هیچ چیز نیازی ندارید! (اندروید) از سوی دیگر، این ابزار می‌تواند با بهینه‌سازی حافظه RAM در گوشی هوشمند شما سرعت آن را افزایش دهد. همان گونه که مشاهده می‌کنید، این ابزار تقریبا هر آنچه ‌شما برای بهینه‌سازی یا Optimize کردن گوشی هوشمند خود نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.اگر شما نیز تجربه‌ای از کار با این ابزار در گوشی هوشمند خود دارید، در بخش نظرات، ما و سایر کاربران را نیز در اطلاعات خود سهیم کنید.

(0) نظر
X